Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

У ЄС обговорюють припинення імпорту російського CПГ без санкцій.

Країни Європейського Союзу працюють над обмеженням постачання скрапленого природного газу (СПГ) з Росії. Про це на пресконференції в Брюсселі у вівторок, 28 березня, повідомила єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон.

За її словами, міністри енергетики країн Євросоюзу на Раді ЄС у Брюсселі обговорили пропозицію щодо нових правил газового ринку, яка дозволила би тимчасово заборонити брати участь в ньому російським і білоруським експортерам СПГ.

Пропозиція включає можливість для країн ЄС тимчасово обмежувати користування інфраструктурою для транспортування газу, в тому числі СПГ. "Ці заходи можуть використовувати і західні країни-члени, які минулого року отримали більше СПГ, ніж у попередні роки. І вони можуть вжити цих заходів на національному рівні, попри потенційний новий набір санкцій, спрямованих, наприклад, проти СПГ. І вони можуть це зробити, якщо цього вимагатиме національна безпека", - так єврокомісарка відповіла на запитання DW.

За її словами, країни схвалили загальний підхід і тепер Європарламент та Рада ЄС можуть розпочати обговорення. Як тільки їх успішно завершать, країни-члени Євросоюзу зможуть почати застосовувати новий регламент.

Читайте також: Міністри ЄС та України обговорили санкції проти російського атома

Зростання імпорту СПГ із Росії

На відміну від трубопровідного газу, імпорт СПГ із Росії до Євросоюзу після початку повномасштабної війни РФ проти України збільшився. Агентство Reuters із посиланням на документ ЄС пише, що постачання російського СПГ до Євросоюзу зросло у 2022 році до 22 мільярдів кубометрів порівняно з 16 мільярдами в 2021 році.

У разі схвалення нової пропозиції країни зможуть обмежити імпорт СПГ із Росії без ухвалення санкцій на рівні ЄС, які важче запровадити, оскільки вони вимагають одностайного схвалення всіх 27 членів Євросоюзу.

У документі, на який посилається Reuters, уточнюється, що країни зможуть тимчасово запровадити обмеження для російських компаній, якщо це не порушить внутрішні потоки газу в ЄС і не загрожуватиме його енергетичній безпеці.

Раніше Сімсон закликала компанії в ЄС не підписувати нові контракти на постачання російського СПГ після закінчення строку чинності нинішніх договорів. Міністерка енергетики Іспанії Тереза Рібера звернулася з таким же проханням до імпортерів та операторів СПГ у своїй країні. Однак такі заклики не є обов'язковими до виконання, оскільки ЄС не запроваджував ембарго щодо російського зрідженого газу.

Читайте також: Великобританія повністю припинила імпорт скрапленого газу з Росії

Як армія Норвегії захищає газогони - "Європа у фокусі"

How to use white space for harmonious design.
Останні новини
Леся Забуранна, народна депутатка України, фракція «Слуга народу».

Леся Забуранна, народна депутатка України, фракція «Слуга народу».

Кто способен убрать ПУТИНА навсегда? / ЯКОВЕНКО дал прогноз @IgorYakovenko.

Кто способен убрать ПУТИНА навсегда? / ЯКОВЕНКО дал прогноз @IgorYakovenko.

Российский оппозиционный журналист Игорь Яковенко @IgorYakovenko на стриме у Марка Фейгина @IgorYakovenko дал прогноз о том, какие сейчас существуют сценарии относительно того, как раз и навсегда покончить с Путиным, а также кто именно и как может...

Російські партизани ПРОСУВАЮТЬСЯ вглиб Росії / Кадри зі звільнених територій.

Російські партизани ПРОСУВАЮТЬСЯ вглиб Росії / Кадри зі звільнених територій.

На карті DeepState зазначили, що 9,77 кілометра квадратних території Бєлгородської області мають невідомий статус. Тепер ця територія позначена вже як сіра зона. Деталі: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #24канал #но...

ЖИРНОВ: Путин В ШОКЕ из-за Белгорода! Поднял ТРЕВОГУ @SergueiJirnov.

ЖИРНОВ: Путин В ШОКЕ из-за Белгорода! Поднял ТРЕВОГУ @SergueiJirnov.

Экс-сотрудник КГБ и Службы внешней разведки РФ Сергей Жирнов @SergueiJirnov на ютубе 24 Канала прокомментировал ситуацию в Белгородской области. Он предположил, какие это будут иметь последствия для российской власти и россиян. Читайте также к тем...

ДРГ, проліт «Шахедів» та крилатих ракет: українські розвідники про ситуацію на кордоні з РФ.

ДРГ, проліт «Шахедів» та крилатих ракет: українські розвідники про ситуацію на кордоні з РФ.

Щоденні обстріли, спроби заходу диверсійних груп, прольоти «Шахедів» і крилатих ракет. Така ситуація на кордоні Чернігівщини з Росією. За словами командира розвідувального взводу Богуслава Борсука із позивним «Борода», бойові дії тут не припинялис...

Олександр Корнієнко, Перший заступник Голови ВР України #корнієнко #естонія #житомир.

Олександр Корнієнко, Перший заступник Голови ВР України #корнієнко #естонія #житомир.