Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Міністри енергетики України і США обговорили санкції проти «Росатому».

фото: міненерго україни

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм: обговорили, зокрема, ситуацію на ЗАЕС та санкції проти "Росатому".

Зустріч відбулась у ході робочої поїздки Галущенка до США, повідомляє пресслужба Міненерго України.

"Очільник Міненерго проінформував колегу про прицільне знищення російським агресором української енергетичної інфраструктури та регулярні обстріли ядерних об’єктів.

Особливу увагу сторони приділили ситуації на Запорізькій АЕС. Міністри обговорили результати роботи місії МАГАТЕ на ЗАЕС та подальші кроки для її демілітаризації. Було наголошено на необхідності повного виведення військ зі станції та прилеглих територій", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Дженніфер Гренхолм висловила цілковиту підтримку Україні у питанні деокупації ЗАЕС та її повернення під повний контроль легітимного українського оператора. Російські військові наражають як саму АЕС, так і весь регіон на серйозну небезпеку, заявила міністр.

Галущенко також підкреслив, що російська державна корпорація "Росатом" бере безпосередню участь в агресії проти України і покриває акти ядерного тероризму.

"Відповіддю цивілізованого світу має бути введення санкцій проти "Росатому" і відмова від ядерних технологій агресора не тільки у нових проєктах, але і у вже розпочатих", - заявив міністр.

Він нагадав, що український уряд вже ініціював перед РНБО введення санкцій щодо понад 700 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з "Росатомом".

Крім цього, Галущенко зазначив, що американська Westinghouse має потенціал замінити російську корпорацію на світовому ринку і Україна вже зробила свій вибір у цьому напрямку.

Так, НАЕК "Енергоатом" відмовився від співпраці з "Росатомом" і розширив угоди з Westinghouse на постачання ядерного палива для всіх діючих українських атомних електростанцій.

"Поглибленню співпраці української та американської компаній сприятиме і запланована корпоратизація "Енергоатому", законопроєкт щодо особливостей якої Уряд вже подав на розгляд Верховної Ради.

Також на зустрічі обговорювалася підготовка до наступного опалювального періоду та оптимальні шляхи міжнародної підтримки України у закупівлі газу", - резюмували в Міненерго.

Економічна правда

The best tools for building user interfaces, these tools help you do it faster and more efficiently, eliminating the need to reinvent the wheel ove...
Останні новини

Захід активно готується до застосування росією ядерної зброї проти України.

Поразка російських військ через успішний контрнаступ ЗСУ, довели російського диктатора владіміра путіна до відчаю і думок про готовність застосувати проти України ядерну зброю. США і країни НАТО готові або превентивно відвернути такий удар, або жо...

UA.NEWS

️путін втратив шанс! Він шукає вихід з війни – ЧАЛИЙ.

️путін втратив шанс! Він шукає вихід з війни – ЧАЛИЙ.

Надзвичайний і повноважний посол України у США у 2015 – 2019 роках Валерій Чалий в ефірі 24 каналу говорив про ядерний шантаж путіна, долю окупованих територій і протести в росії. Читайте до теми на сайті:

У Львові запрацювала мобільна майстерня протезування.

У Львові запрацювала мобільна майстерня протезування.

Внаслідок бойових дій, обстрілів та вибухів чимало українців мають серйозні травми та проблеми зі здоров'ям. Так, у Львові запустили мобільну майстерню протезування, аби надавати якісну допомогу й повертати нормальне життя постраждалим – як військ...

Що скаже путін у НОВОМУ ЗВЕРНЕННІ 30 вересня?

Що скаже путін у НОВОМУ ЗВЕРНЕННІ 30 вересня?

Надзвичайний і повноважний посол України у США у 2015 – 2019 роках Валерій Чалий про майбутнє звернення путіна Читайте до теми на сайті:

Звернення Зеленського за 26 вересня

Звернення Зеленського за 26 вересня

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до українців вкотре говорив про російську мобілізацію. Глава держави наголосив, що російське командування просто нищить своїх же солдатів. Читати на сайті:

Активні протести в Дагестані! Навіть перекривають траси.

Активні протести в Дагестані! Навіть перекривають траси.

Залужний для Time:  «Треба було, щоб у рф думали, що ми тут куримо травку і сидимо у Facebook».

Залужний для Time: «Треба було, щоб у рф думали, що ми тут куримо травку і сидимо у Facebook».

Головнокомандувач Валерій Залужний - на обкладинці журналу Time. Жовтневий номер часопису вийшов під заголовком "Генерал. Всередині українського контрудару, який змінив хід війни". Журналісти намагаються розкрити постать українського Головнокоманд...