Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

“Місія не була нездійсненною”: країни ЄС домовилися, як знизити споживання газу на 15%.

На тлі того, що російський монополіст «Газпром» все сильніше і сильніше урізує поставки газу в Європу, минулого тижня Єврокомісія запропонувала добровільно скоротити споживання газу на 15% з серпня по березень. У вівторок міністри енергетики європейських країн із цим погодилися, пише moscowtimes.eu.

Перед їхньою зустріччю суперечки між країнами виникли щодо того, як переходити до обов'язкових скорочень, які Єврокомісія хотіла вводити своїм розпорядженням.

У результаті міністри домовилися що винятки будуть зроблені для деяких країн та критичних для всього Євросоюзу галузей.

Чехія, яка головує в ЄС, повідомила у Twitter:

“Місія не була нездійсненною! Міністри досягли політичної угоди щодо зниження попиту на газ перед майбутньою зимою”.

Єдиною країною, яка виступила проти угоди, стала Угорщина, яка лише кілька днів тому заявляла, що розраховує купити у росії додатково 700 млн кубометрів газу, повідомляють Bloomberg і Reuters з посиланням на учасників зустрічі. Однак для прийняття угоди не потрібна одностайність, а просто більшість голосів.

Заступник міністра економіки Німеччини Свен Гігольд назвав сьогоднішнє рішення «безпрецедентним кроком у європейській солідарності»:

«Країни ЄС, які не імпортують російський газ, демонструють підтримку та дали зобов'язання скоротити споживання. Такого ще ніколи не траплялося».

Домовленості було досягнуто на тлі чергового стрибка цін на газ, що послідував після вчорашнього рішення «Газпрому» скоротити поставки «Північного потоку 1» з 40% до 20% від потужності.

Ціна вперше з початку березня, коли вона злетіла після вторгнення росії до України, перевищила $2000 за 1000 кубометрів.

При визначенні цілей враховуватиметься рівень заповненості сховищ конкретних країн. Зараз у цілому по ЄС вони заповнені на 66,7%, за даними Gas Infrastructure Europe, проте показники по окремих країнах сильно різняться – від 100% у Португалії та 98,5% у Польщі до 44,4% у Болгарії та 48% у Хорватії.

Відповідно до угоди, для країн, які до серпня досягнуть мети ЄС із заповнюваності сховищ, цілі з економії можуть бути знижені; їх приблизно близько дюжини, включаючи Німеччину та Італію.

Скорочення споживання також не стосуватиметься підприємств важливих для економіки галузей, наприклад, сталеливарної.

Острівні держави, Ірландія та Мальта, можуть попросити знизити обов'язкові цілі, оскільки не пов'язані інтерконекторами з іншими країнами континенту.

Зробити це може й Іспанія. Вона не отримує російського газу, імпортує багато СПГ, але слабко пов'язана з внутрішніми країнами континенту, тому не може активно ділитися з ними паливом.

Часткові винятки можуть бути зроблені і для країн Балтії, електромережі яких не синхронізовані з європейською системою і сильно залежать від газу.

Нові правила діятимуть один рік, а не два, як пропонувалося спочатку.

Icons are an important part of any design system or product story. Icons help us navigate quickly. They are language independent.
Останні новини

Європейські ритейлери економлять електроенергію та готуються скоротити години роботи взимку.

Європейські ритейлери через зростання рахунків за електроенергію почали економити на освітленні вітрин та реклами, а також розглядають можливість скорочення годин роботи магазинів взимку.

Finance.UA

️️ Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 12 серпня

️️ Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 12 серпня

Після всіх воєнних злочинів, як і коїли окупанти в Україні до росії можна ставитися лише, як до країни-терористки. Відповідним повинне бути ставлення до її громадян. Читати на сайті: #24Канал

ЗСУ швидко здобувають трофеї окупантів під час наступу, – КАРАСЬ.

ЗСУ швидко здобувають трофеї окупантів під час наступу, – КАРАСЬ.

Військовослужбовець ЗСУ Євген Карась на стрімі 24 каналу розповів, як Збройні Сили України здобувають під час наступу трофейну техніку окупантів. Також він припустив, скільки ще техніки залишилося в російської армії. Читайте до теми на сайті: #24К...

Для чого медведєв приїхав на Донбас? КАЗАНСЬКИЙ @Denis Kazanskyi.

Для чого медведєв приїхав на Донбас? КАЗАНСЬКИЙ @Denis Kazanskyi.

Дмитро Медведєв відвідав окуповану частину Луганської області. Журналіст Денис Казанський на ютубі 24 каналу припустив, для чого насправді представник кремля приїхав в Україну. Читайте також до теми на сайті: #24Канал

США договорится с Китаем за счет путина? комментарий Арестовича @Alexey Arestovych.

США договорится с Китаем за счет путина? комментарий Арестовича @Alexey Arestovych.

Тайвань – остров, из-за которого мир может погрузиться в Третью мировую войну. Визит спикера Палаты представителей США Нэнси Пелоси на остров едва не привел к началу полномасштабного столкновения между двумя мощнейшими армиями мира. Но кто из них ...

Заявления медведева нельзя недооценивать, – ШЕЙТЕЛЬМАН.

Заявления медведева нельзя недооценивать, – ШЕЙТЕЛЬМАН.

Политтехнолог Михаил Шейтельман на ютубе 24 канала прокомментировал заявление Дмитрия Медведева по поводу Запорожской АЭС. Читайте к теме на сайте: #24Канал

Генштаб рассказал об успехе противника: комментарий Арестовича @Alexey Arestovych.

Генштаб рассказал об успехе противника: комментарий Арестовича @Alexey Arestovych.

ВСУ в течение 170 дней дают отпор российским захватчикам. Самые тяжелые бои проходят на Донбассе и на Юге. Читать на сайте: #24Канал