Нинішня ситуація в Україні розпочалася з протестів Євромайдану 2013 – 2014 років, внаслідок яких було повалено проросійського президента Віктора Януковича. Потім Росія розпочала військову інтервенцію в Україні, результатом якої стала анексія Криму. Далі конфлікт переріс у повномасштабну війну на українському Донбасі, яка триває й досі.
Україна стала полем бою, або , краще сказати, там йде Третя світова війна, де понад 50 країн , з одного боку, підтримують Україну в цьому конфлікті, включаючи США, Канаду та більшість держав Європейського Союзу. Ці країни надавали економічну, політичну та військову допомогу Україні. З іншого боку, Росія має підтримку таких країн, як Китай, Північна Корея та Іран. Індія також висловила деяку підтримку Росії, не засудивши російську агресію. Україна сьогодні – це справжня битва Добра та Зла. Отже, як можна виграти цю війну?
Багато експертів та аналітичних центрів вважають, що виграти таку за нинішнього стану справ неможливо, оскільки російські, китайські та іранські ресурси значно перевершують українські, а Захід робить зі свого боку недостатньо… Війна перетворилася на опосередковану війну з багатьма різними порядками денного. Єдиним способом виграти таку була б повна і беззаперечна перемога однієї сторони, що нині вкрай малоймовірно. Перемога потребує повної єдності. Тому якщо єдності не буде досягнуто, найкращим способом виграти таку буде дипломатичне рішення, прийнятне для всіх залучених сторін.
Популярні новини зараз
Питання зенітних ракет Stinger викликає серйозну заклопотаність , оскільки українці тривалий час просили їм допомогти знищити російські безпілотники та інші літальні апарати , які націлювалися на їх позиції. США вже відправили Україні кілька сотень ракет, але українці заявили, що їм потрібно значно більше. В останні місяці США відправили Україні та інші системи озброєнь, у тому числі протитанкові ракети Javelin, торпеди Mark 48, а також протитанкові та протибункерні боєприпаси.
Завдання адміністрації Байдена полягає в тому, як підтримувати потік зброї в Україну, не виснажуючи запаси США та не викликаючи гніву Москви, надаючи надто велику військову підтримку Києву. Одним із розглянутих варіантів є надання Україні надлишкових запасів старих систем озброєння, які США більше не використовують , таких як протитанкові ракети BGM-71 TOW, які більше не перебувають на озброєнні ЗС США.
Інший варіант – збільшити виробництво ключових систем озброєнь, таких як ракети Stinger , щоб поповнити запаси США та задовольнити попит України. Але це вимагатиме часу та значних інвестицій з боку промислової бази США, яка вже виснажена іншими оборонними програмами.
Адміністрація Байдена також стикається з тиском деяких членів Конгресу, які вимагають надати Україні більш смертоносну зброю, в тому числі ракети Javelin , які можна використовувати для поразки російських танків. Але це може призвести до подальшої ескалації конфлікту і призвести до загибелі або поранення , в разі чого, великої кількості американських солдатів.
Зрештою, рішення про те, чи надавати Україні більше зброї, зводитиметься до зважування ризиків і вигод, а адміністрації Байдена доведеться вирішувати, якої підтримки достатньо, щоб допомогти Україні, не спровокувавши повномасштабну війну з Росією.
Тому якщо єдність не буде досягнуто, перемога буде неможлива. Без єдності дипломатичне рішення поставить Україну в більш слабке становище і може виявитися поразкою українського народу з людськими жертвами та втраченою територією .