Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

G7 засудила плани Кремля про псевдореферендуми та ядерні погрози, обіцяє санкції.

Міністри Групи семи після зустрічі у Нью-Йорку виступили зі спільною заявою, у якій засудили останні ескалаційні кроки Російської Федерації у війні проти України.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Міністри наголосили, що будь-яка держава у світі у своїй зовнішній політиці має утримуватися від погроз застосування сили проти інших держав чи вдаватись до інших дій, що суперечать принципам ООН, та засудили останні рішення у Кремлі.

"Будь-які референдуми в умовах присутності російських військових, залякування та примусових депортацій не можуть бути вільними й чесними. Будь-яка форма анексії території України буде грубим порушенням її суверенітету згідно з Хартією ООН", - наголошують вони, закликаючи решту держав зайняти таку ж позицію.

G7 також обіцяє подальші точкові санкції і продовження економічного та політичного тиску на РФ.

"Вони (міністри) засудили зумисні ескалаційні кроки Росії, включно з частковою мобілізацією резервістів та безвідповідальною ядерною риторикою. Росія має негайно припинити агресію, відвести війська та озброєння з України і поважати її суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у тексті. РФ також закликають припинити "фільтрацію" і примусове вивезення українців з окупованих територій до РФ.

Окремо згадали збереження загрозливої ситуації на окупованій Запорізькій АЕС, російські катівні у звільнених містах на Харківщині та масове поховання в Ізюмі.

"Міністри й високий представник ЄС домовилися подбати про швидке й ретельне забезпечення збереження доказів на місці, що дуже важливо для притягнення винних до відповідальності. У цьому Україна може покладатися на підтримку G7", - зазначили вони.

Підписанти заяви наголосили, що Україна має повне право захищатися від російської агресії та повертати контроль над втраченою територією у межах міжнародно визнаних кордонів. Вони також привітали успіхи останнього контрнаступу ЗСУ.

Міністри підтвердили готовність своїх країн продовжувати економічну, фінансову, гуманітарну, військову й дипломатичну підтримку України "настільки довго і в таких масштабах, як це буде необхідно, щоб забезпечити Україні шлях до свободи, миру, відбудови та економічного розвитку".

У заяві йдеться також про протидію глобальним економічним наслідкам війни РФ проти України. Серед іншого, G7 погоджується з необхідністю модернізувати ООН, щоб організація могла ефективніше виконувати свої функції.

В "енергетичному" блоці згадують про плани граничної ціни на російську нафту.

"G7 підтверджує свою мету створити широку коаліцію, щоб зробити цей захід якомога ефективнішим, та закликає усі країни, які хочуть імпортувати російську нафту й нафтопродукти, зобов’язатись робити це лише за ту ціну, що встановлена обмеженням, або нижчу", - пишуть вони.

Окрім блоків, пов’язаних з війною РФ проти України, ще два стосуються Тихоокеанського регіону. Серед іншого, Група семи висловлюється проти "односторонніх змін статусу кво" у контексті напруги довкола Тайваню, висловлює стурбованість політикою Китаю щодо уйгурської меншини.

Нагадаємо, до Групи семи входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Британія, США, також до заяв приєднується головний дипломат ЄС.

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтвердив, що Євросоюз починає підготовку восьмого пакета санкцій проти Російської Федерації за агресивну війну проти України.

Color has existed since the beginning of the universe and is a part of our daily lives. But how much do we know about color? Let’s dive a little fu...
Останні новини

Європейська політична спільнота: лідери 44 країн обговорюють війну в Україні.

Ініціатор нового переговорного формату "Європейська політична спільнота" президент Франції Еммануель Макрон висловив сподівання, що саміт у Празі стане для президента РФ Володимира Путіна "сигналом єдності" Європи.

Deutsche Welle

️ПИОНТКОВСКИЙ отреагировал на истерику Скабеевой @Андрей Пионтковский.

️ПИОНТКОВСКИЙ отреагировал на истерику Скабеевой @Андрей Пионтковский.

Наш канал со стримами – Российский публицист Андрей Пионтковский во время стрима на ютубе 24 канала прокомментировал истерику пропагандиста Ольги Скабеевой. Читайте также к теме на сайте:

Українці  «вітають»  Путіна із днем народження

Українці «вітають» Путіна із днем народження

В день народження лідера країни-агресора Володимира Путіна в п'ятницю, 7 жовтня, ворог може масово обстрілювати нашу державу. Українці вже "привітали" російського президента з прийдешнім "святом". Зверніть увагу:

1 7

Как увольнение Шойгу повлияет на войну? – СВИТАН

Как увольнение Шойгу повлияет на войну? – СВИТАН

Наш канал со стримами – Военный эксперт, летчик-инструктор и полковник запаса ВСУ Роман Свитан во время стрима на ютубе 24 канала прокомментировал положение Кремля. Он предположил, как вероятное увольнение Сергея Шойгу повлияет на ситуацию на фрон...

Із повалених дерев та з вибитих шибок: як харків'яни заготовляють дрова на зиму.

Із повалених дерев та з вибитих шибок: як харків'яни заготовляють дрова на зиму.

Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фронту. Трансляція наживо // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито ...

Пропонували  «знищувати запад» :  «азовців»  намагалися завербувати - воїни дали пресконференцію.

Пропонували «знищувати запад» : «азовців» намагалися завербувати - воїни дали пресконференцію.

120 днів у цілковитій ізоляції. У таких умовах у полоні тримали керівний склад азовців. У перші дні більшість бійців повезли до колонії в Оленівці, проте згодом відправили до москви. Про це азовці розповіли на брифінгу. Це перші публічні заяви зах...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ нагородив Саманту Пауер орденом княгині Ольги I ступеня.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ нагородив Саманту Пауер орденом княгині Ольги I ступеня.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з адміністратором Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер вручив їй орден княгині Ольги I ступеня.