
Макрон хоче обговорити з Путіним ядерну безпеку.
Захід має подумати, як задовольнити потреби Росії у гарантіях безпеки, якщо президент Владімір Путін погодиться на переговори щодо припинення війни в Україні, заявив президент Франції Еммануель Макрон в ефірі французького телеканалу TF1 у суботу.
В інтерв'ю, записаному під час його державного візиту до США, Макрон сказав, що Європі необхідно підготувати свою майбутню безпекову архітектуру.
"Це означає, що одним з основних моментів, які ми повинні вирішити, як завжди казав президент Путін, є страх того, що НАТО підійде прямо до його дверей, і розгортання зброї, яка може загрожувати Росії", - сказав Макрон.
"Ця тема буде частиною тем для миру, тому нам потрібно підготувати те, що ми готові зробити, як ми захистимо наших союзників і держави-члени і як дати гарантії Росії того дня, коли вона повернеться за стіл переговорів", - сказав Макрон.
Водночас він наголосив, що питання про переговори «має вирішувати український народ». «Ви думаєте, що коли нам довелося перенести захоплення Ельзаса та Лотарингії (Німеччиною-ред.) чи хотіли б ми, щоб світовий лідер казав нам, що робити? Українці самі повинні вирішувати, коли, як, за яких обставин", - зазначив Макрон, передає Reuters.
Він також пообіцяв обговорити з Путіним атомну безпеку .
Читайте також: Макрон анонсував розмову з Путіним по Запорізькій АЕС
Росія та США заявили на цьому тижні, що вони в принципі відкриті для переговорів, хоча президент США Джо Байден заявив, що розмовлятиме з Путіним лише у тому випадку, якщо глава Кремля виявить зацікавленість у припиненні війни. Україна заявляє, що переговори можливі лише в тому випадку, якщо Росія припинить наступ і виведе свої війська.
Але зауваження Макрона свідчать, що він з розумінням ставиться до потреби Москви в гарантіях безпеки — вимоги, яка була в центрі уваги інтенсивної, але невдалої дипломатії напередодні війни.
8 лютого, всього за кілька тижнів до російського вторгнення, Путін заявив на спільній прес-конференції з Макроном у Москві, що Росія продовжуватиме спроби отримати від Заходу відповіді на свої три основні вимоги безпеки: жодного розширення НАТО; відсутність розміщення ракет біля його кордонів; та скорочення військової інфраструктури НАТО в Європі до рівня 1997 року.
Related video
На той час США заявили, що вимоги Росії «не є стартовими».
Дивіться спецтему: Зеленський зібрав Ставку: обговорили забезпечення ЗСУ, відновлення енергосистеми та церкву Відновлення енергетичної системи після російських атак обговорювали і під час попередніх засідань. Окупанти зібрали та вивезли з України врожай пшениці вартістю $1 млрд – Bloomberg З тимчасово окупованих територій на півдні та сході загарбники зібрали майже 6 мільйонів тонн пшениці. Міністри оборони Білорусі та РФ підписали військовий протокол Шойгу прибув на перемовини до Мінська. Як закриття реєстрів впливає на роботу бізнесу, медіа та ГО Яких даних нам конче не вистачає Експерт пояснив, чи загрожує українцям газовий блекаут В Асоціації газовидобувних компаній таких загроз не вбачають. У "Нафтогазі" вважають інакше.
Підготував/ла : Оксана Лебедина