Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

ЄС розглядає можливість ввести санкції проти Туреччини через співпрацю з росією.

Що сталося. Європейські чиновники занепокоєні зближенням Туреччини та росії і всерйоз розглядають запровадження санкцій проти Анкари, якщо країна допоможе москві обходити західні санкції.

Джерело . Про це пишуть британська Financial Times та The Insider з посиланням на шість європейських чиновників, ознайомлених з неформальними дискусіями всередині Євросоюзу.

Деталі . Занепокоєння ЄС викликають заяви лідерів двох країн щодо нарощування товарообігу та співпраці у галузі енергетики, фінансів та торгівлі. Одне з джерел видання зізналося, що офіційних переговорів серед країн ЄС поки не було, проте блок «уважніше стежить за турецько-російськими відносинами».

Інше джерело видання зізналося, що ЄС розглядає можливість тиску на західні компанії та банки, щоб вони або пішли з ринку, або скоротили свою присутність у Туреччині у разі допомоги москві в обході санкцій.

Подібні обмеження можуть підірвати і без того нестабільну економіку Туреччини, яка страждає від рекордної інфляції. Однак єдності думок у ЄС щодо подібних кроків немає, більш того, є високий ризик, що багато країн не захочуть втрачати турецький ринок, який є прибутковим для їхніх компаній і виступатиме проти подібних ініціатив. Проте окремі держави ЄС все ж таки могли б чинити тиск на Туреччину, зазначають джерела.

«Наприклад вони можуть попросити ввести обмеження на торгове фінансування або попросити великі фінансові компанії скоротити фінансування турецьких компаній. Я б не виключав жодних негативних дій, якщо Туреччина надто зблизиться з росією», – заявив один із європейських дипломатів.

FT також нагадує, що представники Туреччини добре обізнані про можливі ризики, оскільки у червні заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо проводив робочу зустріч із представниками турецького бізнесу та банків та попереджав їх про готовність Вашингтона запровадити вторинні санкції за співпрацю з росією.

Однак нарощування співпраці у банківській сфері після переговорів між президентами Туреччини та росії все одно відбудеться – Реджеп Ердоган анонсував прискорену інтеграцію та розвиток на території республіки російської платіжної системи «Мир».

Ця заява особливо насторожила європейських чиновників, котрі побачили у цьому можливості для обходу фінансових санкцій. Турецька та російська сторони наполягали, що це значно спростить життя російським туристам, які зможуть оплачувати місцеві послуги.

Також Туреччина і росія домовилися про перехід на розрахунки в національних валютах, що має допомогти Туреччині зберегти валютні резерви та зміцнити курс ліри. Окремим пунктом домовленостей стало переведення оплати російського газу за рублі.

З початку війни росії проти України турецька влада дотримується так званого «збалансованого нейтралітету». Турецька влада активно бере участь у конфлікті як посередник переговорів, Ердоган надавав Стамбул як переговорний майданчик з військових переговорів, також Туреччина допомогла відновити поставки зерна на світові ринки з України.

Проте західні держави побоюються, що «збалансований нейтралітет» може перетворитися для росії на «вікно можливостей» щодо обходу санкцій.

При цьому від військової співпраці з росією Туреччина поки що відмовляється, на пропозицію путіна побудувати завод з виробництва безпілотників типу Bayraktar на території росії компанія Baykar Makina відповіла відмовою. Директором та співвласником компанії є Сельчук Байрактар, який є зятем президента Туреччини. Компанія активно підтримує Україну та постачає їй свою продукцію, яку використовують ЗСУ на фронті.

Бекграунд . Також стало відомо, що Baykar побудує завод «байрактарів» в Україні, а угоду про будівництво підприємства вже направили до парламенту для ратифікації.

Each year we start with a list of design trends that experts believe will dominate the next year’s projects. Of course, there are mistakes in such ...
Останні новини
США запровадили нові санкції проти Росії

США запровадили нові санкції проти Росії

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Росії за анексію українських територій. До списків увійшли представники бізнесу, російські військові та політики. Про це повідомляє Мінфін США. Повідомляється, що під санкції потрапили 14 представн...

Патріот Донбасу

Україна готова до діалогу з РФ, але не з цим президентом - Зеленський.

219-й день війни, яку Росія розв'язала проти України. Російські сили завдають ударів по українській цивільній, промисловій та військовій інфраструктурі. DW розповідає про події п'ятниці, 30 вересня.

Deutsche Welle

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Росія не прагне відновлення Радянського Союзу, їй це не потрібно. Про це заявив путін. Варто прочитати на сайті:

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

Локальна декомунізація. На Львівщині активісти заходилися зачищати область від усіх пам'ятників, барельєфів та монументів, від найменшого до найбільшого, які символізують радянський союз. В області таких споруд близько двохсот. Як демонтували зали...

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Во время стрима на своем ютуб-канале Олег Жданов объяснил, что Россия делает со своими солдатами, которых обменяли после плена. Читайте на сайте к теме:

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Україна подає терміову заявку на вступ до НАТО. Колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко розповів 24 каналу, що означає для держави відповідне рішення. Зверніть увагу:

СОЛЯР розібрала історичний день для України

СОЛЯР розібрала історичний день для України

Ведуча 24 каналу Катерина Соляр детально проаналізувала останні новини в Україні. Зокрема, термінове подання заявки України у НАТО. Читайте про це на сайті:

«Нам не надо»: жители Донбасса о России, Путине и  российском «договоре о «присоединении».

«Нам не надо»: жители Донбасса о России, Путине и российском «договоре о «присоединении».

Президент России Владимир Путин 30 сентября подписал указы о присоединении к Российской Федерации частично оккупированных Запорожской, Херсонской, Донецкой и оккупированной Луганской областей Украины. В указах Путин ссылается на «принципы междунар...