Китай у період з 2008 по 2021 рік витратив 240 мільярдів доларів на допомогу 22 країнам, що розвиваються, в рамках ініціативи зі створення логістичної інфраструктури «Один пояс, один шлях».
Про це йдеться у доповіді дослідників Світового банку, Гарвардської школи Кеннеді, AidData і Кільського Інституту світової економіки, повідомляє агентство Reuters, пише Економічна правда.
Майже 80% кредитів було надано в період з 2016 по 2021 рік, в основному країнам із середнім рівнем доходу, включаючи Аргентину, Монголію і Пакистан, йдеться у доповіді.
Китай позичив сотні мільярдів доларів на розбудову інфраструктури в країнах, що розвиваються, але з 2016 року кредитування пішло на спад, оскільки багато проєктів не принесли очікуваних фінансових дивідендів.
«Пекін, зрештою, намагається врятувати власні банки. Саме тому він зайнявся ризикованим бізнесом міжнародного кредитування», - сказала Кармен Райнхарт, колишній головний економіст Світового банку й один з авторів дослідження.
Згідно з дослідженням, китайські кредити країнам, що перебувають у борговій скруті, зросли з менш ніж 5% його портфеля закордонних кредитів у 2010 році до 60% у 2022 році.
Найбільше кредитів отримала Аргентина - 111,8 млрд доларів, за нею йдуть Пакистан - 48,5 млрд доларів, і Єгипет - 15,6 млрд доларів. Дев'ять країн отримали менш як 1 мільярда доларів.
На своп-лінії Народного банку Китаю (НБК) припало 170 мільярдів доларів США фінансування, в тому числі в Суринамі, Шрі-Ланці та Єгипті. Проміжні кредити або підтримка платіжного балансу китайськими державними банками та компаніями склали 70 млрд доларів. Пролонговані кредити обох видів становили 140 мільярдів доларів.
У дослідженні критикуються деякі центральні банки, які потенційно можуть використовувати своп-лінії НБК для штучного роздування своїх валютних резервів.
За словами Бреда Паркса, одного з авторів звіту та директора AidData, дослідницької лабораторії при Коледжі Вільяма та Мері в США, китайське рятівне кредитування є «непрозорим і нескоординованим».
Уряд Китаю відповів на критику, заявивши, що його закордонні інвестиції здійснюються за «принципом відкритості та прозорості».
«Китай діє відповідно до ринкових законів і міжнародних правил, поважає волю відповідних країн, ніколи не змушував жодну сторону позичати гроші, ніколи не змушував жодну країну платити, не буде додавати жодних політичних умов до кредитних угод і не переслідує жодних політичних інтересів», - заявив речник Міністерства закордонних справ Мао Нін на пресконференції у вівторок.
Китай веде переговори про реструктуризацію боргів з такими країнами, як Замбія, Гана і Шрі-Ланка, і його критикують за затягування цих процесів. У відповідь він закликав Світовий банк і Міжнародний валютний фонд також запропонувати полегшення боргового тягаря.
Раніше повідомлялося, у понеділок, 27 березня, Палата представників США одноголосно підтримала законопроєкт, згідно з яким держсекретар має працювати над позбавленням Китаю статусу «країни, що розвивається».
Також Сполучені Штати Америки оприлюднили жорсткі обмеження на нові операції в Китаї для виробників мікросхем.
Інвестори бачать багато привабливого в китайських акціях, але є багато скептиків, які розглядають кращі способи зробити ставку на відновлення другої за величиною світової економіки.
У Почаївській лаврі невдовзі зазвучить молитва українською. Про це розповів “Суспільному” Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, перебуваючи у Тернополі. “Почаївська лавра буде на...
Угорська влада оприлюднила ролик із закликом про якнайшвидший мир в Україні, у якому зобразило Крим як частину території Росії. Про це повідомляє "Європейська правда". На відео, опубліковане у вівторок, угорські опозиційні ЗМІ звернули увагу в п'я...
З початку окупації Росією Криму щонайменше 18 людей отримали вироки за «участь у кримськотатарському батальйоні». З них четверо – 2023 року, повідомляє правозахисна організація «Крим SOS». На думку аналітика організації Євгена Ярошенка, російська ...
Політолог Андрій Вігірінський в ефірі 24 каналу відреагував на заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо гарантій безпеки для України. Водночас він висловився щодо ризиків застосування Росією ядерної зброї. Зверніть увагу: Не пропусти найоператив...
З питань партнерства пишіть [email protected] Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - [email protected] з приміткою "На рації" Або купити "гарячі" магнити 5 каналу - тут: Д...
Владимир Путин неоднократно предостерегал США и ЕС от военной помощи Украине. Западные журналисты провели анализ и выяснили, почему Джозеф Байден продолжает бросать вызов президенту страны-агрессора. Российский оппозиционный журналист Игорь Яковен...
Чимало країн продовжують підігравати Путіну та все більше закликають Україну, зокрема Володимира Зеленського, до невигідних переговорів із Росією, які мають на меті просто "здати" і забути про тимчасово окуповані частини української держави. Спеці...
ТАРАС СЕМЕНЮК АНАЛІТИК, МІЖНАРОДНИЙ ЕКСПЕРТ З питань партнерства пишіть [email protected] Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - [email protected] з приміткою "На рації" А...
ОРЕСТ СОХАР, шеф-редактор медіахолдингу "Обозреватель" З питань партнерства пишіть [email protected] Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - [email protected] з приміткою "...