
Роз'яснення дали експерти.
Через військове вторгнення РФ в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація . В цей період військовозобов'язаним чоловікам від 18 до 60 років виїзд за кордон заборонений, але є деякі виключення. Вони поширюються на громадян, які є водіями та волонтерами. Юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яна Кравець розповіла, як отримати дозвіл на виїзд за кордон через систему "Шлях"
Хто може тимчасово виїхати за кордон
Рішення щодо видачі дозволів приймається лише стосовно водіїв, які перевозять вантаж, призначений для Збройних українських сил або інших військових формувань. Крім того, отримати дозвіл можуть громадяни, які займаються перевезенням медикаментів, а також гумдопомоги.
Для того, аби отримати рішення щодо дозволу на перетин державного кордону, водій-волонтер має звернутися до представників Мінінфраструктури або до регіональних військових адміністрацій. Після чого його внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі.
Читайте також: Виїзд за кордон: які документи потрібні військовому, що їде на лікування до іншої країни
Як отримати дозвіл на виїзд
Зверніться з відповідним листом щодо бажання отримати дозвіл на виїзд за межі країни до обласної військової адміністрації. Звернення можна відправити в електронному вигляді. Отримати його можна на строк не більше 30 днів.
Одержати дозвіл можуть будь-які з таких підприємств, установ та організацій:
- військові, правоохоронні органи;
- військові адміністрації;
- медзаклади;
- відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги.
Після опрацювання звернення уповноважений орган ухвалює рішення щодо надання дозволу на перетин державного кордону, а також вноситить відомості до інформаційної системи "ШЛЯХ", надсилає звернення до Держприкордонслужби, після чого остання вирішуватиме, чи пропускати водія за межі України.
Related video
Нагадаємо, що в Україні суди розглянули позови студентів, яких не випустили на навчання за кордон . Цій категорії громадян заборонили виїжджати з країни з 14 вересня.
Дивіться спецтему: Без електрики: шість способів освітити домівку під час вимкнення електроенергії Вони можуть знадобитися вже зараз. Reuters: Ракетний удар по Польщі може розширити межі війни між РФ та Україною Німеччина та Канада заявили, що стежать за ситуацією, а ЄС, Нідерланди та Норвегія заявили, що шукають більше деталей щодо ракетного удару. Президент Франції наказав провести перевірку, а Британія терміново ознайомилась зі звітом з місця події. Підсумки авіаудару по Львівщині: прилетіли понад 10 ракет Близько 700 тисяч абонентів Львівщини через удари по енергетичній інфраструктурі були без світла. НАТО перебуває у стані бойової готовності – Дуда Альянс діятиме спокійно та виважено. Українські військові від початку листопада звільнили близько 5 000 км² на півдні Триває контрнаступ на Луганщині та Харківщині.
Підготував/ла : Дар'я Скрипник