
Служба безпеки політика наразі вбачає у поїздці до Києва надто багато загроз.
Можливий візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до Києва зіткнувся з проблемами, пов’язаними з безпекою та труднощами із збереженням маршруту та розкладу поїздки в таємниці. Про це повідомляє видання The Japan Times з посиланням на високопоставленого чиновника японського МЗС.
Видання зазначає, що Кісіда хотів відвідати Київ в ідеалі у лютому, через рік після початку російського вторгнення в Україну, і не пізніше саміту G7, проведення якого заплановане у травні в японському місті Хіросіма . Кісіда планував цей візит до саміту, адже підтримка України буде його головною темою. Проте, як зазначає видання, «це питання є головним болем для відповідних урядовців».
«Візит до країни, якій загрожує російська ядерна атака, був би гарною можливістю для Кісіди посилити імпульс ядерного роззброєння напередодні саміту в Хіросімі» , – сказано у публікації.
Якщо візит все ж буде заплановано, Кісіда поїде до Києва наземним транспортом після перельоту, наприклад, до Польщі на борту японського урядового літака. Це викликає занепокоєння у його служби безпеки, адже «Україна отримує з повітря шквал ракет і безпілотників».
Читайте також: Японія готує план підтримки для України
Видання також зазначає, що президент України Володимир Зеленський у грудні відвідав США, таємно сівши з Києва нічним поїздом до Перемишля, а вже в аеропорту неподалік на нього чекав військовий літак США . Однак для Кісіди здійснити таємну подорож надзвичайно важко, адже зазвичай прем'єр-міністр отримує дозвіл парламенту на виїзд за кордон.
Проблеми служба безпеки японського прем’єра вбачає і в тому, що літаки під час польоту видають розпізнавальні сигнали, а також у тому, що його охорона не має правових підстав для виконання завдань за кордоном.
Related video
Нагадаємо, у липні минулого року було вбито колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе . Вбивця двічі вистрелив у Абе з дробовика під час виступу Абе у місті Нара. Експрем’єра спочатку госпіталізували, але через кілька годин він помер у лікарні.
Дивіться спецтему: Вночі над Києвом збили 15 ворожих дронів: в КМВА розповіли про наслідки атаки РФ Київ зазнав чергового повітряного нападу ворога. ЗСУ вночі знищили всі дрони-камікадзе, запущені військами РФ Окупанти запустили 24 БПЛА. Росіяни майже «здулися» під Бахмутом, але готуються до вирішальної контратаки на Луганщині – ISW Для цього вони розосереджують українські підрозділи своїми атаками на інших напрямках. ISW: у Кремлі навмисно применшували значення поставок Україні "Леопардів" та "Абрамсів", щоб заспокоїти прихильників Експерти вважають, що російське керівництво і воєнкори брешуть, говорячи про "переоцінку потенціалу" техніки, що надається Україні. Воєнний стан: чи можуть мобілізувати особу з третьою групою інвалідності Обов'язково треба мати документи, що підтверджують інвалідність.
Підготував/ла : Юлія Лавришин