Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Соціологи розповіли, як змінилося ставлення українців до Ізраїлю під час війни — опитування.

В Україні зберігається досить позитивне ставлення до Ізраїлю попри помітну незадоволеність щодо позиції з надання Києву зброї.

Соціологи розповіли, як змінилося ставлення українців до Ізраїлю під час війни РФ проти України . КМІС опублікував результати нового опитування.

Ізраїль — дружня країна?

За даними опитування, більшість респондентів (52%) вважають Ізраїль дружньою країною. Не вважають так 12.5% опитаних українців. 36% респондентів не визначилися зі своєю думкою.

Соціологи зазначають, що порівняно з груднем 2021 року з 28% до 36% зросла кількість тих, хто має невизначене ставлення до Ізраїлю. За рахунок цього з 55% до 52% стало менше тих, хто вважає Ізраїль дружньою країною, а також з 17% до 12.5% стало менше опитаних, хто так не вважає. Баланс позитивних-негативних оцінок майже не змінився: у грудні 2021 року він становив +38%, а в січні 2023 року становить +39%.

Конфлікт Ізраїлю та Ірану

Згідно з даними опитування, 64% респондентів підтримують Ізраїль у конфлікті з Іраном. Цей показник збільшився із 27.5% у грудні 2021 року. Іран підтримує 1% опитаних, стільки ж було і раніше. Зазначається, що з 54% до 16% зменшилася кількість тих, хто не підтримує жодну зі сторін.

Сприйняття позиції Ізраїлю у війні РФ проти України

48% опитаних українців вважають, що Ізраїль підтримує Україну. Соціологи зафіксували зростання цього показника з 25% у грудні 2021 року. Кількість респондентів, які вважають, що Ізраїль підтримує РФ становить 8% (раніше було 5%). Водночас з 36% до 20% зменшилася кількість тих, хто вважає, що Ізраїль не підтримує жодну зі сторін, а також з 34.5% до 23.5% стало менше опитаних, хто не має визначеної думки з цього питання.

Яку допомогу надає Ізраїль Україні

Згідно з даними опитування, дещо більше половини респондентів (53%) вважають, що Ізраїль надає Україні певну підтримку. Найбільше опитаних (48% серед усіх) вказують на гуманітарну допомогу. Про військову інформацію і знання заявляють 17% респондентів, про військову техніку і озброєння – 8%. При цьому, лише 11% опитаних переконані, що Ізраїль взагалі не допомагає Україні. Решта 36% заявили, що не володіють інформацією.

Ставлення до рішення Ізраїлю не надавати зброю Україні

Для 33% опитаних українців позиція влади Ізраїлю відносно того, що надання зброї Україні може поставити під загрозу сам Ізраїль, є зрозумілою і прийнятною. Дещо більше респондентів вважають таку позицію неприйнятною – 43%, з них 17% її хоча б розуміють, у той час як 26% опитаних і не розуміють та вважають неприйнятною. Чверть респондентів (24%) не визначилися зі своєю думкою з цього питання.

Корисність ізраїльських технологій для післявоєнного відновлення України

Згідно з даними опитування, 87% українців переконані, що ізраїльські технології та знання можуть бути корисними для післявоєнного відновлення України.

Соціологи зазначають, що в Україні зберігається досить позитивне ставлення до Ізраїлю попри помітну незадоволеність щодо позиції з надання Києву зброї.

«Нинішня громадська думка українців щодо Ізраїлю є насправді стратегічно виваженою, оскільки потенційно (і в деяких практичних вимірах уже прямо зараз) Ізраїль є важливим партнером для України», - заявили дослідники, додавши, що збереження прихильного ставлення до Ізраїлю серед українців є важливим аргументом для продовження діалогу Києва та Ізраїлю щодо реалізації національних інтересів України.

Читайте також: Досвід, корисний для ЗСУ: експерт розповів, як Ізраїль боровся з «м'ясними хвилями» ворога

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 3-11 січня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Опитано 2 002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). На замовлення Посольства Ізраїлю до опитувальника були додані запитання, що стосувалися ставлення населення України до Ізраїлю.

Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України у межах, які контролювалися українською владою до 24 лютого 2022 року. Зазначається, що до вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). Крім того, опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Related video

За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Однак загалом соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Дивіться спецтему: Вручення повісток: що робити, якщо її отримала особа, знята з військового обліку Роз'яснення дав експерт. Окупанти за добу обсріляли Херсонащину понад 50 разів. Є загиблі та поранені Серед іншого, ворожі снаряди влучили в пологовий будинок Херсона. Російські командири відмовились приймати на озброєння розхвалені новітні танки «Армата» — британська розвідка Ймовірною причиною є їх незадовільний технічний стан. На території РФ мобілізують чоловіків, депортованих з окупованих територій України – ОВА В ОВА також зазначили, що ворог вже багато разів намагався спростувати факт примусової мобілізації на Луганщині, але в нього нічого не виходить. Колумбія вирішила залишитися нейтральною в питанні російсько-української війни: зброї не буде А все те озброєння, що країна придбала у РФ за останні роки, потрібне їй для внутрішніх питань, додав президент Петро.

Підготував/ла : Анастасія Гурін
Once you understand the meaning of colors, you can create impactful designs that evoke the right emotions.
Останні новини

Міграційна служба не відмовляла ексдобровольцю з Білорусі, документи вже оформляють.

Державна міграційна служба не відмовляла колишньому білоруському добровольцю із полку Кастуся Калиновського Олексію Лазарєву та його дружині в оформленні документів на право проживання в Україні. Джерело: пресслужба ДМС, Лазарєв у Twitter Деталі: ...

Українська правда

Момент зустрічі Зеленського і Урсули фон дер Ляєн #shorts.

Момент зустрічі Зеленського і Урсули фон дер Ляєн #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

Путін виліз з бункера! Чекаємо на нову бавовну у Волгограді?.

Путін виліз з бункера! Чекаємо на нову бавовну у Волгограді?.

До приїзду Путіна у Волгограді встановили пам’ятник Сталіну, 2 лютого він планує відвідати Волгоград. Читайте більше до теми на сайті: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – "Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відрод...

НЕОЖИДАННО! Франция удивила Украину как никогда @OlegZhdanov.

НЕОЖИДАННО! Франция удивила Украину как никогда @OlegZhdanov.

Украина получит от Франции мощное оружие. Военный эксперт Олег Жданов @OlegZhdanov проанализировал новую помощь ВСУ. Читайте на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинион...

ИНТЕРВЬЮ с военным РФ в плену /  «ПРИГОЖИН сказал – НАТО НАСТУПАЕТ!».

ИНТЕРВЬЮ с военным РФ в плену / «ПРИГОЖИН сказал – НАТО НАСТУПАЕТ!».

Российский военнопленный рассказал всю правду о ситуации в русской армии и сделал откровенное признание. Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​...

Путін готує МАСШТАБНИЙ наступ? / ЗАХІД не допустить перемоги РФ / Війна затягується.

Путін готує МАСШТАБНИЙ наступ? / ЗАХІД не допустить перемоги РФ / Війна затягується.

Ведуча та головна редакторка сайту 24 каналу Анастасія Зазуляк зробила огляд західних медіа та проаналізувала, як змінювалась риторика світової дипломатії щодо війни в Україні. Тепер немає жодного сумніву, що Захід вірить в перемогу України. Опера...

«У найгірших традиціях НКВС СРСР» : МЗС звинуватило грузинську владу в катуваннях Саакашвілі.

«У найгірших традиціях НКВС СРСР» : МЗС звинуватило грузинську владу в катуваннях Саакашвілі.

Грузія має негайно передати в Україну Міхеїла Саакашвілі. Так Міністерство закордонних справ відреагувало на знущання над громадянином України, який перебуває за ґратами в Грузії. Нагадаємо, напередодні було судове засідання, де розглядали клопота...