UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

У Зеленського представили нові санкції проти рф

Міжнародна робоча група створила Дорожню карту фінансових санкцій проти рф, які мають позбавити агресора джерел спонсорування війни.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента Зеленського. Йдеться про роботу так званої групи Макфола – Єрмака. Зазначається, що документ містить аналіз впливу раніше запроваджених обмежень на фінансову систему росії, перелік рекомендацій для посилення тиску на державу-агресора та карту ризиків щодо реалізації санкційної політики.

«Розроблені пропозиції базуються на залежності рф від західних резервних валют, ринків і банків, зокрема в торгівлі. Мета запропонованих обмежень – позбавити росію фінансових потоків, які агресор спрямовує на спонсорування війни», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що для цього необхідно зробити три кроки: накласти повні блокувальні санкції на весь фінансовий сектор рф; повністю відмовитися від надання послуг та співпраці з агресором у фінансовій сфері; досягти інституціональної ізоляції, розпочавши перехід до нової економічної політики без участі росії. Вказані заходи відповідають трьом рівням нових фінансових обмежень щодо рф, які можуть реалізовуватися поетапно впродовж найближчих місяців.

Експерти групи Єрмака-Макфола розробили детальні пропозиції для запровадження вищезазначених санкцій. По-перше, необхідно накласти повні блокувальні санкції на 30 найбільших російських банків з державним капіталом, московську біржу, національний розрахунковий депозитарій, національний кліринговий центр. При цьому індивідуальні санкції мають бути розширені на російських чиновників, відповідальних за фінансову політику. Окрім того, росія має бути визнана державою – спонсором тероризму і включена до чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF).

Єдиною установою рф для операцій з товарами, щодо яких не запроваджено санкцій, може залишитися “Газпромбанк”. Для цього він має отримати спеціальну ліцензію, яка дасть змогу здійснювати виключно обмежений обсяг операцій та повністю заблокує інші розрахунки.

По-друге, необхідно завершити розірвання економічних відносин з російською федерацією. росію має бути виключено із західних фондів і компаній. Підприємства та окремі особи мають втратити доступ до послуг з інвестиційного та іншого консалтингу, управління активами, роботи на крипторинках. Група пропонує подальше запровадження повних блокувальних санкцій проти всіх російських банків і фінансових установ.

По-третє, необхідно досягти інституціональної ізоляції росії. Для цього запропоновано запровадити жорсткі інструменти контролю над фінансовими операціями з рф. Очікується, що суворий централізований контроль і регулювання торгівлі росії дадуть змогу запобігти крадіжкам технологій та інтелектуальної власності, особливо щодо товарів і послуг подвійного призначення. Щодо російських підприємств має діяти комплексний експортний контроль.

Водночас група пропонує запровадити нові межі прозорості та розкриття інформації щодо компаній, які співпрацюють з росією, задля збільшення ринкового та суспільного тиску. Наголошується на необхідності посилити вимоги щодо роботи з агресором і визначити підстави для запровадження вторинних санкцій.

Нагадаємо, Україна направила до Європейського Союзу свої пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти рф. Українська сторона хотіла б, щоб Європейський Союз включив у сьомий пакет санкцій проти рф тотальне ембарго на російські енергоносії.

Канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що ЄС не включатиме ембарго на постачання російського газу до сьомого пакета санкцій.

Автор: UA.NEWS

Останні новини

Фото: українська делегація вперше взяла участь у параді до Дня незалежності США.

Українська делегація вперше взяла участь у параді на честь Дня незалежності США, який проходив у Вашингтоні. Святкування в столиці триває цілий день і починається з ходи центральною вулицею міста. Як повідомляє «Голос Америки», у параді, організов...

UA.NEWS

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

Олаф Шольц заявил, что Германия делает больше всего в вопросе предоставления Украине оружия. Так канцлер защитился, отвечая на вопросы журналистов о задержках поставок. Читать на сайте: #24Канал

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Накануне Генштаб заявил, что подразделения ВСУ вышли из Лисичанска. Это ради того, чтобы сохранить жизнь личного состава. В Офисе Президента говорят, что на самом деле это была успешная военная операция. Читать на сайте: #24Канал

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Doctor Faust2

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Володимир Путін вирішив не вітати Джо Байдена із Днем незалежності США. На стрімі 24 каналу Артем Овдієнко та Катерина Соляр прокоментували цю новину. Варто також прочитати: #24Канал

АРЕСТОВИЧ о  «защите»  Крымского моста: Это старые меры.

АРЕСТОВИЧ о «защите» Крымского моста: Это старые меры.

Российские оккупанты начали упорно защищать Крымский мост от возможного уничтожения. Однако, по мнению Алексея Арестовича, "мощная защита" происходит по старым мерам. Читайте к теме на сайте: #24Канал