Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Медицина на фронті. Що потрібно терміново міняти

Багато поранених помирають від втрати крові ще під час евакуації

Одразу прошу не сприймати цей текст, як критику когось. У нас іде війна і на ній не буває ідеальних рішень. Але час минає, нашу систему треба вдосконалювати, а помилки мінімізувати. Мова піде про військову медицину – те, що зберігає безцінне, життя і здоров’я наших воїнів.

Перше, з чого почну – це знання. Їх дуже бракує. У випадку поранення на «нулі», як правило боєць надає собі допомогу сам, або його товариш. Або це робить військовий медик, якщо він є, і якщо він є поряд. Вже далі йде евакуація, і вже після цього, до роботи стають лікарі шпиталю. Від поранення і до потрапляння в шпиталь можуть пройти години!

Тому, знання самих військових про першу допомогу – це дуже важливо.

На законодавчому рівні треба закріпити, що не допускається до фронту боєць, який не пройшов тижневі курси з тактичної медицини.

Треба збирати тренерів для всіх військових частин. Відкривати центри, вписувати цю позицію у військові доктрини. Через елементарний брак знань ми втрачаємо людей, там де не мали б втрачати. Йдуть кращі з кращих, лише тому, що не навчили накладати турнікет, а це 3 дні практики. Ми не можемо і не маємо собі такого дозволяти!

Друге, про що хочу сказати це логістика, обладнання і забезпечення. Ви бачили, що лежить у аптечці військових? Якщо аптечка є – то у більшості випадків там турнікет, або навіть Джут Есмпарха, та бінт. А має бути затверджений перелік, з десятка позицій.

Багато поранених помирають від втрати крові ще під час евакуації.

Є точки фронту, де взагалі немає реанімобіля, щоб нормально довезти пораненого до шпиталя з крапельницею, після втрати крові.

Або реанімобілі в дуже поганому стані. І мова йде тут не про супер броньоване авто. Мова про звичайну карету швидкої допомоги – ті, що працюють в кожному населеному пункті. Повторюсь – від «нуля» до шпиталю можуть пройти години. І вести пораненого доводиться у дуже важких умовах.

Третє – медичний персонал. Це шок, але на деяких позиціях немає лікарів-хірургів. Я навмисно не буду називати міста або місця, щоб не інформувати ворога, але я знаю конкретно точки де можна зробити міні шпиталі, (не за 70, а то і за 100 кілометрів від лінії фронту, як зараз) але є проблема – лікарі роз‘їхались. Є хірург, немає анестезіолога, або навпаки. Є обладнання, немає кому працювати. Або знову навпаки.

Звичайно, я допускаю, що лікарі які працюють у прямій близькості до лінії фронту, мають отримувати значно більшу зарплатню. Це вже справа депутатів та уряду. Але я не вірю, що в усій країні не знайдеться лікарів в необхідній кількості для порятунку життя воїнів. Значить щось працює не так, і цій проблемі не приділяють уваги.

Я написав свої думки дуже коротко. За освітою, я не є медиком чи військовим. Лише описую ситуацію, яку сам бачив. І сподіваюсь цей текст помітять урядовці.

Я знаю як важко працюють міністри в умовах війни. Важко, як ніколи. Знайти зброю, доставити її, вирішити питання з пальним тощо. Але і теми, що рятують життя наших воїнів, ігнорувати не можна. В перші дні війни в нас було завдання вистояти будь якою ціною. Сьогодні вже 80 день війни, час йде і треба проводити якісні зміні навіть в таких складних умовах. І особливо важливо працювати над питаннями забезпечення фронту, адже саме тут здобувається наша перемога!

Слава Україні!

Джерело: блог Єгора Фірсова

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

Останні новини
В Криму з'явилися місцеві партизани -  Ташева

В Криму з'явилися місцеві партизани - Ташева

Уповноважена президента України з питань АР Крим Таміла Ташева повідомила, що після повномасштабного воєнного вторгнення РФ до України в тимчасово окупованому Криму активізували діяльність проукраїнські активісти.

Цензор.НЕТ

«Гарпуном»  можна знищити чорноморський флот рф, а MLRS M270 може пошкодити кримський міст – Самусь.

«Гарпуном» можна знищити чорноморський флот рф, а MLRS M270 може пошкодити кримський міст – Самусь.

Нас вимкнули з цифрового етеру T2. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас ва...

Дистанційна форма навчання дає учням змогу продовжувати навчальний процес.

Дистанційна форма навчання дає учням змогу продовжувати навчальний процес.

Віра Рогова, заступниця Міністра освіти і науки України про навчальний процес в умовах війни Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Рогова

Нацгвардія разом з ЗСУ бере участь в оборонних заходах.

Нацгвардія разом з ЗСУ бере участь в оборонних заходах.

Руслан Музичук, речник Національної Гвардії України про оборону від російських загарбників Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Музичук #Н...

Литва визнала росію терористичною країною

Литва визнала росію терористичною країною

Лаурінас Кащюнас, Голова комітету національної безпеки та оборони Сейму Литви про визнання росії терористичною країною Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж...

Лукашенко почав надавати послуги Путіну, – Арестович про загрозу наступу Білорусі.

Лукашенко почав надавати послуги Путіну, – Арестович про загрозу наступу Білорусі.

#24Канал

Пріоритет для рашистів! Веніславський назвав найбільш загрозливі напрямки.

Пріоритет для рашистів! Веніславський назвав найбільш загрозливі напрямки.

В ефірі 24 каналу член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський розповів про: - ситуацію на передовій; - мобілізацію у Росії; - загрозу для України з боку Білорусі. Читати на сайті: #24Канал

2 1