Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Стефанішина закликає прискорити відбір кандидатів до ВККС та НАБУ.

При цьому Ольга Стефанішина заявила, що спосіб пришвидшення не повинен впливати на якість роботи цих органів.

Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України стало одним із рекомендацій Єврокомісії, які ми маємо виконати перед початком переговорів про вступ до ЄС. ВРП вже стала повноважною, хоча до рішень Етичної ради, яка оцінює кандидатів, у громадськості виникають питання. Водночас формування ВККС, так само як і обрання директора НАБУ, влада закликає пришвидшити, заявила в інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, з якою поговорила Тетяна Силіна .

«Ми закликаємо і цю Етичну раду, і комісію з відбору директора Національного антикорупційного бюро працювати оперативніше. Не в спосіб, який впливатиме на якість роботи цих органів, але організувати процеси оперативніше через взаємну комунікацію між різними гілками влади. Це можливо. Я розумію, що до складу цих органів входять міжнародні експерти. Це також впливає на часові рамки», – заявила Стефанішина.

Але за словами віцепрем’єкри є дві важливі речі:

  • по-перше, ці експерти давали згоду на те, що на них буде покладено певні зобов’язання;
  • по-друге, ці зобов’язання покладені на них законодавством, рішеннями уряду.

«Якщо необхідно фізично бути в Україні, то вони мають тут бути, щоб виконати свої функції. Інакше ці конкурси й відбір не відбуватимуться. Але поки що ми не бачимо суперкритичних речей», – додала урядовиця.

Читайте також: Стефанішина вважає реальним визначитися з директором НАБУ за два тижні

При цьому на зауваження про те, що у громадськості є питання до деяких рішень Етичної ради, Стефанішина заявила, що «публічний дискурс про сприйняття чи несприйняття певних рішень є насамперед ознакою демократичної держави». За її словами, в нас завжди є дискусія.

«Понад 600 кандидатів подалося на відбір у Вищу раду правосуддя. Хтось із громадянського суспільства, хтось із адвокатської спільноти, хтось представляє Верховний суд чи суди першої інстанції. Тобто це люди з різних професійних і суспільних прошарків», – додала Стефанішина.

Вона зазначила, що Етична рада, яка оцінює всіх кандидатів, складається з українських і міжнародних представників. Вона має повну свободу і незалежність у своїй діяльності. Її робота, як вказала віцепрем’єрка, забезпечується окремим секретаріатом, який не належить до жодної владної структури.

«Засідання транслювалися, громадськість мала можливість надати свої пропозиції. З усього цього масиву кандидатів було рекомендовано лише 16. Могло би бути більше, але тільки 16 відповідали найвищим критеріям. Тому на будь-яку критику ми сьогодні не зважаємо, бо розуміємо — Вища рада правосуддя вже правочинна. А це не лише виконання однієї з семи рекомендацій, це нарешті притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, розгляд скарг», – заявила урядовиця.

Вона звернула увагу на велику кількість окупованих українських територій. За словами Стефанішиної, очевидно, бували випадки, коли відправлення правосуддя або не здійснювалось, або здійснювалося не в спосіб, який відповідає національним інтересам.

«Є багато різних випадків, і ВРП — це ключова інституція, яка мала запрацювати. Тепер, коли Вища рада правосуддя спроможна, ми розпочинаємо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка відбирає всіх суддів. Тут теж працює Етична рада, і я не бачу зараз якихось проблемних питань. Уже є досвід попередньої етичної ради, досвід попередніх відборів», підсумувала віцепрем’єрка.

Читайте також: У Києві відбувається з'їзд суддів, на якому збираються обрати членів ВРП

Related video

Нагадаємо, 20 січня Етична рада завершила комплексне оцінювання та співбесіди з кандидатами до ВРП від спільноти прокурорів та затвердила чотирьох кандидатів. Двох із них оберуть до ВРП за підсумками Всеукраїнської конференції прокурорів. Зокрема Етична рада визнала доброчесними прокурорів Геннадія Д'яковського, Сергій Самолудченка, Олексія Мельника і Олега Кандзюбу. Водночас як заявляє Центр протидії корупції, щодо перших трьох кандидатів є питання щодо доброчесності .

Підготував/ла : Юлія Москаленко
The use of plugins will help to optimize routine processes. Well, we will help in their search.
Останні новини

Kia показали майбутнього конкурента Tesla Model Y та Volkswagen ID.

Kia презентували концепт-кар EV5. Електричний кросовер є передсерійною версією майбутньої моделі, яка з'явиться до кінця поточного року. Про це повідомляє офіційний сайт південнокорейського бренду.

Finance.UA

ЗЕЛЕНСЬКИЙ прямо з поїзду записав раптове звернення #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ прямо з поїзду записав раптове звернення #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ДАНІЛОВ різко відповів УГОРЩИНІ! Обурила заявою про ПУТІНА.

ДАНІЛОВ різко відповів УГОРЩИНІ! Обурила заявою про ПУТІНА.

Угорщина не буде арештовувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він приїде до країни, заявив голова офісу прем’єр-міністра Віктора Орбана. В ефірі 24 каналу секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов прокоментував це. Читайте також ...

АРЕСТОВИЧ о ситуации в БАХМУТЕ и АВДИЕВКЕ / Что готовит враг?.

АРЕСТОВИЧ о ситуации в БАХМУТЕ и АВДИЕВКЕ / Что готовит враг?.

Алексей Арестович @arestovych на встрече у Марка Фейгина @FeyginLive высказал мнение о том, как будет развиваться ситуация на горячих точках фронта. Важное на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнав...

ПАША МЕРСЕДЕС і його попи з УПЦ МП ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ покидали Лавру.

ПАША МЕРСЕДЕС і його попи з УПЦ МП ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ покидали Лавру.

Ченці УПЦ МП не залишать територію Києво-Печерської Лаври, попри припинення договору оренди. Вони нібито не мають місця, куди могли б вивезти все майно. Більше про це: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войн...

Росія відправить на війну танки з МИНУЛОГО століття / У СОЛЯР є ідея, що з ними зробити.

Росія відправить на війну танки з МИНУЛОГО століття / У СОЛЯР є ідея, що з ними зробити.

Наша ведуча Катерина Соляр розповіла, що Росія відправить на війну проти України радянські танки Т-54 і Т-55, які перебували на зберіганні. Причиною став дефіцит їхньої бронетехніки. Більше про це: До слова, наша Катерина Соляр веде свій Telegram....

КРЕМЛЬ вигадав нові медальки за ЗЛОЧИНИ в Україні / Обурливі кадри.

КРЕМЛЬ вигадав нові медальки за ЗЛОЧИНИ в Україні / Обурливі кадри.

Наша ведуча Катерина Соляр розповіла, як Росія продовжує втрачати свою репутацію через примітивні нагородження. Подробиці про це: До слова, наша Катерина Соляр веде свій Telegram. Підписуйтесь: Не пропусти найоперативніші новини України та світу н...