Знову пожежа в Одесі

За 10 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 86 143 пожежі. Це на чверть більше, аніж минулого року за такий же період

І досі горить 6-ти поверхова будівля, де розміщувались коледж економіки, права і готельно-ресторанного бізнесу, Інститут морської біології, філіал Інституту археології НАН України, ряд фірм. Приблизно 400 людей знаходились в приміщеннях, коли спалахнула пожежа.

Попередньо відомо, що загинула 17-річна студентка коледжу, постраждало 23 людини, із них 6 співробітників ДСНС, 7 пропали безвісти, зв’язку з ними немає.

Станом на зараз евакуація людей закінчена, але ліквідація пожежі ще триває. Огонь охопив 4 тисячі квадратних метрів.

Під час гасіння пожежі у рятувальників закінчувалось паливо, його підвозили в каністрах.

Ця будівля — пам’ятник архітектури. Побудована в 1914 році. В 1920-му там була виконана перебудова. Міжповерхові перекриття — дерев’яні.

В 2012 році ця споруда вже горіла. Зараз неофіційно повідомляють, що причиною сьогоднішньої пожежі може бути стара проводка — вона не мінялась з 1966 року.

Сумна статистика одеських пожеж продовжується.

16 вересня 2017 року. Вночі в одеському таборі Вікторія спалахнула пожежа. Тоді загинули три дівчинки із 42 дітей, які перебували там.

Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що якщо буде встановлено факт халатності людей, які відповідали за безпеку в закладі, всі винні будуть жорстко покарані.

Щодня в Україні, в середньому, виникає 284 пожежі

Після пожежі перед мерією проходили акції протестів, під час яких вимагали відставки мера Геннадія Труханова і відповідальних за роботу табору чиновників.

Реального вироку досі ніхто й не отримав. 18 вересня 2017 року Київський районний суд Одеси заарештував директора табору Петроса Саркісяна та виховательку Наталю Янчик, яка була відповідальною за пожежну безпеку установи. 24 квітня 2018 року Янчик засудили до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном тривалістю два роки. Саркісян і досі перебуває у СІЗО.

10 червня 2019 року. В Одесі горіла психіатрична лікарня. Загинули п’ятеро пацієнтів та медична сестра. На момент пожежі в лікарні було 54 пацієнти та троє медичних працівників. Деякі з пацієнтів не могли пересуватися без допомоги сторонніх осіб.

17 серпня 2019 року. Вночі в одеському готелі «Токіо Стар» сталася пожежа. Загинуло 9 людей, а ще 10 було госпіталізовано. Затримано одну особу. Зараз йдуть судові засідання.

Статистика українських пожеж страшна:

За 10 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 86 143 пожежі. Це на чверть більше, аніж минулого року за такий же період.

Внаслідок пожеж загинуло:

1 469 людей — із них 48 дітей.

Внаслідок пожеж отримали травми:

1 250 людей — із них 102 дитини.

Кількість загиблих на пожежах збільшується.

Кількість дітей і підлітків до 18 років, які загинули внаслідок пожеж, збільшилась майже на 30%.

Щодня в Україні, в середньому, виникає 284 пожежі.

Кожного дня внаслідок пожеж гинуть 5 людей.

Кожного дня в країні вогнем знищуються або пошкоджуються 72 будівлі та 13 одиниць техніки.

Дані Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Присєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Новини по темі

Майбутнє, якого ще не існує

Виявилось, що Європа сьогодні — це радше про проблеми і виклики, а не про відповіді чи моделі до наслідування. То що ж нам робити?

Вперед і вгору

Про формулу майбутнього для країни

П’ятниця, 13-е. Чому нам так не щастить у цей день

На жаль, у кожному році є хоча б одна така п’ятниця, а іноді цілих три

1

Врятуйте Америку

Президента Трампа не лише слід піддати імпічменту, це мусить бути зроблено

2

Це страшний час

Пам’ятаю, як я приїхала в Москву, сіла в таксі та з якою злобою заговорив про Україну водій. І я йому відповіла — про Донбас, про Крим, що думаю. Яка це була лють!

2 16

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie