Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новий мозкоподібний чип зробить штучний інтелект ще «розумнішим» і компактнішим.

За підсумками випробувань NeuRRAM виявився вдвічі енергоефективнішим за інші чипи, але не менш точним.

Міжнародна група вчених розробила чип NeuRRAM, який дозволить запускати програми штучного інтелекту на мобільних пристроях. Про такий винахід пише сайт Techxplore.

Структура чипа є нейроморфною, тобто імітує клітини головного мозку, нейрони. За словами розробників, він виконує обчислення безпосередньо в пам’яті і може запускати широкий спектр додатків ШІ, витрачаючи водночас вдвічі менше енергії, якщо порівняти з пристроями-конкурентами, але не поступаючись точно. Він підтримує безліч різних моделей та архітектур нейронних мереж, тому підходить для реалізації різних проєктів, таких як розпізнавання зображень чи голосу.

«Заведено вважати, що вища ефективність обчислень у пам’яті досягається завдяки універсальності, але наш чип NeuRRAM забезпечує ефективність, не жертвуючи універсальністю», — заявив провідний автор дослідження Веєр Ван.

Звичайні платформи штучного інтелекту набагато більші і зазвичай обмежені використанням великих серверів даних, що працюють у хмарі. Поки вони вимагають великої кількості енергії та обчислювальних ресурсів, тому запуск на периферійних пристроях можливий тільки завдяки переміщенню інформації в хмарні сервіси, де вони обробляються, аналізуються і відправляються назад. Такі обмеження пов’язані насамперед з тим, що гаджети живляться від батареї та мають недостатньо високу потужність для проведення складних обчислень.

NeuRRAM наближає людство до того моменту, коли користувачі запускатимуть системи зі штучним інтелектом на різні периферійні пристрої, незалежні від підключення до хмари або сервера. Електронні «мозки» можуть з’явитися навіть у таких маленьких пристроїв, як смартгодинник, смартфон, навушники або гарнітури віртуальної реальності. Чіп також може захистити дані від витоку, адже їх не доведеться передавати нікуди.

За словами Веєра Вана, переміщення даних є однією з найбільших складнощів, адже воно інколи займає більше часу, ніж обчислення. Для розв’язання цієї проблеми команда використовувала так звану резистивну пам’ять із довільним доступом — тип енергонезалежної пам’яті, який дозволяє виконувати обчислення безпосередньо у пам’яті, а не в окремих обчислювальних блоках.

«Обчислення в пам’яті стали звичайною практикою в нейроморфній інженерії відтоді, як вони були введені понад 30 років тому. Що нового в NeuRRAM, так це те, що виняткова ефективність тепер поєднується з великою гнучкістю для різних програм ШІ майже без втрати точності, якщо порівняти із стандартними цифровими обчислювальними платформами загального призначення», — пояснив Герт Каувенбергс із Каліфорнійського Університету в Сан-Дієго.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
The best tools for building user interfaces, these tools help you do it faster and more efficiently, eliminating the need to reinvent the wheel ove...
Останні новини

Путін більше хоче утримати окупований південь України, а не Луганщину – ISW.

Ймовірно російський диктатор Володимир Путін більше зацікавлений у тому, аби утримати окупаційний режим на території Запорізької та Херсонської областей, а не "захистити" позиції росіян на Луганщині. 

Українська правда

АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

Минобороны России признало свое поражение в Лимане. По мнению Алексея Арестовича, таких случаев будет еще больше, поскольку в штабах на местах полный хаос и беспорядок. Читайте к теме:

3 16

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Українські захисники підняли державний прапор у Лимані. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу припустив, як заговорять пропагандисти до росіян після поразки. Важливо:

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Серед українців провели важливе опитування щодо потенційного вступу України до НАТО. Є певні цифри. Зверніть увагу на сайті:

1 27

Самый страшный кошмар 300922

Самый страшный кошмар 300922

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust Doctor Faust2

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Україна подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу розповів, скільки країн-членів можуть бути за вступ. Зауважте:

АРЕСТОВИЧ о поражении России в Лимане @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ о поражении России в Лимане @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович прокомментировал ситуацию на фронте, в частности, события в городе Лиман. Он заявил, что из-за путинской армии в России пошатнулась власть. Стоит прочтения на сайте:

1