Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

ЄС хоче послабити «нафтову» частину шостого пакету санкцій проти РФ – ЗМІ.

getty images

Європейський Союз збирається послабити свій пакет санкцій щодо російської нафти і виключити з нього заборону для європейських суден транспортувати російську нафту та пальне третім країнам.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документи та наближених до процесу співрозмовників.

Виключення пункту з санкційного пакету просувала, серед інших країн, Греція, яка входить до числа найбільших судновласників у світі – нібито через відсутність згоди між країнами Групи семи, розповідають співрозмовники агентства.

Заборона європейським суднам транспортувати російську нафту в будь-яке місце в світі мала ще більше погіршити експорт РФ, що забезпечує життєво необхідне агресорові джерело валюти.

При цьому блок залишає заборону на страхування таких поставок, яка все одно буде значною перешкодою для експорту російської нафти. Судноплавні компанії захищають свої судна від ризиків через так звані клуби захисту та відшкодування. Ці клуби спільно купують перестрахування у 80 страхових компаній, у тому числі у понад 20 найбільших світових провайдерів – тобто, вони не можуть ігнорувати закони ЄС.

У початкові пропозиції ЄС планував заборонити транспортування нафти та палива, які походять із Росії або експортувалися з Росії, у треті країни, у тому числі шляхом переміщення з судна на судно.

Згідно з нинішніми пропозиціями, заборона на страхування суден не стосуватиметься продукції, яке не походять з Росії, навіть якщо вона проходить через РФ транзитом. Норма набуде чинності через три місяці після її офіційного затвердження.

На практиці, пише Bloomberg, це має обмежити продаж нафти з Росії – основні гравці галузі, швидше за все, будуть триматися осторонь нафти з РФ. Натомість існує ризик того, що торгівля передйде в "сіру" зону завдяки активізації дрібних гравців.

Нагадуємо :

Болгарія пригрозила не підтримати новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, якщо для неї не зроблять виняток у запропонованій забороні на покупку російської нафти. Раніше ЄС запропонував переглянути нафтове ембарго проти РФ, дозволивши Угорщині та Словаччині купувати російську нафту до кінця 2024 року, Чехії – до червня 2024 року.

Лідери країн "Групи семи" після онлайн-зустрічі з президентом Володимиром Зеленським пообіцяли запровадити нафтове ембарго проти Росії та збільшувати постачання сучасного і важкого озброєння в Україну.

Як повідомлялося, президентка Єврокомісії представила деталі шостого пакета санкцій проти Росії за її агресію проти України.

Останні новини

Російський солдат у суді визнав вбивство мирного жителя Сумщини.

В Україні розпочався перший суд над російським солдатом, підозрюваним у воєнному злочині. Він повністю визнав свою провину у вбивстві 62-річного мирного жителя Сумщини Олександра Шеліпова. Як йшлося у трансляції засідання суду, підозрюваний 21-річ...

UA.NEWS

Український суд відправив за грати двох бойовиків так званої «ЛНР» і ворожого агента.

Служба безпеки України повідомляє про реальні терміни ув’язнення для проросійських бойовиків та ворожого агента. Про це повідомляє пресслужба СБУ У Луганській області за матеріалами СБУ до ув’язнення засуджено двох бойовиків так званої «ЛНР»...

UA.NEWS

Евакуація з  «Азовсталі»  \ Орки переходять в оборону? \ Історичний день для НАТО - Арестович LIVE.

Евакуація з «Азовсталі» \ Орки переходять в оборону? \ Історичний день для НАТО - Арестович LIVE.

Підтримати стрім – Сьогодні на стрімі Андріана Кучер обоговорить з @Alexey Arestovych такі теми: – з "Азовсталі" евакуйовують українських бійців; – орки на більшості напрямків вже не можуть наступати; – Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки н...

1

Мама захисника  «Азовсталі» : Мені важливо забрати тіло сина із Маріуполя і поховати його достойно.

Мама захисника «Азовсталі» : Мені важливо забрати тіло сина із Маріуполя і поховати його достойно.

Захисник "Азовсталі" Володимир Ходаківський загинув 8 травня. Марина Данилюк-Ярмолаєва записала інтервʼю з мамою оборонця про її героїчного сина. На нашому каналі ви знайдете найцікавішу та найдотепнішу аналітику українського ютубу, тож підписуйте...

З дзвіниці Михайлівського собору зазвучала  «Ой, у лузі червона калина».

З дзвіниці Михайлівського собору зазвучала «Ой, у лузі червона калина».

#24Канал

1

Фейгин об участии Путина в планировании войны: Это беда!.

Фейгин об участии Путина в планировании войны: Это беда!.

В эфире 24 канала российский правозащитник Марк Фейгин рассказал о настроениях россиян относительно войны в Украине. Читати на сайті: #24Канал

45 артилерійська бригада майстерно прогнала москалів.

45 артилерійська бригада майстерно прогнала москалів.

Українські військові розбили мінометну позицію, блокпост та взводний опорний пункт окупантів. Читайте також: #24Канал

Пентагон шокований протистоянням азовців

Пентагон шокований протистоянням азовців

Спікер Пентагону Джон Кірбі погоджується, що захисники Маріуполя – герої. Там шоковані тим, що бійці так довго протрималися під російською навалою. Читати на сайті: #24Канал

1