InternetUA

Новини України та світу

Більше новин

Перший поцілунок. Вчені з'ясували, коли люди почали цілуватися в губи

Згідно з новими дослідженнями, люди, які перебували в романтичних стосунках, почали цілуватися в губи ще 4500 років тому - тобто щонайменше на тисячу років раніше, ніж вважали досі.

Також з'ясувалося, що ця традиція, швидше за все, прийшла з Близького Сходу, а не з Південної Азії, як вважали раніше.

За словами вчених, вперше ця практика, схоже, з'явилася в суспільстві, яке населяло території між річками Тигр та Євфрат, які раніше називалися Месопотамією, а нині є частиною Іраку та Сирії.

Раніше вважали, що першими цілуватися в губи почали в Індії в 1500 році до нашої ери.

До нових висновків, опублікованих у журналі Science, вчених підштовхнули древні манускрипти з Месопотамії, які раніше, за їхніми словами, не були ретельно вивчені.

Згадки інтимного поцілунку вперше зустрічаються в стародавніх текстах, датованих 2500 роком до нашої ери.

За словами доктора історії з Університету Копенгагена Троелса Панка Арбьоля, ці тексти наносили на глиняні таблички, тисячі з яких збереглися до сьогодні.

Традиція дружніх чи родинних поцілунків у чоло, щоку чи руку існувала набагато раніше і була поширена у багатьох культурах.

Але лише в месопотамських текстах ідеться, що такі поцілунки здебільшого практикували одружені пари, проте вони також допускалися як демонстрація намірів закоханої вільної людини.

За словами доктора Арбьоля, це не означає, однак, що інтимні поцілунки вигадали саме в Месопотамії. Цілком можливо, що туди вони теж прийшли звідкись, просто були описані жителями саме цього регіону.

"Багато тисяч цих глиняних табличок збереглися до наших днів, і в них є наочні приклади того, що в давнину поцілунки вважали частиною романтичної близькості, так само як поцілунки могли бути частиною дружніх і сімейних відносин, - говорить він. - Тому поцілунки не слід розглядати як звичай, який виник виключно в якомусь одному регіоні та поширився звідти, а скоріше практикувався у багатьох стародавніх культурах протягом кількох тисячоліть".

Поштовх для епідемій?

Дослідження також показують, що традиція інтимних поцілунків могла дати поштовх поширенню вірусу герпесу та збудників дифтерії. Перші масові випадки захворювання обома хворобами збігаються за часом з появою звички цілуватися в губи.

"Існує значний обсяг медичних текстів з Месопотамії, в частині яких згадується хвороба із симптомами, що нагадують вірус простого герпесу 1-го типу", - каже доктор Арбьоль, що спеціалізується в галузі давньої медицини.

За словами його колеги докторки Софі Ланд Рассмуссен, нові висновки про практики інтимних відносин у стародавньому світі допомагають не лише краще уявити історичні події та соціальні зв'язки раннього періоду. Вони також дають уявлення про ранні механізми передачі патогенів, що, своєю чергою, допоможе в дослідженнях давніх ДНК.

Источник: ukrrain.com

Samsung Galaxy S24 FE вперше засвітився на офіційних рендерах: що вони демонструють.

Samsung Galaxy S24 FE вперше засвітився на офіційних рендерах: що вони демонструють.

Samsung знову потрапляє в заголовки, цього разу з Galaxy S24 FE. Корейський гігант працює над своїм наступним доступним флагманським телефоном, і тепер у нас є перший погляд на пристрій, завдяки витоку OnLeaks через Giznext.

InternetUA -
Ілон Маск замінює людей роботами

Ілон Маск замінює людей роботами

Компанія Tesla планує впровадити на своїх заводах роботів Tesla Optimus для автоматизації виробництва електрокарів, повідомляє видання Electrek з посиланням на Ілона Маска, генерального директора Tesla.

InternetUA 1
Столтенберг сподівається на активну роль Франції в НАТО після виборів.

Столтенберг сподівається на активну роль Франції в НАТО після виборів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Францію "зберегти силу" Альянсу на тлі дострокових парламентських виборів у цій країні, за результатами яких до влади можуть прийти ультраправі сили.

InternetUA 1
Допомога військовим від Ради оборони Кривого Рогу

Допомога військовим від Ради оборони Кривого Рогу

Їх вже іменують очима та кулаками наших захисників. Я кажу про бойових та розвідувальних «пташок», які на передовій надсилають «вогняні привіти» окупаційним військам. Підтримує та забезпечує необхідним обладнанням українських бійців і Рада оборони...

Перший Міський телеканал. -

СВОЄрідне місто. Затишні двори Запоріжжя

СВОЄрідне місто. Затишні двори Запоріжжя

Підписуйтесь на канал та залишайте коментарі під відео! Для нас важлива ваша думка! Наші соціальні мережі: Telegram: Facebook: Instagram: TikTok:

Телеканал TV5 5

Момент прильоту по розташуванню ворога в окупованій Оленівці.

Момент прильоту по розташуванню ворога в окупованій Оленівці.

Цензор.НЕТ 3

Аномальна спека: як від неї врятуватися

Аномальна спека: як від неї врятуватися

Вижити під палючим сонцем. Такі труднощі спіткають криворіжців протягом останніх днів. Пекельна спека у понад 35 градусів приносить не тільки сильний дискомфорт, а також провокує тепловий удар, запаморочення та навіть втрату свідомості. За словами...

Перший Міський телеканал. 2

Яке імʼя тебе бісить?/Ранкове шоу

Яке імʼя тебе бісить?/Ранкове шоу

Аркадій, Андрій чи Настя? А яке імя вкрай не подобається тобі?! Ні, це не іменна дискримінація, це тренди «Тік току», а ведучі «Ранкового шоу» намагаються триматися на хвилі, тому й дізнавалися у криворіжців, які імя їх бісять та особливо ЧОМУ?! Я...

Перший Міський телеканал. 3

Ветеранська політика – політика Героїв

Ветеранська політика – політика Героїв

Ветеранська політика в дії. В одному з центрів надання адміністративних послуг Кривого Рогу пройшов круглий стіл щодо реалізації комплексної програми підтримки захисників і захисниць України та членів їх сімей. У ній взяли участь дотичні до впрова...

Перший Міський телеканал. 2