Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

У Росії чергова стратегічна поразка: Казахстан вперше відправив нафту в обхід РФ.

Росія блокувала постачання дешевших середньоазіатських вуглеводнів майже два десятиліття.

Казахстан здійснив перше тестове відправлення своєї нафти з Кашаганського родовища через Каспійське море до Азербайджану. Про це повідомили в понеділок « Казтрансойл » і "Азербайджанське каспійське морське пароплавство" (ASCO).

"Тестове відвантаження показало можливість диверсифікації експортних маршрутів для кашаганської нафти шляхом залізничних перевезень у бік Транскаспійського маршруту", – йдеться на сайті "Казтрансойл".

Нафту з родовища Кашаган, розташованого у північній частині Каспійського моря, доставили в казахстанський порт Актау, а звідти – до Баку. Для транспортування використали танкер «Академік Хошбахт Юсіфзаде», що належить ASCO. Перший вантаж – 6900 тонн сирої нафти.

Казахстан має великі запаси нафти, але немає виходу на море, крім Каспійського. Нафта експортувалася з Казахстану через термінал у Новоросійську на Чорному морі. А звідти сировина морем вирушала до пунктів призначення.

Нагадаємо, Росія блокувала постачання дешевших середньоазіатських вуглеводнів майже два десятиліття. У липні 2022 року Казахстан заявив. що готовий замінити російську нафту в Європі.

Країна навіть змінила назву своєї нафти, щоб її не переплутали з російською. Тепер вона називається "Казахстанська експортна суміш сирої нафти" - KEBCO. До цього вироблену в Казахстані нафту, змішували з російською для отримання стандартизованих експортних сортів - Російської експортної суміші сирої нафти (REBCO/Urals) та Siberian Light.

Після цього Росія одразу перекрила єдиний маршрут, яким Казахстан постачає нафту до Європи . На маршрут припадало понад 80% від обсягів нафти, що прокачуються по трубопроводу з Казахстану.

У Казахстані також вибухнуло найбільше родовище нафти після обіцянки Токаєва збільшити постачання до Європи.

Проте, це не зупинило Казахстан. І вже в вересні стало відомо, що казахстанська нафтова державна компанія «Казмунайгаз» веде попередні переговори з торговим підрозділом азербайджанської державної компанії SOCAR щодо дозволу на продаж 1,5 млн тон казахстанської нафти на рік через трубопровід Баку–Тбілісі–Джейхан.

Related video

Підготував/ла : Лія Ільченко
During his work, it occurred to Herbert to create a unified “color language”, more objective and predictable. One in which the description of each ...
Останні новини

Фонд держмайна змінив 142 топменеджерів: подробиці

Фонд держмайна (ФДМУ) з вересня 2022 року змінив 89 керівників та 53 членів наглядових рад підприємств, які знаходяться в управлінні ФДМУ. Стосовно 26 підприємств фонд очікує погодження.

UA.NEWS

СВИТАН: Чем топить ЧЕРНОМОРСКИЙ флот? / КРЫМСКИЙ мост на грани.

СВИТАН: Чем топить ЧЕРНОМОРСКИЙ флот? / КРЫМСКИЙ мост на грани.

Полковник ВСУ в запасе, военный эксперт и лётчик-инструктор Роман Свитан во время стрима на ютубе 24 канала предположил возможности уничтожения Черноморского флота и Крымского моста. Он рассказал, почему это важно для освобождения Крыма. Обратите ...

ЖИТТЯ ЗАРАДИ МРІЇ - Фільм про жінку, яка після загибелі чоловіка продовжує їхню спільну справу.

ЖИТТЯ ЗАРАДИ МРІЇ - Фільм про жінку, яка після загибелі чоловіка продовжує їхню спільну справу.

Документальний фільм, створений платформою пам'яті Меморіал, розповідає історію Олени Федорків, яка після загибелі на війні чоловіка, знайшла в собі сили продовжити їхню спільну справу. Олена й Андрій Федорківи були знайомі ще зі школи. Згодом вон...

ЗАХАРОВА пылает от злости / Записала В ИСТЕРИКЕ обращение - ЧТО НЕ ЯСНО? @burlakovpro.

ЗАХАРОВА пылает от злости / Записала В ИСТЕРИКЕ обращение - ЧТО НЕ ЯСНО? @burlakovpro.

Алексей Бурлаков @burlakovpro в новом видео проекта "Что не ясно?" рассказал о том, как Россию всерьез разозлила фраза американского сенатора о войне РФ против Украины. Линдси Грэм приписали русофобские высказывания. Мария Захарова даже в истерике...

Росіяни ЦИНІЧНО криють Херсонщину / Зафіксовано РУХ великої колони техніки / До чого готуються?.

Росіяни ЦИНІЧНО криють Херсонщину / Зафіксовано РУХ великої колони техніки / До чого готуються?.

Ворог не припиняє гатити по Херсонщині. В ефірі 24 Каналу депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань прокоментував ситуацію в регіоні. Зокрема, він розповів, як російські війська продовжують нещадно обстрілювати Херсон. Традиційно, їхні цілі –...

Флоту РФ приготовится! СВИТАН о начале освобождения КРЫМА #shorts.

Флоту РФ приготовится! СВИТАН о начале освобождения КРЫМА #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

Масштабні ВТРАТИ ВОРОГА на 30 травня / Відповідь окупантам за КИЇВ !!.

Масштабні ВТРАТИ ВОРОГА на 30 травня / Відповідь окупантам за КИЇВ !!.

Росія продовжує цинічну війну проти України, посилаючи своїх військових на фронт. Минула доба не стала винятком – ЗСУ назавжди спровадили з нашої землі сотні окупантів. Більше про це: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram...