Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

«Палацова політика» Китаю: FT розповідає, як прихильники Сі Цзіньпіна змагаються за владу.

У Комуністичній партії Китаю формується новий ландшафт політичної конкуренції .

Лідер Китаю Сі Цзіньпін використає березневі збори народних представників — спільні засідання китайського парламенту і політичного консультативного органу, для затвердження низки призначень на ключові посади в управлінні країною. Це будуть переважно люди, яких він знає з юності, або довірені чиновники, з якими Сі працював протягом десятиліть на початку своєї кар'єри, а також «нові зірки», які продемонстрували відданість наймогутнішому лідеру країни з часів Мао Цзедуна, пише FT.

Ці призначення ознаменують завершення консолідації влади Сі, який вступає на безпрецедентний третій п'ятирічний термін на посаді лідера Комуністичної партії Китаю. Вони також сигналізують про появу нового набору фракцій серед прихильників і лояльних Сі.

Ву Гогуан, який працював радником колишнього прем'єр-міністра Китаю Чжао Цзіяна, написав у статті про те, що «розгортається нова ера фракційної політики».

«Статус і авторитет Сі як вищого лідера навряд чи піддадуться будь-яким викликам з боку високопоставлених кадрів КПК, але фракційна конкуренція вже починається між різними групами прихильників Сі», - сказав Ву.

Характерною рисою керівництва Сі протягом останніх десяти років була централізація процесу прийняття рішень, що зменшило вплив інших вищих керівників. Він також уже викорінив раніше потужні мережі, пов'язані з попередниками Ху Цзіньтао і Цзян Цземінем.

Хоча нові фракції не становлять загрози «залізному утриманню» влади Сі, вони змагатимуться за контроль та вплив і, зрештою, за те, хто стане наступником Сі на найвищому рівні.

Аналітики також вважають, що розуміння біографій, особистостей, ідеологічних та політичних уподобань, а також особистих зв'язків вищих прихильників Сі має вирішальне значення для прояснення часто непередбачуваного світу китайської політики.

«У найближчі роки фракційна конкуренція буде неминучою... Зміна поколінь, з точки зору внутрішньої циркуляції еліти і спадкоємності влади, також підживлюватиме боротьбу за владу між тими групами, які зараз формуються під владою Сі», - зазначає Ву.

У своїй статті Ву також написав, що чотири критичні групи включають чиновників, які працювали з Сі у Фуцзяні, Чжецзяні та Шанхаї, а також у Шеньсі — північній провінції, де сім'я Сі має глибокі зв'язки.

Він виділив ще п'ять груп, включаючи групу чиновників з військового і промислового секторів, тих, хто має зв'язки з престижним Університетом Цінхуа, представників, пов'язаних з Центральною партійною школою, кількох чиновників, які пов’язані з дружиною Сі Пен Ліюань, і групу з сектору безпеки.

«У більш широкому сенсі, зростання [військово-промислової] групи, схоже, свідчить про нову стратегію Сі економічного і технологічного розвитку, з акцентом на потенціал держави в просуванні технологічного прогресу і зменшенні ваги приватного сектора в китайській економіці», - вважає Ву.

Експерт з питань китайської політики з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Віктор Ши звузив коло найважливіших політичних угруповань до тих, які Сі сформував, коли був губернатором провінцій Фуцзянь і Чжецзян, а також до групи кадрів, які були призначені на посади в потужних антикорупційних органах партії.

Серед «протеже» Сі з Фуцзяня - Хе Ліфен, який, як багато хто очікує, замінить Лю Хе на посаді «економічного царя» Сі, Цай Ци — новий голова партії з питань пропаганди та ідеології, а також міністр громадської безпеки Ван Сяохун — кожен з них перетинався з Сі, коли той керував провінцією з 1999 по 2002 роки.

«Це дуже потужна комбінація... Ми повинні пам'ятати, що це був найдовший період в кар'єрі Сі. Він провів у Фуцзяні більше десяти років. Тож це місце залишило на ньому глибокий відбиток, і навпаки», - заявив Ши.

Серед чиновників з Чжецзяна, де Сі головував з 2002 по 2007 роки, Лі Цянь — член Постійного комітету Політбюро і головний кандидат на посаду наступного прем'єр-міністра Китаю, а також новий голова партії провінції Гуандун Хуан Куньмін і новий міністр державної безпеки Чень Ісінь.

Експерт з китайської політики з Інституту Брукінгса Ченг Лі вважає, що експерти зараз перебувають лише на ранній стадії розуміння дуже складного нового політичного ландшафту в Китаї.

На його думку, це означає, що потрібно починати заново з аналізу розгалуженої мережі особистих зв'язків керівництва, а також відмінностей у політиці, ідеології та впливі.

Втім, експерт з китайської та радянської політики Джозеф Торігіан вказує на невдалі спроби серед аналітиків у прогнозуванні сучасних справ у секретних партійних кулуарах Пекіна. Однак він також проводить деякі паралелі з епохою Мао, після того, як він очистив владу від лідерів свого покоління і підтримав молоді кадри.

«Ви, безумовно, побачите конкуренцію між цими різними групами, які отримали підвищення після останньої зачистки, але вони в першу чергу вели гру, намагаючись зрозуміти, чого хоче вищий лідер, і представити це лідеру краще, ніж будь-хто інший», - сказав Торігіан.

Будь-які групи, що формуються у вищих ешелонах КПК, також ризикують накликати на себе гнів Сі, який розправився з політичною опозицією і сприйняв загрозу своєму правлінню.

У місяці, що передували жовтневому партійному з'їзду, до тривалих термінів ув'язнення були засуджені колишні працівники органів правосуддя і громадської безпеки, звинувачені у приналежності до «політичної банди», нелояльної до китайського лідера.

Торігіан додав, що такі політичні угруповання в Китаї «рідко об'єднуються в щось настільки згуртоване, як те, що ми називаємо фракцією».

«Ви не хочете виглядати так, ніби ви занадто тісно співпрацюєте один з одним, тому що це було б негайним попереджувальним знаком для Сі Цзіньпіна. Він захоче розбити це і знищити», - вважає аналітик.

Читайте також: Дивує: чого Україні не вистачає у відносинах із Китаєм

Related video

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської « Новий порядок від Сі Цзіньпіна ».

Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю В Китаї заявили, що новий спалах COVID-19 охопив 80% населення Головний епідеміолог вважає малоймовірним новий спалах захворюваності найближчим часом. Тайвань засвоїв уроки війни РФ проти України, які допоможуть йому захиститися від Китаю — посол Острів спостерігає за вторгненням РФ. Блінкен заявив про зниження напруженості у відносинах США та Китаю, але вказав на ризики щодо Тайваню Державний секретар США готується до візиту в Пекін. Британія та Японія підписали оборонну угоду на тлі занепокоєння щодо загрози з боку Китаю Країни зміцнюють військові зв'язки. Палата представників США створила комітет зі стратегічної конкуренції з Китаєм Комітет буде надавати політичні рекомендації.

Підготував/ла : Анастасія Гурін
Як тільки ви зрозумієте значення кольорів, ви зможете створювати ефектний дизайн, який викликає правильні емоції.
Останні новини
Росія не застосує ядерну зброю, – Буданов

Росія не застосує ядерну зброю, – Буданов

Росіяни не наважаться застосувати ядерну зброю у війні проти України. Оскільки розуміють, що це призведе до розпаду їхньої держави. Як повідомляє РБК-Україна, відповідну заяву зробив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов у інтерв&...

Народна Правда

ЖАХ! Ворог ЖОРСТКО накрив Харківщину / Куп'янськ НЕЩАДНО руйнують / ДЕТАЛІ.

ЖАХ! Ворог ЖОРСТКО накрив Харківщину / Куп'янськ НЕЩАДНО руйнують / ДЕТАЛІ.

Російські загарбники знову атакували Харків. Обстріли сильно пошкодили житлові будинки. Кореспондентка з Харкова Анна Черненко розповіла 24 каналу про наслідки російського обстрілу. Читайте більше на сайті - Оперативно про війну в Україні у нас в ...

РЄЗНІКОВ РІШУЧЕ відповів на  «НІ»  Байдена щодо літаків F-16 / Перспективи є?.

РЄЗНІКОВ РІШУЧЕ відповів на «НІ» Байдена щодо літаків F-16 / Перспективи є?.

Міністр оборони Олексій Резніков, коментуючи заяву президента Байдена про невідправлення літаків F-16 до України, зауважив, що усі види зброї проходили "Ні". Він пояснив, що "це є перший етап". Читати більше на сайті: Оперативно про війну в Україн...

️ Карта боїв на 2 лютого / БАХМУТ не по зубах ворогу!.

️ Карта боїв на 2 лютого / БАХМУТ не по зубах ворогу!.

Росія готується до нового наступу та активізувалася на Донбасі. Сили оборони стримують окупантів на різних напрямках і намагаються завдати якнайбільших втрат ворогу. Більше про це: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнав...

️Обшуки ДБР у київській податковій: що відомо

️Обшуки ДБР у київській податковій: що відомо

Державне бюро розслідувань викрило керівницю столичної податкової. Виконувачка обов’язків начальника київської податкової за хабарі ухвалювала рішення про невідповідність критеріям ризиковості платників податків для багатьох підприємств. Понад 15 ...

Шеф-кухар з Нідерландів в Україні спік близько 1500 панкейків для переселенців на Львівщині.

Шеф-кухар з Нідерландів в Україні спік близько 1500 панкейків для переселенців на Львівщині.

Підписатися на наш канал Шеф-кухар з Нідерландів в Україні спік близько 1500 панкейків для переселенців на Львівщині #львів #війна #львівсьогодні #новинильвів #переселенці Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло Зр...

️ Ганебний штурм СОЛЕДАРУ / Росія втрачає Іран / Що готує Франція? – КОВАЛЕНКО.

️ Ганебний штурм СОЛЕДАРУ / Росія втрачає Іран / Що готує Франція? – КОВАЛЕНКО.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі 24 каналу про: - передачу першої хвилі танків Leopard 2 для ЗСУ; - ситуацію на у Соледарі та у Бахмуті; - наміри Франції здивувати військовою допомогою; - війсь...