Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Біткоїн впадає в сплячку: чому всі довкола почали говорити про криптозиму.

На тлі падіння криптовалютного ринку і, зокрема, курсу біткоїну, галузеві експерти все частіше говорять про настання криптовалютної зими . До стагнації веде низка факторів, включно із загрозою нападу Росії на Україну, пандемією коронавірусу та увагою регуляторів до криптосектору.

OBOZREVATEL розповідає, що таке криптозима і чому деякі інвестори бачать у ній не лише загрозу, а й нові можливості.

Зимуємо не вперше

Криптозима – це різкий спад на ринку цифрових активів з наступним застоєм і без відновлення протягом тривалого періоду. В історії криптографії таке траплялося лише одного разу .

Наприкінці 2017 року курс біткоїну впав з $20 тис. на понад 80% і до грудня-2018 тримався на рівні $3,1 тис. Відновитись актив зміг лише з досягненням свого нового максимуму наприкінці 2020-го.

У цей період спостерігався спад ICO (Initial Coin Offering, або "первинна пропозиція монет"), а багато великих банків відклали свої плани щодо прийняття криптовалюти. Принцип циклічності викликає у трейдерів побоювання, що це може повторитись.

"Коли виникає питання, як це (нинішню ситуацію на ринках. – Ред.) можна охарактеризувати, найближча аналогія – 2018, який асоціюється з криптозимою. Ймовірно, це буде доволі складний і тривалий період, тому аналогія з криптозимою досить хороша", – вважає голова відділу валютних досліджень фінансової компанії UBS Джеймс.

Яке підґрунтя у страхів?

Першою ознакою криптовалютної зими є ведмежий ринок . Це означає, що курс основних монет протягом тривалого періоду (зазвичай впродовж хоча б двох місяців) падає не менше ніж на 20%.

Мастодонт ринку – біткоїн, який займає 40% від ринкової капіталізації всього сектору – 10 листопада 2021 року досяг свого піку у $69 тис. За даними криптобіржі WhiteBIT, відтоді його вартість поступово знижувалася, і до 28 січня досягла $36,6 тис., що на 47% менше за рекорд.

Ця тенденція виявилася глобальною – зростання невпевненості в інвесторів спровокувало скорочення капіталізації всього криптовалютного ринку загалом. Усього за 2,5 місяці цей показник упав майже вдвічі – від рекордних $3 трлн у листопаді до $1,65 трлн у січні.

У зв'язку з цим колишній керівник відділу криптографії Meta (колишній Facebook) Девід Маркус вважає, що криптозима вже настала . "Саме під час криптозим найкращі підприємці будують найкращі компанії. Настав час знову зосередитися на розв'язанні реальних проблем, а не на прокачуванні токенів", – написав він у Twitter.

Загалом нині на стагнацію ринку впливає сукупність чинників. Зокрема економічна (наприклад, міжнародна тенденція до регулювання криптоактивів і посилення позиції Комісії з цінних паперів та бірж США), геополітична (загострення між Україною та Росією) складова та криза з охороною здоров'я (пандемія COVID).

Чи все так погано?

Стратеги однієї з найбільших у світі інвестиційних компаній Invesco припускають, що у 2022 році курс біткоїну може впасти нижче за $30 тис. Але це поки що не визначено .

"Торік ми говорили, що біткоїн впаде нижче за $10 тис. Натомість він сягнув піку на рівні $68 тис.", – констатує керівник глобального відділу розподілу активів Invesco Пол Джексон.

Але поки одні трейдери з жахом чекають наступу криптозиму, інші бачать у цьому можливості . Багато хто з них слідує стратегії "купуй дешево, продавай дорого", тобто після падіння курсу поповнює свій баланс криптоактивів, щоб продати їх після відновлення ринків. Один з них – автор бестселеру "Багатий тато, бідний тато" Роберт Кійосакі.

"Ти отримуєш прибуток, коли купуєш, а не продаєш. Відмінна новина: ціна біткоїну руйнується. Я купував його по $6 тис. і $9 тис. і куплю більше, коли він опуститься до $20 тис. Час багатіти", – пише інвестор у своєму Twitter.

Як уже повідомляв OBOZREVATEL, директор консультаційної фінансової компанії ADVFN Клем Чемберс "оголошував" наступ криптозими ще в червні 2021-го. Але після цього біткоїн встановив новий рекорд, а капіталізація ринку сягнула $3 трлн.

Звернення колективу OBOZREVATEL
Останні новини
Правдива історія випробування російського суперлазера  «Задира».

Правдива історія випробування російського суперлазера «Задира».

Президент Росії Володимир Путін і його літня команда зібралися на секретному полігоні поблизу спиртзаводу в селищі Тьоткіно, що в Курській області, щоб випробувати новітнє вундервафлічну зброю, здатну...

УНІАН

Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС -Анджей Дуда виступив у Верховній Раді.

Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС -Анджей Дуда виступив у Верховній Раді.

️«Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС, адже Україна — це обличчя Європи! Захисник великої європейської родини! Жодні звірства не змусять українців стати на коліна», — Президент Польщі Анджей Дуда у Верховній Раді. Це перш...

«Азовців»  обміняють на Медведчука? \ Рейтинг путіна падає \ Істерія пропагандистів через Польщу.

«Азовців» обміняють на Медведчука? \ Рейтинг путіна падає \ Істерія пропагандистів через Польщу.

Підтримати стрім – Ведучі – @АндріанаКучер та @ФЕЙГИН LIVE Мерч від 24 каналу – #24Канал

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України 22.05.2022 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Теле...

Промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді

Промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді

Володимир Зеленський 22 травня виступив на засіданні Верховної Ради. Президент привітав в українському парламенті польського колегу Анджея Дуду. Читати на сайті: 00:00 – Промова Володимира Зеленського 17:02 – Промова Анджея Дуди #24Канал

Окупанти в Маріуполі запровадили нову пропускну систему.

Окупанти в Маріуполі запровадили нову пропускну систему.

Від вчора 21 травня в Маріуполі та Маріупольському районі діє нова пропускна система. Окупанти запровадили спеціальні перепустки, які є обов'язковими для тих, хто хоче пересувати по місту та району. Читати на сайті: #24Канал

Росія поновлює наступ на фронтах \ Економічна ізоляція Мордору.

Росія поновлює наступ на фронтах \ Економічна ізоляція Мордору.

Підтримати стрім – Ведучі – Софія Трощук і @Фарід говорить Твіттер Софії – (@s_troshchuk) #24Канал