UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

У Варшаві запрацював центр Дія.Бізнес: як отримати консультацію, почати свій бізнес та працевлаштуватись у Польщі

У Варшаві 18 травня запрацював центр Дія.Бізнес, який допомагатиме українцям у відкритті власної справи та працевлаштуванні у Польщі. Потрапити на консультацію можна за попереднім записом за посиланням . Днями запустять також гарячу лінію для центру Дія Бізнес у Варшаві.

Які особливості центру Дія.Бізнес у Варшаві

Функціонал варшавського центру відрізнятиметься від українських, оскільки там надаватимуть ще й консультації щодо правових підстав перебування у Польщі, а також пошуку житла та проживання, зазначила на презентації центру Дія.Бізнес Варшава заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Валерія Іонан

заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції

Центр Дія.Бізнес у Варшаві уже має певні свої особливості і відрізняється від тих центрів, що знаходяться в Україні частиною послуг. У центрі Дія.Бізнес Варшава будуть надаватись консультації з питань відкриття та ведення бізнесу, але і також з питань працевлаштування, та отримання статусу біженця або інших правових підстав знаходження на території Польщі… Ми запрошуємо усіх українців відвідати цей центр Дія.Бізнес у Варшаві і ми обіцяємо, що саме ця інституція стане для вас особливим простором підтримки у ці непрості часи. 

Усі консультанти центру Дія.Бізнес Варшава володіють широким практичним досвідом у роботі із малим та середнім бізнесом та інформаційним супроводом громадян України.

Які послуги можна отримати у центрі Дія.Бізнес Варшава:

1. Консультації щодо відкриття бізнесу в Польщі.

2. Консультації щодо отримання статусу біженця або інших правових підстав перебування на території Польщі.

3. Консультування та надання інформації щодо житла та проживання в Польщі, екстрені контакти та ресурси підтримки із робочими місцями й працевлаштуванням у Польщі.

У результаті клієнт отримує дорожню карту з важливою інформацією про законодавчі норми Польщі щодо:

 • легалізації перебування у Польщі;
 • можливості проживання та працевлаштування в Польщі;
 • найкращі практики ведення бізнесу в Польщі та Європі загалом;
 • податкового навантаження;
 • спрощеної реєстраційної системи;
 • інформації щодо адаптації у Польщі;
 • ресурсів для підтримки бізнесу.

Крім того, центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Варшаві розробляє освітні продукти щодо підвищення професійних навичок, підтримки та розвитку підприємництва. Зокрема у центрі будуть проводити:

 • майстер-класи: 2–3-годинний захід (лекція та воркшоп), у процесі якого учасники одразу можуть випробувати знання на практиці;
 • воркшопи: 2–3-годинний захід (лекція та воркшоп), у процесі якого учасники одразу можуть випробувати знання на практиці;
 • інтенсиви: формат — 1 або 2 дні з фокусом на одній конкретній темі та одній цільовій групі;
 • тривалі системні програми: від 8 до 24 занять із фокусом на одній цільовій групі. Формат передбачає охоплення від 4-х тем і більше та може містити інтерактив.

За словами Михайла Федорова, варшавський центр Дія.Бізнес буде своєрідним цифровим консульством Мінцифри у Польщі.

Михайло Федоров

Міністр цифрової трансформації України

Дія.Бізнес — це проект, який допоможе багатьом українцям знайти себе і знайти свій вектор розвитку, почати нову справу. І ми запрошуємо усіх українців у Польщі відвідати Дія.Бізнес, отримати безкоштовні консультації, отримати допомогу, знайти нову роботу, відкрити нову справу, отримати відповідь на будь-яке питання. Це по суті таке цифрове консульство Міністерства цифрової трансформації України в Європі, в Варшаві.

У Мінцифри підкреслили, що варшавський центр – частина національного проекту Дія.Бізнес з розвитку підприємництва.

До повномасштабної війни в Україні працювало 11 центрів Дія.Бізнес: у Харкові, Миколаєві, Одесі, Черкасах, Києві (на базі КНУ імені Тараса Шевченка), Полтаві, Ужгороді, Бучі, Тернополі, Кривому Розі, Кременчуці. Однак зараз більшість центрів Дія.Бізнес функціонують як гуманітарні центри для координації допомоги. У Тернополі та Ужгороді Дія.Бізнес працюють у стандартному форматі, проте додатково допомагають бізнесу із релокацією, адаптацією до нових умов, і відновленням діяльності.

Валерія Іонан

заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції

Центри підтримки підприємців – це сучасні та комфортні локації, де українці можуть безкоштовно отримувати консультації, відвідувати освітні події, тестувати свій продукт до виходу на ринок в pop-up локаціях та користуватись багатьма іншими продуктами та сервісами.  До війни у центри Дія.Бізнес найчастіше звертались за консультаціями з юридичного напрямку, з маркетингового, з питань продажів та експорту. Загалом проведено вже багато тисяч консультацій із оцінкою 5. 

Кожен п’ятий український підприємець переніс свій бізнес у більш безпечні регіони

На сьогодні 99% підприємств в Україні – це підприємства малого і середнього бізнесу. Із них майже половина повністю зупинились через війну. Збитки даного сегмента за 75 днів повномасштабної війни склали 85 мільярдів доларів – а це близько 20% ВВП України. Тому підтримка підприємництва – це життєво необхідна місія для України та нашої економіки, наголосила генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові Інга Андреєва.

Інга Андреєва

генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Для Mastercard  підтримка малого і середнього бізнесу – стратегічний напрямок протягом багатьох років. Ми розробляємо фінансові продукти, технологіЇ, сервіси, маркетингові кампаніЇ, щоб підтримати підприємців. Протягом березня-квітня ми встановили міжбанківську комісію інтерчендж у 0%, щоб підтримати підприємців. Разом з партнерами ми пропонуємо підприємствам різноманітні технології, щоб вони продовжували приймати платежі, як офлайн, так і онлайн – від класичного POS-терміналу до діджитал-розрахунків, коли можна розрахуватись за продукти та сервіси навіть не виходячи з месенджерів.  Ми віримо, що саме у партнерстві наша сила, тому маємо за честь бути партнерами Міністерства цифрової трансформації України. Ми стали партнерами платформи Дія.Бізнес  – це єдина точка доступу до інформаційних, консультаційних, освітніх програм. Багато підприємців користуються зараз цією платформою. 

Інга Андреєва нагадала, що кожен 5-тий український підприємець був змушений перенести свій бізнес у більш безпечні регіони – у межах країни або за кордон. І у Польщі зараз перебувають кілька мільйонів наших співвітчизників. Тому відкриття центру Дія.Бізнес у Варшаві допоможе українцям знайти можливості для розвитку, продовжувати свою роботу та зростати.

Інга Андреєва

генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові

Три мільйона громадян України зараз знаходяться у Польщі, тому ми тут, щоб підтримати наших підприємців. Щоб вони могти надбати міжнародний досвід, масштабувати свій бізнес, але і для того, щоб підприємці обов’язково у майбутньому відновити справу в Україні та розвивати її у нашій рідній країні. 

Дія.Бізнес у Варшаві допоможе мінімізувати вплив війни на економіку

Президент правління Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH) Кшиштоф Дринда наголосив, що завдяки центру Дія.Бізнес у Варшаві та співпраці між країнами, українські підприємці зможуть підтримувати безперервність бізнесу та мінімізувати вплив війни на економіку.

«Роль та спеціалізація PAIH — підтримка польських підприємців у міжнародній діяльності. Наразі такої підтримки потребують також компанії, які переміщуються із зон бойових дій в Україні. Я радий, що ми можемо брати участь у проєкті Дія.Бізнес разом із Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством економічного розвитку та технологій Польщі. Завдяки цьому українські компанії можуть підтримувати безперервність бізнесу, а отже мінімізувати вплив війни на економіку».

— Кшиштоф Дринда

Президент правління Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH)

Заступник Міністра економічного розвитку та технологій Польщі Ольга Семенюк підкреслила, що Польща активно підтримуватиме український бізнес та сподівається, що більш широка співпраця між країнами у різних галузях дозволить закінчити війну в Україні.

Ольга Семенюк

Заступник Міністра економічного розвитку та технологій Польщі

«Я рада, що сьогодні ми відкриваємо довідковий центр для підприємців з України, філію Дія.Бізнес у Варшаві. Це стало можливим завдяки співпраці Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту України та Польського агентства інвестицій і торгівлі. Я хотіла би подякувати PAIH за те, що приєднався до проекту та надав простір, необхідний для виконання завдань центру. Вірю, що центр Дія.Бізнес сприятиме створенню та реалізації багатьох цікавих проєктів у Польщі»

Заступниця Міністра економічного розвитку та технологій Польщі нагадала, що більшість переселенців з України – жінки.

Ольга Семенюк

Заступник Міністра економічного розвитку та технологій Польщі

Є велика роль Польщі у підтримці українському бізнесу у контексті відбудови і трансформації. Ми вітаємо інтенсивний діалог щодо українських компаній,  які хотіли б працювати у Польщі.  Більшість біженців, які приїхали до Польщі з України – жінки. Серед них більша частина – висококваліфіковані працівники з високими можливостями праці. Єдиним бар’єром, з яким вони зіштовхнулись у Польщі був бар’єр мовний. 

Українські переселенці у Польщі прагнуть почати свою справу

Посол України у Польщі Андрій Дещиця зазначив, що українські переселенці вдячні полякам за потужну підтримку, надання житла та допомоги, однак наші співвітчизники хочуть вносити свою лепту та прагнуть працевлаштуватись і заробляти у Польщі. І центр Дія.Бізнес, який відкрився у Варшаві, допоможе українцям швидше реалізувати ці цілі.

Андрій Дещиця

Посол України у Польщі

Останніми місяцями я і мої колеги із посольства і консульства дуже часто спілкуємось із тими громадянами України, які вимушено переселились до Польщі. Вони дуже дякують за те, як Польща їх прийняла, і відкрила свої домівки, серця, кухні також. Але наші громадяни кажуть “Ми не хочемо сидіти нічого не робити і чекати, що нас будуть далі годувати. Ми хочемо щось робити, заробляти гроші і ми хочемо також додавати до того добробуту, який є у Польщі, свою частку – і для себе і для польського суспільства”. І це потім знадобиться в Україні. Тому я дуже вдячний усім, хто причетний до створення платформи Дія.Бізнес, яка дозволить нашим громадянам якомога швидше розпочати свій бізнес і заробляти кошти. 

Український дипломат наголосив, що українки зацікавлені у працевлаштуванні та відкритті власної справи, вони не приїхали до Польщі, аби жити за формулою «три К» – діти, кухня, церква.

Андрій Дещиця

Посол України у Польщі

Більшість вимушених мігрантів, які прибули до Польщі – це жінки, зокрема, жінки з дітьми. Але насправді вони не приїхали сюди. щоб жити тут за формулою “Три К” (Kinder, Küche, Kirche – діти, кухня, церква  – ред.) – виховувати дітей, готувати на кухні і ходити раз на тиждень до церкви. Вони приїхали сюди робити бізнес і я дуже радий, що вони мають тепер таку можливість завдяки Дія.Бізнес. І українки покажуть, наскільки вони сильні і можливі. Так само як це показав український народ і українська держава, яка вона є сильною в порівнянні з нібито великою російською потугою. Ми переможемо!

Центри Дія.Бізнес можуть з’явитись по усьому світу

Центр Дія.Бізнес у Варшаві відкрився 17 травня, а 18 травня уже почав приймати перших відвідувачів. Відкриття центру відбулось за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України в партнерстві з Міністерством економічного розвитку та технологій Польщі, Польською агенцією інвестицій та торгівлі й компанією Mastercard. Очільник Мінцифри Михайло Федоров подякував Польщі за потужну підтримку цієї ініціативи та допустив, що подібні центри Дія.Бізнес відкриватимуться і у інших країнах.

Михайло Федоров

Міністр цифрової трансформації України

Я сподіваюсь, що такий формат нашим колегам з Польщі також сподобається. І, можливо, наш проект отримає новий етап розвитку і Дія.Бізнес будуть відкриватись по усій Європі, по усьому світу. Чому б ні? Тому що весь світ побачив, що українці — найсміливіша нація, вона бореться із такою великою армією і насправді наша героїчна армія захищає не тільки Україну, а і весь світ. І у нас дуже багато сміливих і героїчних підприємців, які сьогодні продовжують працювати, продовжують відбудовувати економіку нашої країни. Вони повертаються в Україну, запускають бізнеси і ми робимо усе, щоб вони продовжували це робити

Центр Дія.Бізнес у Варшаві працюватиме на період військових дій в Україні. А після завершення війни Мінцифри проаналізує попит українців на послуги даного центру та ухвалить рішення про його подальшу долю.

Автор: UA.NEWS

Останні новини

Російські бомбардувальники продовжили добивати на Зміїному свою техніку.

рф завдала два удари по острову Зміїний бомбардувальниками Су-24 під прикриттям винищувача Су-30. Про це повідомили в Оперативному командуванні Південь у неділю, 3 липня. Там додали, що згодом з винищувача Су-30 по Білгород-Дністровському району О...

UA.NEWS

На Волині збудували лінію оборони поблизу кордону з Білоруссю.

На Волині збудували лінію оборони поблизу кордону з Білоруссю.

Волинська бригада територіальної оборони готується до опору у зоні своєї відповідальності вздовж білоруського кордону. Про це повідомили у прес-службі 100 окремої бригади тероборони Волині. «Бійці бригади вгризлись у землю по справжньому та ...

Патріот Донбасу

Важливо! Братчук звернувся до одеситів

Важливо! Братчук звернувся до одеситів

Речник Одеської ОВА Сергій Братчук вкотре закликав уникати пляжів та пояснив, чому це небезпечно. Читати на сайті по темі: #24Канал

Питер Помаранцев раскрыл психологическую игру Путина.

Питер Помаранцев раскрыл психологическую игру Путина.

Британський журналіст Пітер Помаранцев в ефірі 24 каналу розповів про російську пропаганду, психологічну гру Путіна та механізми, які він використовує. Читати на сайті по темі: #24Канал

Орки знищили своїх же! БРАТЧУК про удар по Зміїному після втечі.

Орки знищили своїх же! БРАТЧУК про удар по Зміїному після втечі.

Усього кілька днів тому росіяни втекли зі Зміїного, прикрившись "жестом доброї волі". Вже після цього вони скинули на острів бомби з літаків. Читати на сайті: #24Канал

Багато поранених та вбитих: сьогоднішній обстріл Словʼянська — найбільший за останній час.

Багато поранених та вбитих: сьогоднішній обстріл Словʼянська — найбільший за останній час.

️ «Чудниє суперкомандири» : «ДНРівець» розповідає про п’яну стрілянину і неоформлення бойових втрат.

️ «Чудниє суперкомандири» : «ДНРівець» розповідає про п’яну стрілянину і неоформлення бойових втрат.

"Ми вчора ввечері з посту прийшли. Чуємо, на боці зв’язківців така стрілянина почалась. І вибухи, і стрілянина. Думали, хрін знає що. А сьогодні інформація – наші чудові суперкомандири, зрозуміло під синім змієм, вирішили постріляти в бік зв’язків...

окупанти потужно обстрілюють Слов'янськ та Краматорськ на Донеччині.

окупанти потужно обстрілюють Слов'янськ та Краматорськ на Донеччині.

️рашисти потужно обстрілюють Краматорськ та Слов'янськ на Донеччині Другий день окупанти б'ють з РСЗВ "Смерч" по Краматорську: "Нищать цивільну інфраструктуру та гатять по мирному населенню. Попередньо без жертв, але є серйозні руйнування. Працює ...

1