
Доцільність відкриття експорту електроенергії в Європу у зв’язку з її профіцитом очевидна, вважає гендиректор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
Будь ласка, читайте текст після реклами
«В енергосистемі України вже три тижні цілодобовий профіцит. А коли є профіцит, треба його продавати і на цьому заробляти. Чому нам не заробити, умовно, тих кілька десятків млн грн, які можна віддати, наприклад, на ПСО? Не просити, не шукати, а заробити?», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
За його словами, «Укргідроенерго» та НАЕК «Енергоатом», які є головними виконавцями спецобов’язків з підтримки тарифів для населення, не можуть одночасно нести навантаження в рамках ПСО і відновлювати свої об'єкти після руйнацій.
Будь ласка, читайте текст після реклами
«Збитки по Каховці (Каховській ГЕС – ред.) на серпень складали 16,7 млрд грн, а щоб відновитися після наступних ударів, потрібно ще як мінімум 22 млрд грн. Тому проблема може бути тільки в одному – у фінансуванні. З цими коштами, що у компанії зараз залишаються після виконання ПСО за 2022 рік, нам треба щонайменше п’ять років, щоб покрити цю суму в 22 млрд грн», – наголосив Сирота.
Він зазначив, що знайти кошти на відновлення об'єктів електроенергетики надзвичайно важливо, оскільки від цього залежить стійкість енергосистеми наступного осінньо-зимового періоду.
Сирота вважає питання заполітизованим, зокрема, через те, що низка українських споживачів не забезпечена електрикою. Водночас він пояснив, що електроенергія у цих споживачі відсутня саме через великі обмеження в пошкоджених російськими обстрілами мережах, а не через дефіцит потужності.
«Туди електрику просто фізично поки що не можна доставити в необхідних обсягах. Але на темі експорту багато маніпуляцій. Якби ми могли їх позбутися, якби блогери, преса щиро і правдиво пояснювали людям реальний стан речей, було б дуже добре. Треба сказати людям: електроенергії зараз надлишок, її можна продати, заробити на цьому і відновити енергосистему», – підсумував Сирота.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Нагадаємо, міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що для стабілізації фінансового стану енергетичних компаній та підготовки до наступного опалювального сезону Україна має розпочати експорт електроенергії.