Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Черговий хитрий газовий план Кремля

Мамчині єзуїти з Кремля знову вирішили переграти всіх. 27 вересня раптом впав тиск на гілках «Північного потоку» і «Північного потоку-2». Як виявилося, три з чотирьох труб, що становлять ці потоки, було підірвано. І на обід у морі можна було констатувати екологічну катастрофу, вода в територіальних водах Данії перетворилася на воду з газом.

Пікантності ситуації додає той факт, що газопроводи вже не качали газ. У море вийшов технічний газ із труб. «Північний потік-2» так і не запустився через санкції, а «Північний потік-1» був зупинений самими росіянами. У рамках шантажу Європи та всього світу, відомого під кодовою назвою «бомбити Воронеж».

Таким чином, ситуація виглядала абсолютно по-ідіотськи. Хтось підірвав газопроводи, які не працювали. Проблем для ЄС це не додавало. Сам факт підриву газопроводів призвів до зростання вартості газу лише на 6%. Коли таке трапляється, завжди дивишся у бік Кремля. Але навіть тут мотивації важко було знайти. Пішли вхід версії про те, що таким чином «Газпром» захищається від майбутніх судових позовів за непоставку газу. Можна було навіть уявити собі, що скоро техніки Газпрому чи дружніх компаній знайдуть візитку Яроша, посвідчення Буданова чи диверсанта, що потонув, з українськими татуюваннями.

Але все виявилося простіше. І прояснилося менш як за добу, коли ми побачили другу частину марлезонського балету. А саме – заява Газпрому. Компанія народила геніальну сентенцію про те, що якщо Нафтогаз подає на Газпром до суду (у черговий раз) то це є проявом недоугодної політики і призведе до того, що матінка Росія введе проти Нафтогазу санкції, а отже, Газпром не зможе здійснювати транзит українською трубою. І газ до Європи йтиме лише через вузьку турецьку трубу, якою він надходить ще й Угорщині. В результаті, ціни зросли вже суттєвіше. І додали за підсумками дня вже 19%, піднявшись із 1700 доларів до 1900 доларів за тисячу кубометрів. Щоправда, на тлі недавнього зниження з 3500 доларів за тисячу кубометрів це вже не так вражаюче.

Збіг? В один день підриваються два потенційні маршрути газу до Європи і ставиться під питання транзит територією України. Ні, не те щоб це було сюрпризом, що Газпром відключить газ ближче до зими. Просто, як виявилось, у Кремлі не хочуть просто відключити газ. Вони хочуть перед цим ще трохи пограти в улюблений шантаж.

Так чи інакше, заява Газпрому повністю знімає питання на тему – хто ж підірвав три з чотирьох гілок північних потоків. Діти зробили явку з повинною. Не дуже, правда, й приховуючи це. Ви запитаєте, чому лише три з чотирьох гілок підірвали? Хто його знає. Не можна виключати чергову криворукість і головотяпство нових Петрових та Баширових, у яких могло тупо не спрацювати один із вибухових пристроїв.

Тепер легше уявити, що ми побачимо у третьому акті цієї вистави. Росія може вийти і загрожувати санкціями проти Нафтогазу, за якими має наслідувати повна зупинка транзиту. Традиційне «або ви зніме санкції або ми введемо свої». Або ви починаєте переговори або ми будемо вас морозити. Нічого нового.

Вести переговори, ескалюючи. Підняти ставки. Традиційний метод ведення переговорів Путіним аля пітерська підворіття. Інакше Росія просто не вміє вести політику. Лише силою.

На що ставить Путін? Що Європа таки слабка. Що економічна криза розгорне все у бік Путіна. Що під загрозою рецесії лобісти зможуть продавити владу. Що загроза тарифних майданів змусить керівництво ЄС приповзти до Кремля. Що Орбану, нарешті, вдасться шантажувати Європу.

Біда, що Путін знову запізнився. Європа вже ухвалила той факт, що доведеться пройти зиму без російського газу. Наповнила сховища. Запустила енергетичні програми економії. Загальна вартість для ЄС плану життя без Росії складе 500 млрд євро. І тепер зима не виглядає такою страшною, як ще кілька місяців тому. Тепер розгорнути всю величезну бюрократичну машину та ще й під загрозою явного шантажу з войовничою риторикою просто неможливо.

Тож ролики про Європу, що замерзає, можна дивитися, попиваючи чай в Сочі з Лукашенком. Більше вони вже нікого вразити не можуть.

Путін знову всіх переграв...

Читайте також:

Давайте встановимо спільну позицію про те, як дизайн для вебу розвивався і як ми могли б подолати розрив між кодом і дизайном.
Останні новини
День ЧС-22: перша серія пенальті, усі азійські команди покинули турнір.

День ЧС-22: перша серія пенальті, усі азійські команди покинули турнір.

У шістнадцятий день Чемпіонату світу 2022 року в Катарі глядачі побачили першу серію пенальті на турнірі, а Японія та Південна Корея завершили свої виступи. Джерело: "Українська правда" Деталі: 5 грудня вдень зустрілися Японія з Хорватією.

Українська правда

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем - Аркадій Бабченко, Час Online.

Трибунал буде. Але за умови повної поразки росії. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На...

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

АРЕСТОВИЧ о падении ракеты в Молдове / Где голос Санду? @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время массированной атаки по Украине одна из ракет упала в Молдавии. Алексей Арестович на стр...

«Ядерну кнопку»  рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму -  Аркадій Бабченко, Час Online.

«Ядерну кнопку» рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму - Аркадій Бабченко, Час Online.

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Утром стало известно о взрывах на российском аэродроме "Энгельс" и "Дягилиево". Алексей Арестови...