Крим.Реалії

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

«Солдати Путіна». У Криму готують дітей воювати?

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами Аксенов) оголосив програму курсу початкової військової підготовки у школах півострова на 2022-2023 роки. Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну школярів хочуть забезпечити стрілецькою зброєю з боєприпасами та збирати на російських військових об'єктах для стрільб, стройової ходьби й агітації. Так у Криму з початку російської анексії виховують молоду армію, готову вбивати та вмирати за Росію, кажуть правозахисники.

План заходів курсу початкової військової підготовки Сергій Аксьонов затвердив на початку листопада. Цей курс у Міністерстві освіти Росії раніше анонсували з 1 вересня 2023 року. У Криму готуватися до нього почали вже зараз. Курс запроваджений у навчальну програму поряд з уроками «Розмови про важливе», що з'явилися у школах Росії та анексованого Криму у вересні.

За інформацією російського уряду Криму, «військово-патріотичне виховання та початкова військова підготовка проводитимуться в рамках і шкільної програми, і додаткової освіти».

«Важливо обговорювати зі школярами цілі та завдання «спецоперації»

Затверджений Сергієм Аксьоновим навчальний план передбачає широкий перелік заходів, пов'язаних із військовою наукою, знаннями в галузі оборони та служби. В документі мовиться, що для кримських школярів проводитимуть збори на базі військових частин, навчальні стрільби, заняття зі стройової, фізичної, військово-медичної підготовки та радіологічного, хімічного і біологічного захисту.

«Забезпечити учасників навчальних зборів стрілецькою зброєю та боєприпасами для проведення стрільб в установленому порядку», – заявлено у плані заходів.

До плану включені агітаційні заходи, освітні екскурсії та військово-спортивні змагання «Зірниця», «Зірничка» та «Орлятко» ( «Зарница» , «Зарничка», «Орленок») .

Також протягом усього навчального року в Криму планують готувати викладачів курсу початкової військової підготовки та вести контроль за навчальним процесом.

Курс військової підготовки запроваджено паралельно з позакласними заняттями в «Юнармії» – всеросійському дитячо-юнацькому військово-патріотичному русі. Такі класи у Криму почали діяти після його російської анексії в 2014 році. Вони долучають дітей до зброї та армії через військово-спортивні ігри і патріотичні заходи.

З вересня військове навчання кримських школярів доповнили й ідеологічним. У російській системі освіти виник обов'язковий урок «Розмови про важливе», ініційований Міністерством освіти Росії. Його проводять щопонеділка першим уроком після підняття прапора та виконання гімну Росії. У програмі уроків прописано блок про повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

«Важливо обговорювати зі школярами цілі та завдання «спеціальної військової операції» ( так російська влада називає повномасштабну війну проти України – КР ), пояснювати, чому наш президент ухвалив рішення про її проведення. Вважаю, що до цієї роботи можна залучати і президентів шкіл ( виборна особа учнівського самоврядування у школі – КР ). Підтримую ініціативи колективів щодо надання школам імен учасників СВО, відкриття меморіальних дошок. Діти мають знати імена тих, хто у скрутну хвилину, не вагаючись, виконав свій військовий обов'язок», – зазначив Сергій Аксьонов.

Звіти про патріотичні заходи у кримських школах регулярно публікують у соцмережах. Проводять їх як у школах великих міст, так і у глибинках.

«Дітей вчать бути «солдатами Путіна»

За допомогою таких військових уроків у Криму готують майбутніх російських військових, які вже зі шкільної лави готові вмирати за Росію, каже експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова .

За її словами, примусова військова підготовка дітей віком до 15 років з окупованих територій під час війни для служби в армії країни-окупанта, згідно з Римським статутом, має ознаки воєнного злочину.

Російська державна машина вчить дітей у Криму ставати «вірними солдатами Путіна»

Ірина Сєдова

«Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну зростає ймовірність можливої відправи цих дітей на війну та їх подальшу загибель там. Російська державна машина вчить дітей у Криму ставати «вірними солдатами Путіна». Вона виховує їх з установкою, що вони мають беззаперечно виконувати накази й толерантно ставитися до армії, бути готовими йти до цієї армії служити і вмирати за Росію зі зброєю в руках. Ще одна стратегічна мета такого виховання – це виростити «патріотів» Росії, вбивати кримським дітям у голову думку, що вони – громадяни Росії, аби вони забули, що народилися і колись жили в Україні», – каже Ірина Сєдова.

Курс початкової військової підготовки посилює і так потужну мілітаризацію освіти на півострові, яку забезпечують різні воєнізовані формування.

У Криму порівняно із сусідньою Росією створено найбільше осередків організації «Юнармія» та найвищий відсоток дітей, які вступають до її лав, стверджує експерт Центру громадянської освіти «Альменда» Олег Охредько .

В окупованому Криму російська влада створює воєнізовані дитячі загони з метою втримати цю територію

Олег Охредько

«Чому так? Дуже просто – в окупованому Криму російська влада створює воєнізовані дитячі загони з метою втримати цю територію. Одним з основних завдань є викорінення української ментальності та формування образу ворога з України. Якщо в Росії виховання побудоване на певних стереотипах (фашисти, НАТО тощо), то в Криму до стандартного набору ворогів додаються ще й бандерівці. Тим більше що серед «дорослих» учасників кримської «Юнармії» є представники тих, хто брали участь в окупації Криму і бойових діях на сході України», – стверджує він.

«Дійде до того, що й джинси заборонять носити»

У сучасних підходах Росії до організації військово-патріотичного виховання школярів у Криму багато хто бачить повернення до методів СРСР.

Це буде не тільки у школах, це буде в будь-яких навчальних закладах, творчості

Еміне Ібраїмова

«Це робиться для того, щоб усі підтримували «спецоперацію» і не було тих, хто заперечував би. Це буде не тільки у школах, це буде в будь-яких навчальних закладах, творчості – контролюватимуть репертуар, процес посилюватиметься. Дійде до того, що і джинси заборонять носити в школі, жодних татуювань, модних зачісок тощо. Обов'язково прийматимуть у всеросійський дитячий рух, відправлятимуть на осінні роботи до сільгосппідприємств, а потім – усіх до армії. Ми пам'ятаємо, як відправляли в Афганістан, коли ні призовник, ні батьки про це не знали. Охоронятимуть кордони і насамперед від своїх громадян, щоб не втекли від «патріотизму». Кажуть, хто повертається у минуле – той не має майбутнього. Особисто мені дуже цього не хочеться», – зазначила раніше Крим.Реалії активістка громадського руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова .

Прокуратура АРК спільно з Кримською правозахисною групою раніше надіслали до Міжнародного кримінального суду в Гаазі подання з інформацією про мілітаризацію дітей у Криму. Її включили до цього подання, оскільки, як стверджують прокурори і правозахисники, окрім навчання володінням зброї, кримським дітям «прищеплюється російська військова традиція для подальшої служби в армії окупанта».

Рішення Міжнародного кримінального суду в цій справі наразі немає.

У Представництві президента України в АРК заявляють, що лише деокупація Криму та інших територій України «зупинить насильницьку пропаганду» Росії та забезпечить доступ українських дітей і молоді до професійної освіти.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Ре комендуємо вам встановити VPN .

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Let’s establish a common position on how design for the web has evolved and how we can bridge the gap between code and design.
Останні новини
Порошенко обговорив питання членства України в НАТО під час візиту до США.

Порошенко обговорив питання членства України в НАТО під час візиту до США.

Лідер "Європейської Солідарності", експрезидент Петро Порошенко у Вашингтоні зустрівся з керівництвом Українського кокусу в Конгресі США. Про це він повідомив у Facebook, зазначивши, що американські конгресмени підтвердили: Сполучені Штати і надал...

Патріот Донбасу

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Ударов по России станет больше / Зачем вернулся Гиркин? / Обращение Путина.

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Ударов по России станет больше / Зачем вернулся Гиркин? / Обращение Путина.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгинлайф #фейгин #арестович #арестовичфейгин Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive и @arestovyc...

Путин больше не ЛИДЕР! / Что случилось?

Путин больше не ЛИДЕР! / Что случилось?

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #сазонов Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Политолог Кирилл Сазонов в эфире 24 канала рассказал про основные аргументы Вла...

Путин опять начудил при людях / Реакция АРЕСТОВИЧА @arestovych.

Путин опять начудил при людях / Реакция АРЕСТОВИЧА @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгинлайф #фейгинlive Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Диктатор Путин вылез из бункера и наговорил новые без...

Величезна ГАНЬБА для Росії! / Чим вдарили по авіабазах РФ?.

Величезна ГАНЬБА для Росії! / Чим вдарили по авіабазах РФ?.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Останніми днями на російських аеродромах пролунала серія вибухів. Внаслідок інцидентів п...

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ / ИНОЗЕМЦЕВ - Поражение РФ не гарантирует крах режима!.

ФЕЙГИН & ПИОНТКОВСКИЙ / ИНОЗЕМЦЕВ - Поражение РФ не гарантирует крах режима!.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгинлайф #фейгин #пионтковский #иноземцев Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Марк Фейгин @FeyginLive Андрей Пионтковский...

Окупанти кидають всі сили на Бахмут! / У місті тривають ВУЛИЧНІ БОЇ.

Окупанти кидають всі сили на Бахмут! / У місті тривають ВУЛИЧНІ БОЇ.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Зараз Бахмут залишається найгарячішим напрямком на фронті. Росіяни декілька місяців нама...