«Це виходить за межі здорового глузду» . Рябошапка прокоментував недопуск групи прокурорів до атестації

21 жовтня генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в ефірі каналу ICTV повідомив, що 96% співробітників органів прокуратури подали заяви на переатестацію встановленого законодавством зразка.

"Більше ніж 11 тис. прокурорів подало заяви за такою формою. Лише з Генеральної прокуратури – більше ніж 1 тис.", – сказав він, коментуючи ситуацію з головою управління спецрозслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком і прокурором Олексієм Донським, які відмовилися писати такі заяви та яких не було допущено до атестації.

За словами Рябошапки, до складу 218 прокурорів, які відмовилися від переатестації, увійшло приблизно 50 осіб, які подали заяви в довільній формі, "щоб нібито таким чином захистити свої права".

"Згідно із законодавством, якщо заява подана не в певній формі, застосовуються відповідні наслідки, а саме – звільнення", – сказав він.

Рябошапка зазначив, що чиновники також можуть уважати таким, що порушує їхні права, обов'язок подавати електронні декларації та подавати їх за формою, "яку самі вважають за потрібне".

"Але це ж очевидно виходить за межі здорового глузду. Правила є однаковими для всіх, і всі повинні дотримуватися цих однакових правил", – додав він.

За словами глави ГПУ, Донський і Горбатюк так і не подали правильних заяв.

"Станом на останній день подання цих заяв таких не було", – сказав Рябошапка.

Горбатюк розповідав, що його не допустили до атестації через відмову подавати заяву встановленого зразка. Донський повідомив 19 жовтня, що з цієї причини вже звільнили слідчих ГПУ, які займалися справами Майдану. Через це розслідування може значно затягнутися, уважає він.

Проєкт закону про реформування прокуратури подав у Верховну Раду 29 серпня президент України Володимир Зеленський, у першому читанні його затвердили 10 вересня. Рада ухвалила цей проєкт закону у другому читанні й у цілому 19 вересня. Закон частково набув чинності 25 вересня.

Закон скорочує максимальну кількість співробітників прокуратури в Україні з 15 тис. до 10 тис. Обов'язковою умовою для генпрокурора, згідно з документом, має стати вища юридична освіта і стаж роботи у сфері права не менше ніж п'ять років. Цю норму у 2016 році прибрали із законодавства, що дало змогу стати генпрокурором Юрієві Луценку.

Атестація співробітників української прокуратури, згідно з ухваленим законом, відбудеться за три етапи. Вона стартувала 27 вересня 2019 року і завершиться 1 вересня 2020-го, повідомили у ГПУ.

Згідно з положенням про проходження прокурорами атестації (.docx), затвердженим Рябошапкою 3 жовтня, прокурори, які хочуть пройти атестацію, мають написати заяву, яка передбачає згоду на звільнення та опрацювання кадровими комісіями даних від анонімних джерел, що не потребують підтвердження. Прокурори написали Зеленському анонімний лист, у якому заявили про порушення їхніх прав, передбачених Кодексом законів про працю України.

Новини по темі

Президента Сербії госпіталізували через проблеми із серцем.

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що повернеться до роботи 18 листопада.

1

Маркарова: В Україні стандартні рецепти економічного зростання ще не використано.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова вважає, що прямі інвестиції в країну стримують відсутність реформи судової системи і правоохоронних органів.

2

Орлуша: Путіна призначив Березовський. Це була його велика помилка

Колишній російський політтехнолог Андрій Орлов, відомий як поет Орлуша, вважає, що російського бізнесмена Бориса Березовського вбили люди президента РФ Володимира Путіна.

2

Милованов заявив, що приватизовуватимуть не всі українські підприємства.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, питання приватизації підприємств залежить від їхньої стратегічності, сервісності та прибутковості.

2

У Венеції вода почала відступати після чергового піку повені.

Прогнозували, що вода у Венеції до середини дня 17 листопада підніметься до рівня 160 см, однак пік не перевищив 150 см.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie