
Фахівці розповіли, як можна розпізнати, що комп'ютер або смартфон зламали чи на ньому встановлено шкідливе програмне забезпечення.
Про це розповіли у Telegram-каналі Держспецзв'язку.
За словами фахівців, будь-який пристрій може бути уражений шкідливим програмним забезпеченням. Проте, дійсно, не завжди це може бути очевидним для користувача. Однак, насторожити має будь-яка нетипова поведінка гаджета.
Як розпізнати, що гаджет зламали:
- Батарея дуже швидко розряджається за невисокої інтенсивності використання (у налаштуваннях пристрою можна перевіряти, які саме програми найбільше використовують заряд батареї);
- Значне уповільнення роботи гаджета;
- Часті збої в роботі комп'ютера чи смартфона. Наприклад, часті перезавантаження та раптові вимкнення;
- Раптове зменшення обсягу вільної пам'яті;
- Поява реклами;
- Поява програм чи додатків, яких ви особисто не встановлювали;
- Самовільна зміна гаджетом налаштувань;
- Передання великих обсягів трафіку навіть тими програмами, які рідко використовуються;
- Самовільне включення Wi-Fi, геолокації навіть при відключенні опцій вручну;
- Отримання незрозумілих системних повідомлень;
- Самовільна робота курсора чи клавіатури.
Як мінімізувати ризик зламу гаджета
Потрібно користуватись надійними програмами-антивірусами, регулярно перевіряти пристрій на наявність загроз. Перелік відомих антивірусів, які викликають довіру в експертів, можна переглянути тут.
Також необхідно своєчасно встановлювати оновлення пристроїв (оновлення для операційних систем, програм тощо). Це надасть підвищення рівня безпеки та усуне виявлені недоліки системи.
До того ж варто завантажувати на смартфон додатки лише з офіційних магазинів додатків Play Market для Android та App Store для iOS. Важливо видаляти підозрілі додатки та програми, а також ті, яких людина не встановлювала особисто.
Окрім того, не можна використовувати "зламані" версії платних програм, особливо - з російських торентів. Все тому, що вони містять віруси.
Важливо також відмовитись від російських програм і сервісів. Не можна завантажувати файлів із невідомих джерел або від невідомих чи малознайомих відправників. Шкідливий код можуть містити навіть файли, які мають вигляд безпечних.