Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

ЄБРР допоможе у відбудові України, торік інвестував майже 2 мільярди євро.

У 2022 році Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) інвестував в Україні 1,7 млрд євро та мобілізував ще €200 млн через партнерські банки.

Про це йдеться у пресрелізі щодо оголошення результатів діяльності в Україні за 2022 рік та планів на майбутнє.

Зазначається, що ця сума становить понад 10% від загального обсягу діяльності банку.

"Таким чином, ЄБРР виконує свої зобов’язання інвестувати в Україні €3 млрд до кінця 2023 року, користуючись винятковою підтримкою акціонерів і донорів, які беруть на себе частину ризику, пов’язаного з відповідними інвестиціями банку.

Ці результати досягаються у надзвичайно складних глобальних економічних умовах, спричинених розв’язаною Росією війною в Україні, підтверджуючи роль ЄБРР, як джерела контрциклічної підтримки для країн операцій та клієнтів", - заявили в банку.

Так, ЄБРР спрямував €1,7 млрд на підтримку реального сектору економіки України, що включало у себе інвестиції у життєво важливу інфраструктуру, енергетичну та продовольчу безпеку, торгівлю та підтримку приватного сектору. Ще €200 млн було мобілізовано через банки-партнери.

"Банк також мобілізував у 2022 році €1,4 млрд донорських коштів, у тому числі у формі нефінансованих гарантій, що використовуються для підтримки України та інших країн, які вже зазнали і зазнаватимуть найбільшого впливу війни у 2022- 2023 роках. ЄБРР узяв на себе 60% ризику, пов’язаного з інвестиціями в Україні у 2022 році", - звітують у ЄБРР.

Зазначається, що к 2022 році пріоритетом для ЄБРР було надання екстреної ліквідності для забезпечення безперебійного енергопостачання, опалення, руху поїздів, життя громад та функціонування бізнесу.

Зараз на перший план виходить надання фінансування на невідкладні ремонтні роботи і відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

"У майбутньому ми також плануємо розширити нашу роботу з муніципалітетами, у тому числі на деокупованих територіях. Для цього нам і нашим партнерам будуть потрібні нові фінансові інструменти, в яких грантова складова переважатиме над кредитною.

Ми розраховуємо на подальшу підтримку наших акціонерів і донорів у формі донорських коштів або гарантій для подальшого часткового покриття ризиків за нашими інвестиціями в Україні цього року", - сказала президентка Рено-Бассо.

"Ми продовжимо активно і оперативно реагувати на фактичні обставини у 2023 році та вносити необхідні корективи з урахуванням реальної ситуації та потреб , як ми це робили впродовж минулого року", - додала вона.

"Коли дозволять умови, ми допоможемо запустити програму відбудови України, що включатиме у себе відновлення джерел життєдіяльності, робочих місць і бізнесу, критично важливої інфраструктури, ефективного управління та доступу до послуг.

ЄБРР як найбільший інституціональний інвестор у країні з найбільш активною присутністю на місцях готовий і бажає відігравати центральну роль у процесі реконструкції", - додали у фінустанові.

Економічна правда

Як тільки ви зрозумієте значення кольорів, ви зможете створювати ефектний дизайн, який викликає правильні емоції.
Останні новини
Омбудсмен пояснив, чи мають право звільняти мобілізованих українців під час воєнного стану.

Омбудсмен пояснив, чи мають право звільняти мобілізованих українців під час воєнного стану.

Відповідно до законів України, роботодавці будь-якої форми власності не мають права позбавляти посади працівників, які призиваються на військову службу на час дії воєнного стану. Також для них зберігається виплата грошового забезпечення. Про це по...

Патріот Донбасу

До РФ відправляють ВІЙСЬКОВІ товари попри санкції / ХТО ЗРАДНИК?.

До РФ відправляють ВІЙСЬКОВІ товари попри санкції / ХТО ЗРАДНИК?.

США мають намір попередити Туреччину та Китай про негативні наслідки в разі допомоги Росії обійти американські санкції. Важливе до теми: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новини...

LIVE: Tesla's unveils a masterpiece: The Tesla that will change the car industry forever - Tesla CEO.

LIVE: Tesla's unveils a masterpiece: The Tesla that will change the car industry forever - Tesla CEO.

The Tesla Roadster hit production in 2008 as the original electric vehicle to debut for the American automaker. It helped show that EVs could be carbon conscious and cool, helping pave the way for Tesla to develop and sell more practical and effic...

ЖДАНОВ эмоционально разнес россиян @OlegZhdanov #shorts.

ЖДАНОВ эмоционально разнес россиян @OlegZhdanov #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как поражение РФ изменит мир? / Позиция Грузии.

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как поражение РФ изменит мир? / Позиция Грузии.

На встрече у Марка Фейгина @FeyginLive Виталий Портников @portnikov рассказал о том, каким может быть мир после поражения России. Важное на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новин...

️С Империей должны БОРОТЬСЯ ВСЕ / Портников о позиции Грузии @portnikov.

️С Империей должны БОРОТЬСЯ ВСЕ / Портников о позиции Грузии @portnikov.

Президентка Грузии Саломе Зурабишвили заявила, что Россия должна отказаться от почти 15-летней оккупации части территории ее страны. Об этой позиции во время стрима высказался Марк Фейгин и его гость – Виталий Портников. Подробнее: Оперативно про ...

СОЛОВЬЕВ уже подхватил / С чем связано СТРАННОЕ заявление с Израиля?.

СОЛОВЬЕВ уже подхватил / С чем связано СТРАННОЕ заявление с Израиля?.

Экс-премьер Израиля Нафтали Беннет заявил, что Путин в начале войны пообещал ему "не убивать Владимира Зеленского". Кандидат политических наук и эксперт по Центральной и Восточной Европе Иван Преображенский во время стрима на ютубе 24 канала отреа...