Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Середній вік виходу на пенсію: експерт пояснив, чи справді він суттєво знизився.

Експерт проаналізував ситуацію з різними видами пенсії.

На засіданні комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у квітні повідомили, що в Україні суттєво знизився середній вік виходу на пенсію. За їх інформацією зараз він складає 53,8 років. Це пояснили збільшенням кількості громадян, які мають право на достроковий вихід на пенсію (одержувачі пенсії у разі втрати годувальника, одержувачі пенсій по інвалідності, учасники бойових дій та ін.).

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Пенсії в Україні: чи очікується підвищення виплат у 2023 році

Експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін пояснив, чи це дійсно так, пише «Соціальна інформаційна платформа».

Він зазначив, що на засіданні була наведена статистика ільки за 2021 рік.

«Можна припустити, що при підрахунку брали всіх пенсіонерів, які обліковуються в Пенсійному фонді, незалежно від дати призначення пенсії. І це істотно спотворює дані. А от якби провели, наприклад, порівняльний аналіз тих, хто вийшов на пенсію у 2012 році та тих, хто пішов на пенсію у 2022 році, тоді б ми дійсно побачили певну тенденцію. Цілком очевидно, що десять років тому люди виходили на пенсію значно раніше, ніж сьогодні», – зазначив він.

Експерт проаналізував окремі категорії пенсіонерів, щоб визначити, як змінився пенсійний вік

Пенсії за віком

Впродовж 2011–2021 років жінкам підвищили пенсійний вік на п’ять років. Тепер і жінки, і чоловіки мають виходити на пенсію за віком при досягненні 60 років. Тобто тут було безумовне зростання віку. Також щороку збільшуються вимоги до кількості стажу, через що люди виходять на пенсію в 63 або навіть в 65 років.

Особи, які працювали в шкідливих умовах, досі мають право дострокового виходу на пенсію і отримують пенсію за віком на пільгових умовах. Але й тут у жінок пенсійний вік зріс. Раніше жінки, які працювали за так званим списком № 1, мали виходити на пенсію в 45 років, а за списком № 2 — в 50 років. Зараз такі пенсії призначаються в 50 і 55 років відповідно, як і чоловікам. Також для призначення такого виду пенсії з 2015 року треба мати на п’ять років більше загального стажу, ніж раніше.

 Пенсії по інвалідності

Вік встановлення інвалідності абсолютно непередбачуваний. Водночас очевидно, що за останній рік в Україні значно побільшало осіб з інвалідністю внаслідок війни. Тут, безперечно, навантаження на систему соціального захисту значно зростає.

Пенсії з втрати годувальника

Цю категорію дивно брати до уваги, коли визначається середній вік призначення пенсії. Вона може бути призначена і дитині, і особі пенсійного віку.

Пенсії за вислугу років

Раніше на пенсію за вислугу років люди виходили за наявності певної кількості стажу. Проте у 2015 році законодавство змінилося. По-перше, підвищили кількість років вислуги, необхідної для виходу на пенсію. По-друге, постановили, що така пенсія не може призначатися раніше, ніж в 55 років. А після 2017 року ще низка людей втратила право на достроковий вихід на пенсію. Тобто й у цьому разі про зниження віку виходу на пенсію не йдеться.

Судді

Судді мають право піти у відставку за умови, що вони пропрацювали на посаді не менше ніж 20 років. Після відставки суддям призначається щомісячне довічне грошове утримання. За таких обставин суддя дійсно може вважатися пенсіонером раніше, ніж досягне 60 років. Проте треба враховувати, що суддів, які отримують довічне грошове утримання в Україні, лише близько 3,5 тисяч. Якщо врахувати, що в Україні загалом 10,7 мільйона пенсіонерів, то така кількість суддів на загальну статистику пенсійного віку впливає зовсім несуттєво.

Як підсумував експерт, проаналізувавши всі пункти, стає зрозуміло, що до кожного є певні питання й сумніви. За таких обставин твердження, що «середній вік виходу на пенсію в Україні стрімко зменшується» є недоречним.

«Як наголосили на засіданні, така тенденція посилює навантаження на солідарну систему, що наразі є збитковою й фінансується державою. У зв’язку з цим законодавство потребує змін, зокрема йдеться про пенсійну реформу й запровадження накопичувальної пенсійної системи. Однак ця тенденція зберігається не завдяки, а всупереч. Так, ще доволі багато категорій громадян зберігають право на дострокову пенсію. Але їх стає все менше. І взагалі кількість пенсіонерів останніми роками суттєво зменшувалася»,- підкреслив він.

При цьому експерт зазначив, що реформи в будь-якому разі потрібні.

Які основні проблеми української пенсійної системи та як їх можна вирішити, читайте в матеріалі Тетяни Кириленко «В Україні значні проблеми з виплатами пенсіонерам: як їх вирішити» на ZN.UA.

During his work, it occurred to Herbert to create a unified “color language”, more objective and predictable. One in which the description of each ...
Останні новини

У мерії Маріуполя показали затори на кордоні з рф з фур і тікаючих окупантів.

Затори на багато кілометрів утворилися на кордоні України з росією у районі тимчасово окупованого Новоазовська у вівторок, 30 травня. Загарбники фурами вивозять українське зерно і, мабуть, їдуть і самі.

UA.NEWS

Пригожина РІЗКО ПОНЕСЛО / Кінець РЕЖИМУ Путіна / У Кремлі шукають ВИННИХ – ФЕСЕНКО.

Пригожина РІЗКО ПОНЕСЛО / Кінець РЕЖИМУ Путіна / У Кремлі шукають ВИННИХ – ФЕСЕНКО.

Очільник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин 25 травня оголосив про вивід своїх найманців з Бахмута. Це начебто мало статися до 1 червня. Політолог Володимир Фесенко розповів 24 каналу, що колишній кухар Путіна почав боротьбу за владу над Кремлем. Чита...

1

Що змушує повертатися до міст які часто потерпають від обстрілів.

Що змушує повертатися до міст які часто потерпають від обстрілів.

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси: Підпишіться на нас, щоб не пропустити головних новин України та світу: ️ _________________________________ Ми на hromadske не зупиняємо свою роботу під час війни. Наші журналісти та редактори ...

Маєток ПУТІНА атакували дрони / Уся МОСКВА у ВОГНІ / Новий РЕЙД уже в РОСІЇ.

Маєток ПУТІНА атакували дрони / Уся МОСКВА у ВОГНІ / Новий РЕЙД уже в РОСІЇ.

Колишній російський опозиційний політик Ілля Пономарьов разом із ведучою Ірою Узловою обговорив: – нову потужну атаку дронів на Москву; – маєток Путіна як ціль для влучання; – новий рейд російських добровольців. Підтримати стрім донатом – Патріоти...

БУДАНОВ очень ЗЛОЙ! – АРЕСТОВИЧ об устрашающем заявлении ГУР @FeyginLive  #shorts.

БУДАНОВ очень ЗЛОЙ! – АРЕСТОВИЧ об устрашающем заявлении ГУР @FeyginLive #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

ЖДАНОВ: Путин дал команду на УДАР по Запорожской АЭС? / Как остановили @OlegZhdanov.

ЖДАНОВ: Путин дал команду на УДАР по Запорожской АЭС? / Как остановили @OlegZhdanov.

На днях украинская разведка предупредила, что россияне в ближайшие часы могут нанести удар по Запорожской АЭС с имитацией аварии. Военный эксперт Олег Жданов @OlegZhdanov предположил, почему удар так и не состоялся и как работает разведка в таких ...

1 39

ВАУ! Від цих кадрів з фронту перехоплює дух #shorts.

ВАУ! Від цих кадрів з фронту перехоплює дух #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: