Відновлювальні роботи на фоні обстрілів п'яних окупантів: бійці ООС розповіли про нинішню ситуацію в звільненому Золотому-4 (Відео)

5 канал 2
Відновлювальні роботи на фоні обстрілів п'яних окупантів: бійці ООС розповіли про нинішню ситуацію в звільненому Золотому-4 (Відео)

У Золотому-4 на Луганщині розпочалися відновлювальні роботи. Рятувальники, які входять до складу Об'єднаних сил, допомагають людям відремонтувати пошкоджені унаслідок обстрілу будинки. Для цього українська сторона запрошувала дзеркальний режим припинення вогню.

Однак біля Золотого-4 так зване хлібне перемир’я так і не настало.

"Із заходом сонця починаються деякі певні провокації. Як зі стрілкової зброї, часом буває трошки сильніше. ВОГами можуть кидати", – каже військовослужбовець Микола.

Бойовики цілять не лише по позиціях Збройних Сил, а й по населеному пункту.

Тиша поблизу Золотого-4 запанувала лише зранку. Бойовики погодилися на припинення вогню на кілька годин для того, щоб відремонтувати обстріляні ними ж будинки.

"Українська сторона СЦКК спільно з ОБСЄ, ми здійснюємо дзеркальний патруль. Забезпечуємо режим тиші під час проведення цих відновлювальних робіт. Це є гарантія того, що в цьому районі, де проводять ремонтні роботи, не повинно бути жодних обстрілів", – пояснив речник української сторони СЦКК Роман Юрчило.

У ніч проти вівторка, 10 липня, в Золотому-4 терористи пошкодили три приватні будинки. Найбільше постраждала оселя родини Аділових. Під час обстрілу дома перебували дружина і син глави сім'ї – Руслана.

"Вона спала в 10-ти метрах. Ось там за стінкою. Звичайно, злякалася. Що не перший раз, звичайно. Відразу зрозуміли, що і як. Подивилися, начебто нічого не горить. І все", – пригадує чоловік.

"Кумулятивною струєю пробило дах, попало в стіну. І через стіну, тут речі висіли, упало. Антресоль, шафа для речей. І пішов у підлогу кумулятивний струмінь", – пояснив військовослужбовець Микола Цибулько.

Армійці нарахували 9 влучень зі станкових протитанкових гранатометів. Кажуть, бойовики стріляли п'яними.

"Почалося зправа наліво. Із останніх 3-х приходів снаряд влучив у будинок мирних жителів. Вони тверезі в принципі не можуть бути. Тому що вони вдень готуються, а ввечері виходять і давай-давай. Найяскравіше було, що "Ми русскіє" і зразу "виходи" і "приходи", – каже армієць Микола.

Режим припинення вогню на цій ділянці фронту завершився о 16:00. Армійці готуються до чергових провокацій. "Хлібного" перемир'я тут бойовики не дотрималися жодного дня.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також: