
Серед них є один державний орган РФ і більше 20 росіян, а також представники Китаю та Ірану.
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило санкції ще проти понад 40 людей і організацій у дев’яти країнах, причетних до корупції чи порушення прав людини з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією і Дня прав людини. Про це йдеться на сайті Мінфіну США.
Нові обмеження стосуються представників Росії, Китаю, Ірану, Північної Кореї, а також Сальвадору, Гватемали, Гвінеї, Малі та Філіппін.
Так, Сполучені Штати наклали санкції на чотирьох осіб, що брали безпосередню участь у так званій фільтрації , яку проводять російські окупанти щодо українців.
Йдеться, про чиновників Адміністрації президента РФ Владіміра Путіна Олега Нестерова та Євгенія Кіма – вони долучилися до планування й впровадження фільтраційних пунктів, а також контролювали застосування таких заходів до представників місцевої влади й мирних жителів Маріуполя. Більше того, Нестеров допомагав загарбникам з організацією псевдореферендуму про “входження в склад Росії” в Запорізькій області.
Читайте також: Росія готувалася до «чисток» українців у разі успішного вторгнення – доповідь RUSI
Також під санкції США потрапила росіянка Марина Середа, яка співпрацювала з так званим МВС “ДНР” у питанні управління фільтраційними пунктами на тимчасово окупованій ворогом території Донецької області. У переліку опинився і Олексій Муратов – він координував фільтраційні заходи з ватажком псевдоформування “ДНР” Денисом Пушиліним, зокрема, закуповуючи обладнання й техніку для роботи таких місць.
Крім цього, Державний департамент США застосував санкції проти громадян РФ Очур-Суге Монгуша й Людмили Зайцевої, пов’язаних з порушення прав цивільних українців. Перший вважається причетним до тортур щодо нашого захисника , а інша – до викрадення й примусового вивезення дітей з України.
Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну Сполучених Штатів ввело нові обмежувальні заходи також проти Центральної виборчої комісії держави-агресора та її 15 членів, включаючи главу Еллу Памфілову. Орган допомагав у проведенні так званих референдумів , "які були сповнені випадків явного примусу до виборців і залякування", на тимчасово захоплених окупантами територіях нашої держави.
Щодо Китаю, то до санкційного списку США додали двох посадовців КНР, пов’язаних із серйозними порушеннями прав людини в Тибетському автономному районі
“КНР десятиліттями націлює на тибетців програми «роботи для соціальної стабільності». Тибетці зазнали серйозних порушень прав людини в ТАР, у тому числі свавільних затримань, нелегальних вбивств і фізичного насильства, як частини зусиль КНР щодо суворого обмеження релігійних свобод”, – зазначили в Мінфіні.
У санкційний список внесли і трьох іранців, причетних до подавлення масових протестів, які тривають на території держави після смерті 22-річної Махси Аміні, затриманої за нібито неналежне носіння хіджабу, а також до інших порушень прав людини.
Related video
Нагадаємо, що сьогодні Сполучені Штати Америки наклали санкції і на голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка за вимагання хабарів в обмін на втручання у судові та інші державні процеси.
Дивіться спецтему: Німеччина порушила домовленість про конфіденційний характер переговорів щодо ЗРК Patriot – Міноборони Польщі Німеччина готова надати системи ППО Польщі, але не готова Україні. Уряд Норвегії надасть мільярд крон на відбудову критичної інфраструктури України Це приблизно 100 мільйонів доларів. ДТЕК ввела нові графіки відключень у Києві: світла може не бути по 7 годин Також компанія планує оновити графіки обмеження споживання в двох областях. Україна отримає від Британії ракети малої дальності найближчими тижнями – Сунак Сунак і Зеленський обговорили в телефонному режимі актуальні проблеми війни та потреби ЗСУ. Окупанти перетворили Бахмут на випалені руїни – Зеленський На думку військових, місто важливе не так стратегічно, як з психологічної точки зору.
Підготував/ла : Максим Царук