За п'ять років кіберзлочинність в Україні виросла вдвічі.

За останні п’ять років в Україні кількість інформаційних злочинів зросла щонайменше у 2,5 рази, повідомляє "Економічна Правда".

Як повідомляється, стрибок кількості всіх кіберзлочинів відбувся у 2017 році. Після цього кількість злочинів має тенденцію зростати. Так в 2017 було зафіксовано 1795 справ, в 2018 - 1023, за останні півроку - 1005.

Зазначається, що стрибок 2017-го року значною мірою пов’язаний із вірусом "Петя", від якого постраждали тисячі компаній, тоді заяви в кіберполіцію про дані, втрачені через цей вірус, часто залишалися без відповідей.

Фото: Економічна Правда

Кіберзлочинці полюють на персональні дані, банківські рахунки, паролі та іншу інформацію, яка існує в електронному вигляді.

Потерпілими можуть стати як фізичні особи, так і бізнес та державний сектор.

За даними платформи, найпопулярніша стаття кіберзлочинів - шахрайство, на другому та третьому місцях незаконне втручання в роботу комп’ютерів та розповсюдження порнографії.

За словами експертів Опендатабот, збільшення кількості злочинів також пов’язана зі збільшенням кількості фахівців, що здатні їх виявити із розширенням штату кіберполіції.

Нагадаємо, що Microsoft повідомила про атаки російських хакерів на корпоративні мережі через пристрої "інтернету речей".

Новини по темі

А дело ведь не в Порошенко

Яркий пример этому - одиозные политики. Исходящие желчью и ненавистью

2 1

Новости Крымнаша. Россияне угробили корабли. Поснимали даже плафоны, розетки и унитазы

“Они своим ходом не идут, россияне их угробили. Поснимали даже плафоны, розетки и унитазы. Так что мы сейчас покажем всему миру варварское отношение россиян”

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie