InternetUA

Новини України та світу

Більше новин

Meta вдало розміщує розумних ШІ помічників у своїх програмах.

Марк Цукерберг, виконавчий директор Meta, сказав, що вірить у те, що у нього є можливість представити помічників зі штучним інтелектом «мільярдам людей у ​​спосіб, який буде корисним і значущим».

Через рік він підтверджує свою заяву.

У четвер Meta почне впроваджувати нові версії свого програмного забезпечення розумного помічника на основі штучного інтелекту у своїх програмах, зокрема Instagram, WhatsApp, Messenger і Facebook. Новітня технологія буде розгорнута в більш ніж десятку країн, включаючи Австралію, Канаду, Сінгапур і Сполучені Штати.

Програмне забезпечення ШІ стане практично всюдисущим — у стрічці новин, у рядках пошуку та в чатах з друзями. Люди зможуть попросити помічника Meta AI допомогти у виконанні завдань і отримати інформацію, наприклад, які концерти можуть відбутися в Сан-Франциско в суботу ввечері або найкращі варіанти веганських енчілад у Нью-Йорку.

Meta AI працює на основі LLaMA 3, найновішої та найпотужнішої великої мовної моделі компанії, технології штучного інтелекту, яка може генерувати прозу, вести розмови та створювати зображення.

«З LLaMA 3 Meta AI тепер стане найрозумнішим безплатним помічником», — сказав пан Цукерберг в інтерв’ю. «І оскільки ми досягли потрібного рівня якості, тепер ми збираємося зробити його помітнішим і простішим у використанні в усіх наших програмах».

Ці зусилля є найбільшим розгортанням Meta продуктів, які включають потужну технологію ШІ. Гігант соціальних мереж почав вбудовувати генеративний штучний інтелект у свої додатки минулого року в обмежених можливостях, дебютувавши серією чат-ботів і персонажів на основі штучного інтелекту , які могли б спілкуватися з користувачами у вересні. Але ця нова ініціатива перевищує її за обсягом і цілями, розміщуючи продукти штучного інтелекту в найпомітніших і найбільш використовуваних частинах програм Meta.

Інші технічні гіганти також підключають штучний інтелект до своїх продуктів, оскільки стартапи Кремнієвої долини збирають мільярди доларів на створення додатків і послуг на основі штучного інтелекту, які, на їхню думку, визначать наступний етап обчислювальної техніки.

Торік Microsoft включила ChatGPT OpenAI в пошукову систему Bing програмного гіганта. Google інтегрував ШІ в такі продукти, як Документи, Gmail і Пошук Google. Такі стартапи, як Perplexity і Anthropic, також прагнуть надавати споживачам більше продуктів і послуг на базі ШІ.

Зусилля Meta виділяються завдяки величезному масштабу її продуктів, якими щомісяця користуються майже чотири мільярди людей у ​​всьому світі. Це також одна з небагатьох компаній, у яких більшість створюваних технологій штучного інтелекту є «відкритим кодом». Це означає, що будь-хто може ознайомитися з базовою технологією та використовувати її для створення продуктів або послуг безплатно.

Пан Цукерберг сказав, що нове розгортання штучного інтелекту є частиною історичного плану Meta щодо додавання функції до своїх програм, «коли ми відчули, що це буде готово». Він вказав на такі продукти, як Stories і Reels, два відео та графічні продукти, які з’явилися в Instagram, і те, як вони пізніше були об’єднані у Facebook і WhatsApp.

Коли наприкінці 2022 року з’явився ChatGPT , який вразив людей тим, як він відповідав на запитання, писав курсові роботи та генерував комп’ютерний код, індустрія технологій поспішала створювати схожу технологію — навіть якщо інструменти іноді припускалися помилки та створювали неправду.

Через такі недоліки OpenAI та інші провідні компанії зі штучного інтелекту заявили, що не відкриватимуть базову технологію, на якій працюють ці чат-боти. (The New York Times подала до суду на OpenAI і Microsoft, стверджуючи, що вони порушують авторські права на вміст новин, пов’язаний із системами ШІ.)

Мета вибрла іншу тактику. У лютому 2023 року він відкрив першу версію LLaMA, а менш ніж через шість місяців випустив більш потужну версію. За нею пішли інші компанії, зокрема Google і відомий французький стартап Mistral . За словами компаній, за допомогою відкритого джерела технології незалежні дослідники та інженери можуть допомогти виявити проблеми в технології та вдосконалити її.

«Ми завжди вірили в цей принцип і раді бачити, що галузь використовує силу відкритого коду та позитивні можливості, які він може створити», — сказав в інтерв’ю Ахмад Аль-Дале, віцепрезидент Meta з генеративного ШІ.

Пан Дале сказав, що LLaMA 3 продемонструвала значні покращення порівняно з попередніми великими мовними моделями Meta, назвавши її «значно кращою», ніж те, до чого люди звикли.

Meta також налагодила модель AI, щоб зробити її трохи менш консервативною щодо типу запитань, на які Meta AI відповідатиме, тобто помічник з меншою ймовірністю відмовлятиметься відповідати на деякі запитання. У минулому Meta, Microsoft та інші прагнули обмежити свої чат-боти від обговорення тем третьої колії, таких як політика, релігія та медичні поради, побоюючись наслідків з боку політичних груп або груп інтересів.

Щоб залучити користувачів, Meta також додасть швидшу технологію генерації зображень у помічника AI, а пізніше планує включити технологію AI у свої розумні окуляри Ray-Ban Meta.

Завдання полягатиме в тому, щоб переконати людей, що нові помічники можуть бути корисними. Meta працює над тим, щоб допомогти людям дізнатися, які запитання вони можуть ставити помічникам, щоб оживити їх, сказав пан Дале.

«Попри те, наскільки поширеним став цей штучний інтелект, все ще існує освітній фактор щодо того, як взаємодіяти зі штучним інтелектом», — сказав він.

Як і більшість продуктів Meta, новими помічниками можна користуватися безплатно — і, ймовірно, їх важко уникнути, якщо ви регулярний користувач додатків компанії.

Керівництво Meta, здається, не турбується про насиченість ШІ. «Ми раді поділитися нашим помічником нового покоління з ще більшою кількістю людей і не можемо дочекатися, щоб побачити, як він покращить життя людей», — заявили в компанії.

Американські розробники успішно випробували новітню зброю, що може вражати цілі у космосі.

Американські розробники успішно випробували новітню зброю, що може вражати цілі у космосі.

Космічні сили Сполучених Штатів Америки (USSF) провели випробування «Віддаленого модульного термінала» (RMT), що призначений для протикосмічної радіоелектронної боротьби.

InternetUA -
Прайм-тайм: ремонтні роботи у Металургійному терцентрі.

Прайм-тайм: ремонтні роботи у Металургійному терцентрі.

У Металургійному територіальному центрі за підтримки міської влади в жовтні минулого року стартували ремонтні роботи. Їх проводять з метою забезпечення комфорту мешканців. Наразі в терцентрі проживають близько 10 внутрішньо переміщених осіб. З поч...

Перший Міський телеканал. -

Підтримка малого бізнесу

Підтримка малого бізнесу

Підтримка малого бізнесу. В Івано-Франківську організували благодійний ярмарок. На ньому жінки представили бізнес-ідеї та свої товари. Частину із зібраних коштів організатори спрямують на допомогу ЗСУ. _ Підпишіться на наш канал, щоб не пропустити...

Галичина -

ВІРЯНИ ГОТУЮТЬСЯ ВІДЗНАЧАТИ ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ

ВІРЯНИ ГОТУЮТЬСЯ ВІДЗНАЧАТИ ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ

ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА ІВАН КУЛИК, Єпископ Кам’янець-Подільської Єпархії УГКЦ TV7+ — обласний телеканал цілодобового мовлення, який працює на території Хмельницької та частині Вінницької й Тернопільскої областей. Від початку широкомасштабного вторг...

Телеканал Хмельницького -

Якої демобілізації хочуть військові ЗСУ? #shorts - DW Ukrainian.

Якої демобілізації хочуть військові ЗСУ? #shorts - DW Ukrainian.

#dwукраїнською #shorts #short #shortvideo #shortsvideo #shortsyoutube Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: Читайте новини України та світу - на нашому сайті: dw.com/ukrainian, у Facebook: fb.com/dw.ukrainian, на Twitter: twitter.com/dw_ukrai...

DW (Українською) -

Житомирська політехніка за підтримки компанії BGV проводять серію хакатонів та конкурсів для молоді.

Житомирська політехніка за підтримки компанії BGV проводять серію хакатонів та конкурсів для молоді.

Інноваційний хаб Житомирської політехніки разом з компанією BGV Group Management організовують серію технологічних хакатонів та конкурсів для молоді міста та області. Вже наступного тижня для учнів Житомирщини проведуть хакатон «3D-друк в STEM осв...

Телеканал СК1 -

Писанка із чорнобривців

Писанка із чорнобривців

Крашанка із чорнобривців. Напередодні Великодня, квіткову писанку висадили в Івано-Франківському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка. Нова клумба з'явилась у рамках екоруху “Квітуча Галичина”. _ Підпишіться на наш канал, щоб не проп...

Галичина -