Тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

План газового шантажу Путіна приречений і має зворотний результат — Politico.

Вся історія із газовою залежністю довгий час поширюється Кремлем як кінець Європи, або й усього світу в разі, якщо санкції з Росії не знімуть. У короткостроковій перспективі Путін справді зможе авдасти немалих економічних збитків країнам ЄС. Утім, у довгостроковій перспективі Росія банально не може виграти цю енергетичну війну, пише директорка з глобального прогнозування Economist Intelligence Unit Агата Демаре на шпальтах Politico.

«Маневр Путіна лише прискорить загибель енергетичного сектору його країни та прискорить втрату її бажаного статусу глобальної енергетичної наддержави», — стверджує Демаре.

На її думку, російська енергетична зброя має три цілі — створення невизначеності та перешкоджання країнам ЄСу підготовці до зими, коли газ ще постачався. Другою ціллю було підірвати європейські економіки, що частково спрацювало і ймовірно призведе до рецесії наступного року.

Третьою метою Путіна було розпалити політичні розбіжності в регіоні через думку, що санкції є причиною енергетичної кризи. «Це, звичайно, інверсія причини та наслідку — саме рішення Росії вторгнутися в Україну спричинило кризу. Однак цей наратив набув певної популярності в ЄС», — пояснює фахівчиня.

Читайте також: Викинути Росію з ООН можливо. Фахівці пояснюють, як це зробити

«Ситуація може стати ще більш жахливою в зимовий сезон 2023–2024 років, оскільки цього літа європейським країнам вдалося поповнити свої газові сховища, тоді як російський газ більш-менш надходив, — проважить спеціалістка, — Однак вони можуть не встигнути зробити це до наступної зими».

Утім, з різних перспектив також очевидно, що РФ не вдалось посіяти очікуваний хаос, а також передбачити, що підтримка України буде на такому високому рівні.

«Шантаж Москви раз і назавжди переконав країни ЄС, що Москва не є надійним постачальником енергії. І, як наслідок, Європа подвоює свої зусилля, щоб позбутися залежності від російських вуглеводнів, інфраструктура СПГ будується швидкими темпами, щоб збільшити імпорт зі Сполучених Штатів, Австралії та Катару», — пише Агата Демаре.

Для продажу газу у колишніх кількостях Росії треба зацікавлених покупців. Тут ситуація для Москви так само невтішна, адже Китай наразі є єдиною країною, яка може поглинати більше російського газу. Поза тим, Пекін не поспішає погоджуватися на російське паливо.

Одночасно з цим США можуть з часом накладати вторинні санкції на експорт російської нафти, що ще більше обмежить продажі Росії, пояснює Демаре: «Виглядає так, що приблизно через три роки Європі більше не будуть потрібні російські нафта і газ».

Як тільки ви зрозумієте значення кольорів, ви зможете створювати ефектний дизайн, який викликає правильні емоції.
Останні новини

iPhone може втратити статус основного продукту Apple — Bloomberg.

Про те, що корпорація Apple займається розробкою AR-гарнітури, відомо давно. Керівництво «яблучного» гіганта вважає, що новий пристрій може стати основним продуктом лінійки Apple. На даний момент таким є iPhone.

Finance.UA

В ISW пояснили, як Росія маніпулює «терористичним рівнем» і війною в Україні.

На думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), російські чиновники використають продовження режиму "терористичного рівня" для посилення правоохоронних заходів і забезпечення підтримки своїх дій в Україні.

Українська правда

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #збройнісилиукраїни #авіація #зсу_найкращі

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

Уряд Німеччини схвалив рішення щодо передачі Києву 88 танків Leopard 1 від німецького виробника зброї Rheinmetall. У мережі цікаво сприйняли інформацію щодо кількості танків. Зокрема, дехто побачив відсилку до неонацистського гасла "14 88", де пер...

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

Во время стрима @FeyginLive @GennadyHudkov Гудков обсудили ядерный шантаж Путина, изменениия в поведениии россиян, мобилизацию в России. Читайте больше по теме на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

1

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

Политолог, руководитель офиса Freedom House в Литве Витис Юрконис рассказал 24 каналу про политическую волю Украины и поддержку партнеров в ЕС. Также, он объяснил, что ожидает Украину на пути в Евросоюз. Читайте больше на сайте - Оперативно про ві...

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #зсу_найкращі