Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Апарат NASA зафіксував тремтіння від падіння метеоритів на Марс.

Вченим вдалося простежити зв'язок поштовхів і кратерів, що недавно з'явилися.

Інструмент, розроблений для спостережень за сейсмічною активністю на Марсі, продемонстрував нову несподівану здатність. Він зміг зафіксувати слабке тремтіння, пов'язане з падінням метеоритів на Червону планету, повідомляє Science Alert.

Вчені скомбінували дані, отримані станцією InSight, з інформацією від Mars Reconnaissance Orbiter і змогли пов'язати тремтіння поверхні Червоної планети з ударами космічного каміння об неї.

Читайте також: Марсохід Perseverance знайшов можливі сліди життя у дельті стародавньої річки

Це відкриття допоможе не тільки зрозуміти процеси, які продовжують формувати геологію Марса, а й показує, як збір сейсмічних параметрів може розкрити інформацію, яка виходить далеко за межі цілей місії. Надалі це може допомогти у дослідженні інших світів.

Входження достатнього великого астероїда в атмосферу планети є руйнівною подією. По-перше, воно генерує ударні хвилі. Коли космічний камінь падає, він може вибухнути. Це відбувається через те, що атмосферні гази просочуються в його тріщини, чинячи тиск і викликаючи вибух. В результаті утворюється ще більше ударних хвиль. Крім того, якщо достатньо великі фрагменти досягнуть поверхні, їхнє падіння також викличе хвилі.

Вчені припускали, що такі події можуть викликати сейсмічні та акустичні хвилі, які можуть бути зафіксовані досить чутливими приладами. Ще до запуску місії дослідники сподівалися, що InSight зможе виявити вибух метеориту у повітрі, але реальні дані перевершили всі очікування.

Дослідники змогли зафіксувати чотири окремі падіння метеоритів, які сталися в межах 300 кілометрів від станції. Ці події відбулися 27 травня 2020 року, 18 лютого 2021 року, 31 серпня 2021 року та 5 вересня 2021 року.

Час приходу акустичних та сейсмічних хвиль дозволило вченим визначити, на якій відстані від InSight відбулися зіткнення: 286,5, 84, 267 та 86 кілометрів від модуля. На зображеннях цих регіонів, зроблених Mars Reconnaissance Orbiter, знайшли свіжі шрами від ударів космічного каміння.

Падіння метеоритів, а також їхні вибухи в повітрі можуть мати серйозні наслідки для планети. Так, вчені вважають, що космічні камені стали джерелом появи ключових елементів, які стали основою життя Землі. Ймовірно також, що падіння астероїдів спричинили вимирання на нашій планеті.

Незважаючи на те, що на Марсі немає явних ознак життя, падіння метеоритів може мати наслідки і для цієї планети, впливаючи на її геологію та атмосферу. Вивчення активності метеорів та метеоритів може допомогти зрозуміти, чому Червона планета стала такою, як ми її знаємо зараз. Підземні поштовхи, викликані падінням космічного каміння, можуть допомогти краще розібратися у внутрішній будові Марса.

Нагадаємо, InSight здійснив посадку на Марс 26 листопада 2018 року. Передбачалося, що апарат пробурить марсіанський ґрунт, але після двох років невдалих спроб NASA вирішило відмовитись від цього.

Related video

На початку цього року апарат зіштовхнувся з технічними складнощами на Червоній планеті. Через велику кількість пилу на сонячних панелях, він не може згенерувати достатньо енергії для проведення наукових досліджень. Вчені вважають, що станція може завершити свою місію протягом року.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
The classification of fonts is always a field for discussion, because it is almost impossible to make a classification based on any one criterion.
Останні новини
Притула запустив проєкт, який дозволить українцям пройти військову підготовку.

Притула запустив проєкт, який дозволить українцям пройти військову підготовку.

Фонд волонтера Сергія Притули запустив проєкт «Центр готовності цивільних», який дозволяє українцям пройти базову військову та безпекову підготовку. Про це Притула повідомив у своїх соцмережах. Проєкт передбачає інтенсивні тренінги з т...

Патріот Донбасу

Кислиця пропонує офіційно називати Росію Московією

Кислиця пропонує офіційно називати Росію Московією

Посол України в ООН Сергій Кислиця вважає, що Україна може ухвалити закон, за яким називатиме Росію Московією. Джерело: Кислиця у Twitter Пряма мова Кислиці: "Візьмемо Magyarország Угорщина (Укр); Hungary (Eng); Ungarn (Ger); Węgry (PL...

Українська правда

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Путин выжидает удар @OlegZhdanov.

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Путин выжидает удар @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Военный эксперт Олег Жданов на своем стриме прокомментировал оперативную ситуацию на фро...

Угорщина заблокувала участь України в засіданнях НАТО: як минула зустріч у Бухаресті.

Угорщина заблокувала участь України в засіданнях НАТО: як минула зустріч у Бухаресті.

Послідовну і посилену підтримку України - обіцяють країни НАТО за підсумками зустрічі у Румунії. До Бухареста прибули глави МЗС держав альянсу. Приїхав туди і український міністр Дмитро Кулеба. Але його участь в офіційній зустрічі заблокувала Угор...

Прооперувати пораненого чи зробити рентген: на передову відправляють мобільні шпиталі - подробиці.

Прооперувати пораненого чи зробити рентген: на передову відправляють мобільні шпиталі - подробиці.

Прооперувати пораненого неподалік від лінії фронту чи зробити йому рентген, щоб зекономити дорогоцінний час і врятувати життя бійця. У цьому допоможе мобільний шпиталь, який планують відправити на фронт. Благодійний фонд "Реконструкції та розвитку...

Анализ карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА / На Бахмуте чудеса @arestovych.

Анализ карты боевых действий от АРЕСТОВИЧА / На Бахмуте чудеса @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – На стриме в @ФЕЙГИН LIVE Алексей Арестович проанализировал карту боев...

«Автівки застрягають у болоті, обстріли не припиняються» : як люди дістаються України  «сірою зоною».

«Автівки застрягають у болоті, обстріли не припиняються» : як люди дістаються України «сірою зоною».

«Дорогою життя» називають на Запоріжжі ділянку шлЯху з тимчасово окупованої території до підконтрольної українській владі. ҐрунтовА дорога розташована у сірій зоні. Її постійно обстрілюють росіяни. Та ще й розмивають дощі. Лише за минулий тиждень ...

У Кремлі СУЄТЯТЬСЯ / Готують найбільший удар? / Орбану закрили рот.

У Кремлі СУЄТЯТЬСЯ / Готують найбільший удар? / Орбану закрили рот.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – В ефірі 24 каналу політолог Олександр Антонюк обговорив останні події навколо війни в Ук...