Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Українці просять Зеленського ввести вегетеріанські сухпайки для ЗСУ.

Петиція до президента про введення вегетаріанських та веганських сухих пайків для Збройних Сил України набрала понад 25 тисяч голосів. Тепер звернення має розглянути Володимир Зеленський.

Про це свідчать дані сайту Офісу президента України.

Автор петиції – військовий ЗСУ Петро Павлов. Звернення опубліковано 27 червня і станом на 22 вересня під ним підписалися 25 128 громадян.

Зазначимо, вегани та вегетаріанці – люди, які вирішили не їсти м’ясо. При цьому веганство є "суворішим", адже забороняє споживання молочних продуктів, яєць, меду та використання будь-яких речей, отриманих з продуктів тваринного походження.

Павлов наголошує, що, будучи військовослужбовцем, людина має певні обмеження у виборі харчування, оскільки здебільшого ситуація залежить від того, чим саме бійців забезпечує держава. Проте у зверненні він нагадує, що Міністерство оборони "ще багато років тому" мало намір поступово впровадити харчування для військових за стандартами армій країн НАТО, одним із яких є врахування особливостей харчування бійців.

"Введення до існуючих сухих пайків додаткових, що зможуть врахувати дані особливості, зможуть вирішити цю проблему, зокрема в умовах відсутності "кухні", а саме в зонах безпосереднього виконання завдань", – вважає автор петиції.

Також Павлов пояснив, для кого саме в українському війську необхідне введення вегетаріанських та веганських сухих пайків:

 • для людей, які не вживають м'ясних продуктів та продуктів тваринного походження з етичних поглядів;
 • для теїстів – віруючих людей, для яких веганські пости особливо поширені;
 • для людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
 • для людей з періодичними проблемами із травленням тощо.

"Для прикладу візьмемо реалізацію цього в армії США: сухпай вегетеріанський американський військовий MRE (англ. "Meal, Ready-to-Eat", "Їжа, готова до вживання") з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian). Дане різноманіття необхідне не для "об'їдання", а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов'язків", – аргументує автор петиції.

Крім того, Павлов вважає, що нині для реалізації зазначених змін у харчуванні військових "немає значних перешкод", тому що:

 • їжа рослинного походження не лише не дорожча за "м'ясну", але в багатьох компонуваннях навіть дешевша;
 • подібний крок наблизить ЗСУ до високих стандартів та приверне увагу для потенційних рекрутів;
 • виготовлення та закупівля подібної продукції зберігає екосистему;
 • це збереже та відновить втрачене здоров'я військовослужбовців, що потенційно наблизить країну до перемоги.
Color has existed since the beginning of the universe and is a part of our daily lives. But how much do we know about color? Let’s dive a little fu...
Останні новини

МЕА про глобальні газові ринки: якими вони будуть у 2023 році.

Глобальні газові ринки залишаться напруженими й у 2023 році, оскільки трубопровідні поставки російського палива скорочуються, а попит на газ у Європі падає у відповідь на заходи з енергозбереження та високі ціни.

UA.NEWS

Буданов розповів про курйоз із життя, коли був на закритій посаді.

Буданов розповів про курйоз із життя, коли був на закритій посаді.

Голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов розповів про курйозний випадок, що трапився із ним у банку за часів роботи на закритій посаді. Про це він розповів у інтерв’ю ТСН. "Я колись працював на закритій посаді. У мене була людська пробле...

Патріот Донбасу

Зверхність, агресія та кримінальна лексика. Ось культурний код росіян - Макаров

Зверхність, агресія та кримінальна лексика. Ось культурний код росіян - Макаров

Сучасна російська мова і культура отруєні неформальною чи навіть кримінальною лексикою. Починаємо тиждень і завершуємо понеділок смислами. Як вберегти Україну від нашестя "хароших рускіх" і взагалі відучитися рефлексувати на те, що і хто на Москов...

ДОНАТ НА ПЕРЕМОГУ, але з прибутком: у «Дії» запустили продаж військових облігацій.

ДОНАТ НА ПЕРЕМОГУ, але з прибутком: у «Дії» запустили продаж військових облігацій.

Як депозит чи донат на військо, тільки з прибутком для тих, хто купує. Військові облігації - це цінні папери, що випускає країна під час воєнного стану. Доступними для купівлі українцями були від березня, вже у часи повномасштабного вторгнення раш...

Прорив у вивченні імунної системи? За що вручили Нобелівську премію в галузі медицини 2022.

Прорив у вивченні імунної системи? За що вручили Нобелівську премію в галузі медицини 2022.

Генетик зі Швеції Сванте Паабо - став першим лауреатом цьогорічної Нобелівської премії. У галузі медицини. Його нагородять за відкриття в еволюційній генетиці. Серед іншого це дослідження геному неандертальців, які мають певний вплив на перебіг хв...

ПИОНТКОВСКИЙ о русских генералах: Два омерзительных животных @Андрей Пионтковский.

ПИОНТКОВСКИЙ о русских генералах: Два омерзительных животных @Андрей Пионтковский.

Наш канал со стримами: Во время стрима на 24 канале российский публицист Андрей Пионтковский говорил о русских генералах. Читайте к теме на сайте:

Місто в руїнах, флот потоплений: 7 маріупольських рятувальників тепер рятують людей на річці Дніпро.

Місто в руїнах, флот потоплений: 7 маріупольських рятувальників тепер рятують людей на річці Дніпро.

Семеро маріупольських рятувальників переселилися до Черкас. Тут улаштувалися працювати до місцевого управління ДСНС. Замість виходів на катері в море – тепер рятують людей на річці Дніпро. Для цього мають катер та необхідне обладнання і лише згаду...

Кадри звільненого Ізюма на Харківщині

Кадри звільненого Ізюма на Харківщині

В Ізюмі на Харківщині виявили кілька місць масових поховань. У братських могилах можуть бути поховані сотні людей. Читати на сайті: