Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

ФСБ розробила секретний 10-річний план росії щодо дестабілізації Молдови.

Секретний план, складений російською ФСБ, детально описує варіанти дестабілізації Молдови, включаючи підтримку проросійських груп, використання православної церкви та загрозу припинення постачання природного газу.

Джерело . Про секретний документ пише CNN.

Документ був складений у 2021 році, щоб завадити вступу Молдови до НАТО і Євросоюзу. Його назва – «Стратегічні цілі російської федерації в Республіці Молдова».

Він був отриманий і вперше оприлюднений консорціумом ЗМІ, що включає VSquare та Frontstory, RISE Moldova, Expressen у Швеції, Центр журналістських розслідувань «Досьє», Yahoo News та Delfi.

У документі викладено 10-річну стратегію щодо включення Молдови у сферу впливу росії.

План включає посилення залежності Молдови від імпорту російського газу та розпалювання соціального конфлікту, а також спробу заблокувати спроби Молдови отримати вплив у проросійському Придністров'ї, де дислоковано близько 1500 російських солдатів.

П'ятисторінковий документ поділено на кілька заголовків з короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими цілями.

Серед короткострокових цілей: «підтримка молдовських політичних сил, які виступають за конструктивні відносини з російською федерацією», та «нейтралізація ініціатив Республіки Молдова, спрямованих на ліквідацію російської військової присутності в Придністров'ї».

Середньострокові цілі включають «протидію експансіоністській політиці Румунії в Республіці Молдова» та «протидію співпраці між Республікою Молдова та НАТО».

Довгострокові цілі – створення стійких проросійських груп впливу в молдовських політичних та економічних елітах і формування негативного ставлення до НАТО.

В останні тижні молдовська влада заарештувала кількох проросійських активістів, а також співробітника ПВК “Вагнер”, які намагалися проникнути в країну.

Україна та Сполучені Штати попереджають про спроби росії дестабілізувати молдовський уряд. Минулої п'ятниці Білий дім заявив, що «російські актори, деякі з яких нині пов'язані з російською розвідкою, прагнуть інсценувати та використовувати протести в Молдові як основу для розпалювання сфабрикованого повстання проти молдовського уряду».

Бекграунд . Як повідомлялося, Молдова перегляне свою позицію щодо санкцій проти росії і приєднається до більшості з них.

У «Дизайні кращого світу» Норман досліджує етику сучасного дизайну, проблеми консьюмеризму, перевиробництва та суцільної цифровізації.
Останні новини

Байден прокоментував плани Росії розмістити ядерну зброю у Білорусі.

Президент Штатів Джо Байден заявив журналістам, що він стурбований планами Росії розмістити тактичну ядерну зброю в сусідній Білорусі. Джерело: Байден, цитує CNN Пряма мова: "Вони ще не зробили цього, якщо тільки нічого не сталося, поки я був у ве...

Українська правда

️В армии Путина БОЛЬШИЕ ПРОБЛЕМЫ / Главное от ЖДАНОВА за 28 марта @OlegZhdanov.

️В армии Путина БОЛЬШИЕ ПРОБЛЕМЫ / Главное от ЖДАНОВА за 28 марта @OlegZhdanov.

Военный эксперт Олег Жданов во время стрима на своем канале проанализировал последние новости в Украине и вокруг нее. Читайте больше по теме на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #но...

БОЛЬШЕ, чем запрашивали? / ВСУ готовы начать КОНТРНАСТУПЛЕНИЕ? / СВИТАН.

БОЛЬШЕ, чем запрашивали? / ВСУ готовы начать КОНТРНАСТУПЛЕНИЕ? / СВИТАН.

Вся Украина ждет начала контрнаступления ВСУ и освобождения территорий. Во время стрима на 24 Канале полковник ВСУ в запасе и военный эксперт Роман Свитан предположил, когда оно начнется. Также он отметил, что Западной техники, которую запрашивала...

У Бєлгороді лякають війною в Україні / Нове ПЕРЕХОПЛЕННЯ #shorts.

У Бєлгороді лякають війною в Україні / Нове ПЕРЕХОПЛЕННЯ #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

КАЗАНСКИЙ: Гиркин обозвал ПУТИНА в эфире / Уже не боится? @DenisKazanskyi.

КАЗАНСКИЙ: Гиркин обозвал ПУТИНА в эфире / Уже не боится? @DenisKazanskyi.

В своем новом видео Денис Казанский @DenisKazanskyi подробно разобрал, как террорист Гиркин уже прямо обзывает и унижает Путина по полной в своих эфирах. Читайте это на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новос...

Жалюгідний фейк РФ / Китай заполонив Росію / Російський втікач.

Жалюгідний фейк РФ / Китай заполонив Росію / Російський втікач.

У підсумках дня розповідаємо про те, що робиться на болотах, зокрема такі теми: – Росія зганьбилася жалюгідним фейком про ЗСУ; – у Московському університеті китайську мову зробили обов'язковою для вивчення; – На Росії втік із-під домашнього арешту...

Лише подивіться! Це неймовірна робота артилерії #shorts.

Лише подивіться! Це неймовірна робота артилерії #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: