В Україні виставили на продаж перший державний спиртзавод.

Фонд держмайна оголосив про проведення приватизаційного аукціону щодо державного спиртового заводу, що розташований у Немірові на Вінниччині. Це першие державне спиртове виробництво, яке запланували продати під час масштабної приватизації. Його стартова вартість – 49,56 млн грн.

Як повідомив у Facebook голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко, нині розпочинається масштабна приватизація держпідприємств спиртової галузі. «Ринок чекав цього давно, критично потребуючи детінізації та демонополізації. І от 12 серпня Кабмін затвердив необхідну для цього Програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки. Тож Фонд держмайна переходить до реалізації найважливішого аспекту програми – приватизації підприємств, що входять до ДП «Укрспирт» та державного концерну «Укрспирт», – написав він.

Сенниченко нагадав, що зміни до Закону про державне регулювання виробництва та обігу спирту набрали чинності 1 липня 2020 року, а програму реформування галузі затвердили місяць тому. «Розпочали підготовку до приватизації з ДП «Укрспирт» — 41 заводу, що входять до його складу. Підприємства концерну «Укрспирт» — на черзі. На першому етапі Фонд держмайна отримав 12 об’єктів, що складаються з окремого майна спиртзаводів ДП «Укрспирт», так званих МПД – місць провадження діяльності. Немирівський МПД – один із них», – додав Сенниченко.

Голова Фонду держмайна запевнив інвесторів, що для приватизації державних спиртзаводів створено найсприятливіші умови. «До літа 2021 року спирт в Україні можна буде виробляти виключно на спиртзаводі, купленому у держави на приватизаційному аукціоні. Адже закон передбачає, що дозволи на будівництво та введення в експлуатацію нових підприємств з виробництва спирту надаватимуться тільки з 1 липня 2021 року. На цей час у вас усі переваги перед тими, чий спиртовий бізнес поки лишень в планах. Більше того, держава захистила українського виробника обмеженням імпорту спирту в Україну, яке діятиме до 1 січня 2024 року», – наголосив Сенниченко.

Голова Фонду держмайна додав, що графік аукціонів буде досить щільним – по два в тиждень. Перший, щодо Немирівського заводу на Вінничині, відбудеться 15 жовтня. Його початкова вартість – 49,56 млн грн.

«Стартова ціна на спиртзаводи справедливо визначена за підсумками інвентаризації. Прибутки, які працюючий спиртзавод принесе своєму власнику, точно варті того, аби за нього поборотися на прозорому аукціоні. Я чомусь не маю сумнівів, що ціна за активи злітатиме», – вважає Сенниченко.

До слова, поруч зі спиртзаводом, який планують продати на аукціоні, розташоване горілчане виробництво компанії Nemiroff.

Новини по темі

Telegram випустив велике оновлення для покращення роботи з каналами і групами.

Telegram випустив велике оновлення для покращення роботи з каналами і групами

1

Десятки масштабних лісових пожеж спалахнули на Луганщині (фото, відео).

Десятки масштабних лісових пожеж спалахнули на Луганщині

1

«Готуємось до повного переходу на дистанційну форму навчання у школах Львова».

«Готуємось до повного переходу на дистанційну форму навчання у школах Львова» +Відео

1

В комп’ютерній грі Minecraft відтворили Кам’янець-Подільську фортецю.

В комп’ютерній грі Minecraft відтворили Кам’янець-Подільську фортецю

1

У Львові запрацював новий сервіс прокату електросамокатів.

У Львові запрацював новий сервіс прокату електросамокатів

2

Головні новини Львова за 30 вересня. Швидкі новини для найбільш заклопотаних

Головні новини Львова за 30 вересня +Відео

1 1

Всіх українських митників перевірять на благонадійність і кваліфікованість.

Всіх українських митників перевірять на благонадійність і кваліфікованість

1

Схильні до зради чи політична доцільність. Що треба писати біля імені депутатів?

Схильні до зради чи політична доцільність

1

Поліція розслідує смерть працівниці посольства США в Києві.

Поліція розслідує смерть працівниці посольства США в Києві

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie