UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Розблокування портів: в Мінінфраструктури розповіли, коли в море вийде перше судно.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков прокоментував розблокування українських портів після укладання угоди про експорт зерна. Перші судна можуть вийти у море вже протягом чотирьох днів.
В Мінінфраструктури вважають, що всі три порти запрацюють протягом двох тижнів, пише Forbes.
«Відповідно до ініціативи має бути створений спільний координаційний центр. Ми готові направити своїх людей вже завтра. Сподіваємося, що інші сторони теж готові зробити це швидко. Як тільки центр буде створено ми зможемо відкрити перший порт, а потім почергово ще два. З координаційними центрами взаємодіятимуть адміністрації наших портів. Наші порти та портові оператору будуть формувати плани обробки суден та здійснюватимуть усі операції. Завдання координаційного центру – спостереження та координація», - розповів Васьков. Вже зараз є судновласники, які готові відправити судна, додав він. «Ми вважаємо, що з кожним заходом та виходом судна впевненість страховиків зростатиме. Коли і судновласники, і страховики побачать, що коридор працює й працює безпечно, ми отримаємо необхідну кількість суден, щоб повноцінно завантажити портові термінали для експорту зернових та інших продуктів», - розповів він.

Протягом кількох днів Адміністрація морських портів України повідомить зацікавлені сторони, яким чином буде здійснюватися вхід і вихід суден, наразі відповідну схему узгоджують військово-морскі сили та зброєні сили України. Служби Міністерства інфраструктури допомагатимуть судам. «У відповідність до ініціативи тральники можуть бути залучені за потреби. Очікуємо, що це буде зроблено трохи згодом, коли буде проводитися повне розмінування. Зараз це не є обмежуючим фактором», - додав він. Першим відкриється порт Чорноморськ, потім Одеса, потім Південний. Вчора у Стамбулі було підписано угоду про створення «зернового коридору». Україна, росія, Туреччина й ООН домовилися про розблокування експорту через Чорне море.
Вона передбачає зокрема демілітаризацію тої частини моря, якою проходитиме коридор для суден. Також рф зобов’язалася не атакувати порти, де відвантажуватиметься зерно.
Завдяки відновленню експорту зерна через три розблоковані українські порти на Чорному морі експортна виручка за місяць зросте на 1 млрд доларів.
UX Laws focuses on making sophisticated psychology heuristics available to more designers through an interactive resource that includes those relev...
Останні новини

ISW прогнозує, як Росія може «переформулювати своє вторгнення в Україну».

Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що Росія може "переформулювати своє вторгнення в Україну", а також дає оцінку псевдореферендумам на окупованих територіях. Джерело: ISW Деталі: Російська влада на окупованих територіях Херсонської, Запорізь...

Українська правда

Утечки на  «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть  «досвідос»  – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає  «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: