Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Унікальний американський гранатомет опановує фронтова піхота.

Унікальність цього гранатомета не тільки в тому, що він за бойовими спроможностями в рази перевершує радянські й модернізовані російські зразки РПГ багаторазового застосування типу РПГ-7. Військова промисловість США розробила й запустила в серійне виробництво гранатомет PSRL-1 (Precision Shoulder-Fired Rocket Launcher), про який піде мова, для своїх нових партнерів по НАТО. А Україна, як відомо, має статус партнера з розширеними можливостями ще з 2020 року.

Про це повідомляє АрміяInform.

Логіка тут була залізна: РПГ-7 вже морально й фізично для сучасної війни застарів. Але рахунок різноманітних боєприпасів (пострілів) до нього, які ще зберігаються на складах і досі виробляються, ведеться на десятки мільйонів. Тому вони й створили цей вид зброї, що здатен знищувати ворожі броньовану техніку й укріплення цими ж боєприпасами, але на більших відстанях та з більшою точністю.

… Доки офіцер роти, частину якої ненадовго вивели із зайнятих на Запоріжжі позицій для тренування, виставляє варту навколо імпровізованого стрільбища, розмовляємо із вояком на позивний «Академік». Він на цих заняттях за інструктора. З його слів, кілька сотень таких гранатометів ще 2017 року отримала наша Нацгвардія. Але з початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну США активно постачає їх в ЗСУ.

Підрозділ вже застосовував PSRL-1 на полі бою. За його внутрішньою статистикою, три з чотирьох здійснених гранатометниками пострілів були результативними. Утім, вогонь ці піхотинці досі вели лише боєприпасами з осколково-фугасними й кумулятивними бойовими частинами. Нині ж вчаться бити так званими тандемними боєприпасами. А вони в два з гаком рази важчі за перші, через що ускладняються як процес прицілювання, так і сама стрільба.

А навчатися цього, зважаючи на бронезахист модернізованих російських танків і наступальні дії ЗСУ, ще як треба! Тандемні заряди мають одразу дві бойові частини. Перший заряд пробиває динамічний захист панцерника. Друга боєголовка влучає в те ж саме місце, куди й перша, маючи великий шанс пробити броню до 500 мм завтовшки. Також такі подвійні заряди більш ніж ефективні проти захищених укріплень, як-от, наприклад, бункери.

… Офіцер роти проводить короткий інструктаж, нагадує про заходи безпеки й розпочинає тренування. Розрахунки один за одним за командою вибігають на позиції. Вони споряджають PSRL-1 тандемними боєприпасами, після чого помічники гранатометників прикривають реальним вогнем із автоматів своїх гранатометників, поки вони прицілюються та здійснюють постріл….

Як і передбачав керівник занять, вразити визначену ціль з першого разу вдається не всім. Відхекуючись, хлопці, що відпрацювали, діляться з побратимами інформацією. Граната занадто важка для балансу РПГ на плечі й через те ускладнює прицілювання. До того ж траєкторія її польоту набагато нижча за інші боєприпаси. Тому треба наводитися на ціль швидко, а точку прицілювання виносити вище, на більшу дистанцію для стрільби. Тож друга хвиля розрахунків поставленої мети досягає…

Прошу гранатометника на позивний «Дуб» поділитися враженнями та розповісти про цю зброю, що знає. «Дуб» каже, що він від неї в захваті. У PSRL-1, як порівнювати з радянськими й осучасненими російськими ГПР-7, маса переваг. По-перше, за майже однакової ваги з російськими аналогами «американець» на 35 сантиметрів коротший. У бою це дає певну перевагу для швидкого й точного пострілу з-за укриття.

По-друге, він має штатний оптичний приціл одразу з трьома опціями: звичайною денною, для ведення вогню в умовах погіршеної видимості та нічною. Тобто, на відміну від російських гранатометників, їм не треба буде носити із собою одразу кілька оптичних прицілів. Те ж стосується й надзвичайно зручного механічного прицілу на корпусі PSRL-1 та стандартного коліматорного прицілу, який йде в комплекті до гранатомета для ведення ближнього бою в населених пунктах.

По-третє, «американець» має життєвий ресурс від 1000 до 2000 пострілів, проти відповідно 500 і 1000 для модифікованих РПГ-7. Позаяк зарядна камора гранатомета цільнолита й потовщена, а не штампована чи зварена. Й на додаток, цей гранатомет не має жодних дерев’яних деталей, які тут замінені надміцним пластиком. Завдяки вдосконаленню й точнішій оптиці PSRL-1 без проблем вражає цілі на дистанціях 600–800 метрів із похибкою не більше ніж один метр.

А головне — осучаснені РПГ-7 мають прицільну дальність до 500 метрів і максимальну дальність стрільби до 700. А ця «ляля» ефективно б’є на 850 та 1200 метрів відповідно. До того ж на гранатометі встановлені планки Пікатінні для додаткових аксесуарів та прицільних приладів і сошок. Також вона має регульовану пістолетну рукоятку, яка дозволяє стрільцю підігнати зброю під свої фізичні габарити для дворучного хвату.

Як висновок — оркам є таки чого боятися…

Система дизайну — це набір документів, статей, прикладів, фрагментів коду, скріншотів, інструкцій з дизайну, компонентів, філософії та інших цифров...
Останні новини
Від Росії відмежовуються Apple, Microsoft й навіть Telegram.

Від Росії відмежовуються Apple, Microsoft й навіть Telegram.

Компанії Apple вдалося неймовірне – змусити Telegram заблокувати російські націоналістичні канали. А ще Microsoft відмовила росіянам в оновленні Windows 11, а Meta заблокувала найбільшу з початку війни ботомережу

Тиждень

Військові облігації: як вберегти гроші від інфляції та допомогти армії.

Хочете уберегти свої заощадження від інфляції, диверсифікувати ризики та одночасно підтримати українських захисників - зверніть увагу на військові облігації. Цей інструмент є набагато вигіднішим, ніж тримати запаси готівки удома або на звичайному ...

UA.NEWS

Захарова каже, що Україна обрала «НАТОвський смітник» , а Росії заважають крила.

Прессекретар Міністерства закордонних справ РФ прокоментувала подачу Україною заявки на пришвидшений вступ до НАТО словами "кожен обрав свій шлях". Джерело: повідомлення Захарової Пряма мова: "Сьогодні кожен обрав свій шлях.

Українська правда

Мобілізація в Росії: пропагандистська картинка та реальність.

Мобілізація в Росії: пропагандистська картинка та реальність.

Російська пропаганда використовує всі свої ресурси, щоб створити картинку ефективної мобілізації в країні. Вже знято купу роликів, де реальність спотворена, де «частково мобілізовані» у комфортних умовах отримують військову форму. Росі...

Патріот Донбасу

СОЛЯР розібрала історичний день для України

СОЛЯР розібрала історичний день для України

Ведуча 24 каналу Катерина Соляр детально проаналізувала останні новини в Україні. Зокрема, термінове подання заявки України у НАТО. Читайте про це на сайті:

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Іронічна заява ПУТІНА / рф нарешті визнала!

Росія не прагне відновлення Радянського Союзу, їй це не потрібно. Про це заявив путін. Варто прочитати на сайті:

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Что РФ делает с пленниками после обмена? Объяснение ЖДАНОВА @Олег Жданов.

Во время стрима на своем ютуб-канале Олег Жданов объяснил, что Россия делает со своими солдатами, которых обменяли после плена. Читайте на сайте к теме:

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Гідна реакція на події в москві / Вступ України узгоджували з керівництвом НАТО?.

Україна подає терміову заявку на вступ до НАТО. Колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко розповів 24 каналу, що означає для держави відповідне рішення. Зверніть увагу:

Щороку вирощуватимуть 5 млн саджанців: на Житомирщині відкрили перший лісонасіннєвий центр.

Щороку вирощуватимуть 5 млн саджанців: на Житомирщині відкрили перший лісонасіннєвий центр.

1 мільярд дерев за 3 роки - такі плани за президентською програмою "Зелена країна" допоможе реалізувати новий селекційно-насіннєвий центр, який відкрився на Житомирщині. Там хочуть щороку вирощувати 5 мільйонів саджанців дерев із закритою коренево...

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

«Давно муляє очі селян» : на Львівщині демонтують залишки радянщини.

Локальна декомунізація. На Львівщині активісти заходилися зачищати область від усіх пам'ятників, барельєфів та монументів, від найменшого до найбільшого, які символізують радянський союз. В області таких споруд близько двохсот. Як демонтували зали...