UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Альфа банк Україна, мільярд доларів та власники. Думки вголос


  1. Чи потрібна банкові докапіталізація?

Так, потрібна. Точніше, буде потрібна. Докапіталізації потребуватиме більшість великих банків, які працюють в нас. Якщо не всі взагалі. Дуже великі реальні кредитні збитки. Їх або доведеться компенсувати за рахунок прибуткової операційної діяльності багато років, або вливати свіжий капітал.

  1. Чи потрібна банкові докапіталізація на мільярд доларів?

Ні. Приблизні дуже підрахунки дають кредитні втрати банку на рівні 30-35% портфелю кредитів та муні-бондів. Це вимагатиме докапіталізації – дуже приблизно – на 350-400 млн доларів в еквіваленті. /Зауваження-відступ у дужках: зараз НБУ не застосовує заходів впливу та не виводить банки з ринку за порушення нормативів капіталу, ключовим питанням є ліквідність, вона є в більшості банків, і в Альфи також. Тож «докап» лише для «виконання нормативів» має мало сенсу на поточному етапі. Сенс в цьому з’явиться пізніше/

  1. Чи є в акціонерів Альфи «умовно-вільний» мільярд доларів, який вони зможуть без перепон та санкцій та питань походження коштів перевести в Україну?

Я не знаю . Різні люди, близькі чи нібито близькі до цього питання, кажуть протилежне. Сам не знаю.

  1. Що буде, якщо нинішні акціонери таки докапіталізують Альфу?

Варто розуміти, що така докапіталізація однозначно буде сприйнята як «індульгенція» чи навіть «відкуп» акціонерів від санкцій з боку України до них. Навіть якщо це не так в реальності. Навіть якщо процес буде бездоганно юридично оформлений та прокомунікований. Perception matters – важливе сприйняття.

  1. Що хотілося б бачити від банку?

Зміну акціонерів. Реальну зміну; перекидання покатів на пов’язаних осіб, довірче управління сторонніми особами та просто хорошими людьми – це все window dressing. Українською термін звучить образливо – «окозамилювання». На мою думку, це вкрай неправильно, коли якимось бізнесами, активами, в тому числі, банками, у Україні, що воює, володіють особи, яких наші партнери визнали близькими до керівництва росії та запровадили проти них персональні санкції. Більше того, неправильно взагалі, коли хоч якимись активами в Україні володіють росіяни, навіть непідсанкційні. Не кажучи вже про підсанкційних. Це неповага як до українців, так і до партнерів, що допомагають нам. Це питання не суто економіки, а й політики.

  1. Чи можлива реальна зміна акціонерів банку?

На цьому етапі, вважаю, ні (якщо вести мову про зміну власника на приватного власника, а не про націоналізацію). Попри всі чутки та інсайди про інтерес до банку певних інвесторів. Вкрай важко уявити собі інвестора з «коштами прозорого походження», який хотів би купити банк в країні, що воює, причому, такий банк, що потребуватиме докапіталізації. Дуже висока невизначеність, яка «вбиває» будь-яке бажання інвестувати та купувати бізнеси саме в Україні. В нас і в мирні часи не було інтересу інвесторів до купівлі великих банків (крім державних, і то частково), це окрема історія чому, яка вимагатиме занадто довгих пояснень.

  1. Що робити?

Що я б я робив, точніше, якщо б щось взагалі від мене залежало? Міняв власника . Тут декілька гіпотетичних варіантів. Або вимога до акціонерів до певного часу знайти реально покупця, якщо ні – перехід до держави. Або перехоплення управління банком державою та пошук покупця/інвестора – і тут питання не ціни, бо ціна радше мінус, з урахуванням майбутніх потреб у капіталі, а бажання. Або пряме володіння державою – те, що називають «націоналізація». Це я лише накидую варіанти, а не даю порад. Повторюся, питання акціонерів банку це питання більше політичне, аніж економічне. Принаймні мені так здається. А що сам банк? Та банк як банк, із власною специфікою та legacу, так, як і будь-який інший банк. Працює, то й хай працює. Якщо не працюватиме, на фінансову стабільність воно не матиме жодного значного впливу. Питання мають бути не до банку, а до тих, хто ним володіє. Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.
Ось 10 практичних рекомендацій та порад від Goldweb Solutions, які ми використовуємо у нашій практиці.
Останні новини

Приватбанк остаточно виграв справу за будівлю головного офісу у Дніпрі.

Верховний Суд залишив у силі рішення суду апеляційної інстанції, яким було відмовлено компанії "Океанмаш" у спробі скасувати право власності "Приватбанку" на будівлю головного офісу у Дніпрі.

Українська правда

Росія встановила мобільний військкомат на кордоні з Фінляндією.

Росія встановила мобільний військкомат на кордоні з Фінляндією.

Росіяни розгорнули мобільний військкомат на кордоні з Фінляндією. Тим, хто підлягає мобілізації, вручають повістки, решта може записатися в добровольці. Зверніть увагу на сайті:

️путін НЕ НАВАЖУЄТЬСЯ підходити до берегів України – ЧМУТ.

️путін НЕ НАВАЖУЄТЬСЯ підходити до берегів України – ЧМУТ.

В ефірі 24 каналу голова волонтерського фонду "Повернись живим" Тарас Чмут говорив про те, чому путін не наважується підходити до берегів України. Читайте до теми на сайті:

В рф подкрался ПИ**Ц! / Нанесен УДАР по путину - ГУДКОВ @Геннадий Гудков.

В рф подкрался ПИ**Ц! / Нанесен УДАР по путину - ГУДКОВ @Геннадий Гудков.

Российский оппозиционний политик Геннадий Гудков в эфире 24 канала о мобилизации, массовом бегстве россиян, власти кремля и протестах в Дагестане. Читайте на сайте:

Меркель відзначилась цікавою заявою

Меркель відзначилась цікавою заявою

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала міжнародну спільноту серйозно поставитися до недавніх заяв президента рф владіміра путіна і не сприймати їх як "блеф". Зверніть увагу на сайті:

Масова мобілізація путіна пішла не за планом - Підгорає.

Масова мобілізація путіна пішла не за планом - Підгорає.

У новому випуску "Підгорає" @Катерина Соляр розібрала те саме звернення путіна та як зараз проходить "часткова" мобілізація росіян.

Як вижити під час ядерного вибуху? – ХІМІК Гліб Репіч.

Як вижити під час ядерного вибуху? – ХІМІК Гліб Репіч.

Кандидат хімічних наук, викладач хімії в атмосферній школі Глєб Репіч в ефірі 24 каналу про наслідки ураження ядерної зброї Читайте на сайте: