В Україні почався пік цвітіння амброзії, який викликав алергію у мільйонів людей.

Алергенна рослина росте майже скрізь.

Виснажені амброзією. В Україні - пік цвітіння рослини, яка викликає алергію у мільйонів людей. Чхання, сльози і навіть задуха - здебільшого алергією на амброзію страждають міські жителі через слабкий імунітет. Вона росте усюди - уздовж доріг, на будівельних майданчиках.

Чи можна повністю впоратись з амброзією силою комунальників і хто має її викорчовувати, йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Пачка ліків, які постійно при собі.

"Одні перестають діяти, потрібно купувати інші, якщо сильно погано, колю собі в попу", - каже Олена.

Щойно починається сезон цвітіння амброзії, для Олени це - справжнє випробування.

"Я навіть можу сидіти днів три й не виходити, і навіть якщо десь зацвіла, то відчуваю - нежить, все свербить", - каже жінка.

Постійне чхання, зуд у носі та очах, а інколи навіть задуха - ці симптоми знайомі усім, хто страждав від алергії. А це, власне, головний винуватець - амброзія. Нині у неї саме сезон. Пилок амброзії розлітається на десятки, а то і сотні кілометрів. Вона подразнює слизову, навіть коли рослина не поряд.

Виснаження алергією: в Україні нині пік цвітіння амброзії

Чихання, сльози і навіть задуха - здебільшого алергією на амброзію страждають міські жителі через слабкий імунітет. Вона росте усюди - уздовж дороги, на будівельних майданчиках. Чи можна повністю впоратись з амброзією силою комунальників і хто має її викорчовувати - ТСН розбиралась.

Виснаження алергією: в Україні нині пік цвітіння амброзії

"Ми взяли алерген амброзії, зараз набираємо і робимо інєкцію".

Такі заштрики у Ігоря - постійні. Він проходить курс імунотерапії в лікарні, аби подолати реакцію. А вдома робить все, аби знищити рослину.

"Я вириваю навкруги свого будинку, вулиці, мікрорайону, організовую її знищення. Це те, що в межах моїх сил".

Алергія - сніговий ком, каже алерголог. Симптоми щороку поглиблюються, якщо не лікувати і контактувати з алергеном. У випадку амброзії, поки вона росте на вулицях, повністю його позбутись цього неможливо.

"Потрібне масове знищення цієї рослини для того, щоб не було сезону пилкування, це повинні бути державні програми. Мало скошувати - наступного року буде проростати. Це або виривати з коренями, або обробляти, щоб знищити коріння".

Поділ, самісінький центр столиці. Будівельний майданчик геть поріс амброзією. І її ніхто не прибирає. Закинуті майданчики, промислові зони, кущі уздовж дороги - амброзія заполонила Україну. У "Київзеленбуді" кажуть, що рослину можуть викорчовувати лише в місцях, які утримують у себе на балансі - парки, сквери. Керуюча компанія береться виривати амброзію. Втім за кілька кілометрів - так само буйно ростуть кущі. А це означає, що впливу алергену нині позбулись - ненадовго.

Євгенія Цвєтанська

Новини по темі

Вбивцю 11-річної Дарини Лук'яненко залишили під вартою.

Роздільнянський райсуд Одещини залишив під вартою підозрюваного у вбивстві 11-річної Дарини Лук'яненко.Судді задовольнили клопотання прокурорів й залишили Миколу Тарасова під вартою до 26 березня.Прокурор попросив суд розглядати обвинувальний акт ...

1

Поліція відкрила два провадження після сутичок на проросійському мітингу в Харкові.

Винуватцям загрожує тюремне ув’язнення строком до п’яти років.

1

Дніпровський суд Києва зняв звинувачення з члена Єдиної Росії, який сприяв окупації Криму.

У понеділок, 27 січня, рішенням Дніпровського районного суду Києва закрито кримінальне провадження проти члена Єдиної Росії Ігоря Кучерявого, який сприяв російським окупантам під час захоплення Криму.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie