Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Свято-Успенський монастир у Лаврі ніхто не закриватиме, а мовою богослужіння буде українська та старослов'янська – Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ виступив зі зверненням через ситуацію, яка склалася навколо Києво-Печерської Лаври.

Свято-Успенський монастир у Києво-Печерській Лаврі ніхто не закриватиме, заявив предстоятель Православної церкви України Епіфаній. Водночас він заявив, що богослужіння вестиметься українською та старослов’янською мовами.

«У зв’язку з подіями, пов’язаними зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою, вважаю за необхідне дати пояснення щодо низки питань. Найперше, слід підкреслити, що в жодному разі не йдеться про закриття цього монастиря, припинення в ньому молитви, богослужінь, чернечого життя», – йдеться у заяві Епіфанія.

Предстоятель ПЦУ підкреслив, що порівняння сьогоднішніх подій із минулими гоніннями комуністів на Церкву загалом та двократним закриттям монастиря – це безпідставна маніпуляція. Особливо цинічною Епіфаній назвав заяву, яка звучить з вуст ієрарха, тісно раніше пов’язаного з Комуністичною партією.

Очільник ПЦУ додав, що протягом тривалого часу Церква, українська держава і суспільство намагалися спонукати керівництво Московського патріархату в Україні остаточно припинити підлеглість російському центру. Останній перебуває під контролем кремлівської адміністрації та використовується як знаряддя гібридної агресії проти України.

«У відповідь всі побачили не лише спробу ввести в оману державу та суспільство декларуванням відокремлення від Московського патріархату при фактичному збереженні підпорядкування йому. І митрополит Онуфрій, і очолюваний ним Синод ніяк не реагували на численні факти колаборації своїх ієрархів та духовенства з російськими окупантами, на анексію Кирилом Гундяєвим релігійних структур, розташованих на тимчасово окупованих територіях. Натомість в дусі російської пропаганди вони зосередилися на звинуваченнях проти України», – додав Епіфаній.

Він заявив, що суспільству і братії зокрема відомі численні приклади того, як під керівництвом нинішнього очільника монастиря Лавра послідовно і свідомо перетворювалася на центр пропагування ідеології «русского міра». Саме ця ідеологія стала фундаментом і слугує виправданням для війни Росії проти України.

Читайте також: Епіфаній переконаний, що ПЦУ отримає угоду на користування храмами Києво-Печерської лаври

«Вкотре закликаю братію Лаври сприяти процесу звільнення від московського ярма. Ми маємо єдину православну віру та належимо до єдиної Церкви Христової. Московська духовна влада в Україні є неканонічною, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу. Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, але навпаки – місцем молитви, побожного чернечого життя в дусі отців та подвижників минулого, місцем, яке духовно надихатиме наших співгромадян у ці важкі часи», – заявив предстоятель ПЦУ.

Водночас як Священноархімандрит він засвідчив свою повагу до справжніх побожних традицій життя Лаври, її богослужбових особливостей, до тих отців і братів, хто прийшов до цієї обителі заради подвигу і спасіння душі. До всіх, хто не поділяє ідеологію «русского міра» і ті викривлення, які вона вносить у церковне життя.

«Відкриваючи монастир у складі Помісної Церкви, наш Священний Синод водночас звернувся до Уряду з проханням надати у Лаврі приміщення для чернечого життя та богослужінь. Це прохання залишається актуальним, і ми наполягатимемо на тому, щоби чернече життя, можливість для щоденної молитви та богослужінь були належним чином забезпечені», – додав очільник Православної церкви України.

Епіфаній запевнив, що запевнення, нібито ситуація навколо Києво-Печерської Лаври «тимчасова» є безпідставні. Предстоятель ПЦУ зазначив, що твердження, нібито святиню знову віддадуть в руки колишніх користувачів не відповідає нинішньому стану речей.

«Так само протягом довгих років, десятиліттями, керівництво Московського патріархату обдурювало вірних України, що нібито колись у майбутньому буде надано Москвою автокефалію для Української Церкви. З року в рік запевняли, що Томосу про автокефалію Вселенським Патріархатом не буде надано, а якщо і буде такий Томос – він не буде ніким підтриманий. Запевняли, що Православна Церква України швидко зникне», – додав Епіфаній.

У своєму зверненні він заявив, що Православна Церква України є і буде, а юрисдикція Московського патріархату в нас не має ані канонічної, ані моральної перспективи. Очільник ПЦУ висловив сподівання, що невдовзі остаточну заборону Москві впливати на українське церковне життя буде підтверджено і державним законом.

«Як Священноархімандрит я засвідчую братії, що всі з вас, хто послідують вимогам канонів і Томосу, відкинуть беззаконну владу Москви, – продовжать своє служіння в Лаврі. Всі свої можливості та авторитет ми будемо використовувати для того, щоби захистити вас від залякувань з боку дотеперішнього очільника Лаври. Керувати поточними справами обителі будуть ті, хто знають традиції та життя монастиря, хто відомий вам, адже належить до братії, хто має відповідні здібності та не заплямував себе відданістю «русскому міру». Давня слов’янська мова, разом з сучасною українською мовою, буде богослужбовою мовою Лаври – ми знаємо, що для багатьох з вас це питання також є важливим», – підсумував Епіфаній.

Читайте також: Патріарх РПЦ Кіріл поскаржився Папі Римському та генсекретарю ООН на вигнання ченців із Києво-Печерської лаври

Нагадаємо, 10 березня керівництво Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Міністерства культури та інформаційної політики України сповістило громаду Успенської Києво-Печерської лаври Української Православної Церкви про розірвання договору про користування храмами та будівлями монастиря та вимогу покинути територію. Пізніше він зазначив, що монахи зможуть залишитися в Києво-Печерській лаврі, але за певних умов .

Крім того, Ткаченко попередив представників УПЦ МП про кримінальну відповідальність у разі зникнення з Києво-Печерської лаври будь-яких музейних експонатів, зокрема мощів святих.

Related video

Детальніше про ситуацію навколо Києво-Печерської лаври читайте у статті Катерини Щоткіної « З рясами — на вихід! Чи зможе українська влада визволити Києво-Печерську лавру від УПЦ МП? » для ZN.UA.

Підготував/ла : Юлія Москаленко
Correctly placed accents on the site help designers to attract the user’s attention and direct him to the main goal - order.
Останні новини

В окупованому Мелітополі пролунали вибухи – мер

Вранці в середу в усіх районах міста Мелітополь було чути звуки вибухів. Джерело: міський голова Мелітополя Іван Федоров Пряма мова: "Мелітополь: гучно! Одразу декілька вибухів чути у всіх районах міста.

Українська правда

ЗЕЛЕНСЬКИЙ готує важливий виступ / У США почався ВИРІШАЛЬНИЙ саміт.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ готує важливий виступ / У США почався ВИРІШАЛЬНИЙ саміт.

Необхідність припинення війни в Україні та відновлення світового порядку стане однією з основних тем обговорення Саміту за демократію, який збирає цього тижня адміністрація Байдена. На саміті слово матиме і Володимир Зеленський з потужною промовою...

2

ПИОНТКОВСКИЙ: Завтра мы КОЕ-ЧТО узнаем! / КИТАЙ может закончить ВОЙНУ @Andrei_Piontkovsky.

ПИОНТКОВСКИЙ: Завтра мы КОЕ-ЧТО узнаем! / КИТАЙ может закончить ВОЙНУ @Andrei_Piontkovsky.

Китай, скорее всего, возмущен новым заявлением Путина о размещении ядерного тактического оружия в Беларуси. Интересно, что на фоне этого Макрон и Урсула фон дер Ляйен срочно уезжают в Пекин. На стриме у Марка Фейгина @FeyginLive Андрей Пионтковски...

2 55

Путинских олигархов КОШМАРЯТ / В Кремле большой РАСКОЛ – ОЛЕВСКИЙ.

Путинских олигархов КОШМАРЯТ / В Кремле большой РАСКОЛ – ОЛЕВСКИЙ.

Роскошь под санкциями. Путинские олигархи потеряли свои активы. Российский оппозиционный журналист и редактор The Insider Тимуром Олевским на стриме 24 канала прокомментировал слив тайного разговора о Путине. Читайте больше на сайте - Не пропусти ...

2

Лише подивіться! Це неймовірна робота артилерії #shorts.

Лише подивіться! Це неймовірна робота артилерії #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ - КИТАЙ ненавидит Путина и Лукашенка / Си Цзиньпин закончит войну?.

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ - КИТАЙ ненавидит Путина и Лукашенка / Си Цзиньпин закончит войну?.

Во время стрима @FeyginLive и Андрей Пионтковский @Andrei_Piontkovsky обсудили последние события вокруг войны в Украине, в частности новую ошибку Путина, отношения Китая, напуганность Лукашенко ядеркой и уверенное контрнаступление ВСУ. Читайте к т...

3

Нічого собі! Зеленський приїхав на кордон з Росією #shorts.

Нічого собі! Зеленський приїхав на кордон з Росією #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: