Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

На тлі чуток про скорочення держслужби, у ВР взялися за розмноження Держстату, посилаючись на європейські стандарти.

Законодавча ініціатива пояснюється рекомендаціями, які були надані Україні 11 років тому – далекого 2011 року.

Верховна Рада схвалила за основу проект нового закону "Про офіційну статистику", який передбачає створення Національної ради з питань статистики, що діятиме нарівні з уже звичними "виробниками статистики" - Держстатом, Нацбанком та Міністерством фінансів. Про це йдеться в урядовому законопроекті №5886, який у першому читанні підтримали 260 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту документа, новий закон має замінити чинний закон “Про державну статистику” та гармонізувати державну статистику України зі статистичною системою ЄС та загальноприйнятими принципами світової та європейської статистичної практики.

Законопроект передбачає, що національна статистична система складатиметься з таких рівноправних виробників офіційної статистики як Держстат, Нацбанк та Мінфін. Плюс – передбачає створення Національної ради з питань статистики.

" Створення згаданої Ради передбачено зобов'язаннями України згідно з Порядком денним Угоди про асоціацію України ЄС. Підпунктом 7.3 пункту 7 Порядку денного асоціації Україна - ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію передбачено зобов'язання України щодо приведення Закону України "Про державну статистику" у відповідність вимогами щодо створення Національної ради з питань статистики та імплементації Європейського кодексу статистичноъ практики", - йдеться в пояснювальній записці.

На майбутню Нацраду планується покласти важливе державне завдання:

  • надання консультацій з усіх статистичних питань;
  • коментарі важливих подій та рішень у Держстаті.

При цьому концептуально Нацрада буде організована як консультативний орган при Кабміні.

Свою ініціативу в Кабміні пояснюють також рекомендаціями, які були надані Україні далекого 2011 року.

"У вересні 2011 року спільно Європейською комісією (Євростат), Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ) та Економічною комісією ООН для Європи (ЄЕК ООН) у рамках фінансованого проекту ЄС "Глобальні оцінки статистичних систем кандидатів та потенційних країн-кандидатів, а також країн ЄПС було проведено Адаптовану глобальну оцінку (АГО) національної системи офіційної статистики України. За результатами оцінки рівня відповідності національної статистичної системи України європейським статистичним вимогам група міжнародних експертів підготувала відповідні рекомендації", - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, Мінцифри розробляє реформу, згідно з якою кількість чиновників у країні зменшиться вдвічі.

Уряд налаштований провести реальну реформу, яка включатиме не лише скорочення кількості чиновників, а й зміну підходів до роботи державного апарату та визначення розмірів оплати праці.

Мета запропонованої реформи шляхетна: підвищити ефективність роботи чиновників та урізати витрати на їх утримання.

В результаті об'єднання міністерств та функцій забезпечення їхньої діяльності штат центральних апаратів міністерств скоротиться з 9,2 тис. до 2,7 тис. осіб. Кількість працівників їх територіальних органів – з більш ніж 15 тис. до менш ніж 9 тис. грн.

Передбачається, що зменшаться штати Пенсійного фонду, Податкової служби, Держстату. У їхніх центральних апаратах працюють 13 тис. осіб, у територіальних – 80 тис. Після реформи кількість таких органів скоротиться з 58 до 43, кількість працівників у їх центральних апаратах – до 4,3 тис. осіб, у територіальних – до менше ніж 40 тис. осіб.

Порядок денний асоціації між Україною та ЄС був схвалений Радою асоціації Україна-ЄС 16 березня 2015 року. Ця подія відбулася майже непоміченою в Україні.

Одним із 10 пунктів цього порядку денного справді була реформа державного управління.

Однак йшлося про комплексну реформу державного управління , у тому числі в частині державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

При цьму, ідея створення Національної ради з питань статистики навіть не належить нинішньому Уряду. Рівно шість років тому, в липні 2016 року, Нацраду вже намагалися створити за урядовою ініціативою. Це передбачав інший законопроект - № 4584, про реформування статистичної діяльності в Україні та приведення її у відповідність до європейських стандартів.

Підготував/ла : Лія Ільченко
Останні новини
Росіяни завозять до Білорусі ракети для комплексів С-400 – ЗМІ.

Росіяни завозять до Білорусі ракети для комплексів С-400 – ЗМІ.

На білоруський аеродром «Гомель» прибув російський транспортний літак Іл-76, який, ймовірно, доставив ракети для зенітних комплексів С-300/400. Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на білоруські джерела, літак Іл-76 ВКС РФ з реєстрац...

Патріот Донбасу

“Театр абсурду”: рідні бійців “Азову” просять “Червоний хрест” втрутитися в процес судилища над військовими.

“Театр абсурду”: рідні бійців “Азову” просять “Червоний хрест” втрутитися в процес судилища над військовими.

""Міжнародний" трибунал неможливий у "республіці", яку визнали державою лише такі ж псевдодержави як Південна Осетія та Абхазія. Готується пропагандистське шоу".

Дзеркало Тижня

Іграшки проти росіян: як родина із Херсона робила іграшки і потайки влаштовували майстер-класи.

Іграшки проти росіян: як родина із Херсона робила іграшки і потайки влаштовували майстер-класи.

Іграшки – проти російської навали. Щоб захистити свідомість від постійного тиску «русского мира», українська родина з тимчасово окупованої території Херсонщини занурилася у творчість. Самі робили іграшки і потайки влаштовували майстер-класи для ус...

Війна доводить: усяким змінам є своя ціна -  Покальчук.

Війна доводить: усяким змінам є своя ціна - Покальчук.

Завищені очікування від того, що буде після війни – чи може бути в суспільстві консенсус розуміння, ЩО ТАКЕ ПЕРЕМОГА для нас? А якою ми хочемо бачити Україну після війни? Українці зміняться, беззаперечно, але чи будуть нарешті вивчені уроки і чи н...

Чем обьяснить агрессивность России 290722

Чем обьяснить агрессивность России 290722

Doctor Faust2

Русні має бути страшно! Dauntless Sea Ark від США допомагає ЗСУ.

Русні має бути страшно! Dauntless Sea Ark від США допомагає ЗСУ.

В російсько-українській війні річковий транспорт - це один із найголовніших аспектів, призначених для захисту прибережних зон. В Україні немає потужного флоту, але ситуацію тут частково можуть вирішити катери. В нашій державі є багато водних шляхі...

Марафон НЕЗЛАМНА КРАЇНА. 167 день – 09.08

Марафон НЕЗЛАМНА КРАЇНА. 167 день – 09.08

Друзі! Наші журналісти ризикують, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завдяки вам! Підтримати можн...

Очікуєм перетворень, а обираєм бандитів -  Покальчук.

Очікуєм перетворень, а обираєм бандитів - Покальчук.

Завищені очікування від того, що буде після війни – чи може бути в суспільстві консенсус розуміння, ЩО ТАКЕ ПЕРЕМОГА для нас? А якою ми хочемо бачити Україну після війни? Українці зміняться, беззаперечно, але чи будуть нарешті вивчені уроки і чи н...