UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Прогноз для ринків, що розвиваються: пом’якшення політики, масштабні вибори та війна.

У зв’язку з тим, що світова економіка відновлюється після спадів, пережитих у розпал пандемії Covid-19, між розвиненими країнами та економіками, що розвиваються, з’явилася розбіжність.

Про це пише CNBC. Тема, яку аналітики розглядатимуть у 2022 році, полягає в тому, як знакові вибори можуть призвести до відходу від політики жорсткої економії в кількох відомих країнах із ринком, що може спричинити побоювання з приводу державного боргу.

Вирішальні вибори, референдуми, реформи та геополітична напруженість можуть визначити економічну траєкторію ринків цього року.

Минулого тижня Світовий банк попередив, що уповільнення зростання у 2022 і 2023 роках відбуватиметься на тлі нових загроз, пов’язаних з варіантами Covid і зростаючою інфляцією, зростанням боргу та нерівності доходів, а також згортанням фіскальних і монетарних стимулів країни з економікою, що розвивається.

«Зростання нерівності та проблеми безпеки особливо згубні для країн, що розвиваються», — сказав президент Світового банку Девід Малпасс.

Згідно з прогнозами, країни з розвиненою економікою досягнуть повного відновлення виробництва до 2023 року, країни з ринком, що формується, і країни, що розвиваються, залишаться на 4% нижче допандемічного тренду. У звіті додано, що країни, в яких тривають конфлікти або нестійкі політичні інститути, будуть на 7,5% нижчими.

Ми вирішили висвітлити, як змінюватимуться політики в країнах з ринками, що розвиваються в бік пом’якшення жорсткості економії, вплив на економіку масштабних виборів та загроз війни.

Жорстка економія під загрозою

Ключовою темою, яку аналітики розглядатимуть у 2022 році, є те, як знакові вибори можуть призвести до відходу від політики жорсткої економії в кількох відомих країнах із ринком, що може спричинити побоювання з приводу держборгу.

Бразилія йде на вибори в жовтні після того, як чинний правий президент Жаїр Болсонару збільшив витрати, щоб протистояти згасанню громадської підтримки, і подальші кроки у цьому напрямку напередодні виборів можуть бути здійснені, за словами Шилан Шаха, старшого економіста у Capital Economics, пише Reuters.

Колишній лівий президент Луїс Інасіу Лула да Сілва нині зберігає величезну перевагу в опитуваннях, оскільки інфляція та нові спалахи Covid перебувають на порядку денному виборчого процесу, і Шах припустив, що він може бути навіть менш прихильним до фінансової дисципліни, ніж Болсонару.

«Яким би способом ви не скоротили його, схоже, що ставлення державного боргу Бразилії до ВВП зросте, збільшуючи премію за ризик країни», – сказав Шах.

Хоча державні фінанси в Колумбії не вважаються такими вразливими, як у Бразилії, Шах зазначив, що на президентських виборах також може статися аналогічне зрушення вліво, що посилить боргові виклики.

У Південній Африці внутрішні розбіжності у правлячому АНК будуть у центрі уваги напередодні виборів керівництва партії у грудні. Президент Сиріл Рамафоса тривалий час намагався активізувати дві фракції партії, особливо для економічної реформи та програми приватизації.

На місцевих виборах у листопаді АНК показав найгірший результат з моменту приходу до влади у 1994 році.

Шах припустив, що для того, щоб зміцнити свою підтримку та забезпечити другий термін як лідер партії, Рамафоса може бути схильний «пом’якшити плани жорсткої економії, необхідні для стабілізації високого (і зростаючого) боргового коефіцієнта».

Заява Рамафоса від 8 січня, в якій АНК викладає свої пріоритети на рік, відверто розповів про економічні та соціальні проблеми, з якими зіткнулася країна і його партія, та розповіла про деякі дії, які він має намір вжити, щоб стабілізувати становище.

Лібералізація та продуктивність

Політичні події в інших країнах також можуть вплинути на хід ключових економічних реформ. Шах із Capital Economics припустив, що «нудний» список кандидатів у президенти на Філіппінах дає мало надії на проведення реформ.

Тим часом в Індії погані результати правлячої БДП на місцевих виборах цього року змусять уряд прем’єр-міністра Наренди Моді «ще більше нервувати з приводу вжиття заходів щодо лібералізації».

Чилі може побачити більший вплив держави на економіку після референдуму щодо її нової конституції у третьому кварталі 2022 року. Шах припустив, що це може покращити надання державних послуг, але ризикує призвести до економічної неефективності та стримування інвестицій.

Якщо Сі Цзіньпін залишиться лідером Комуністичної партії Китаю після закінчення його другого терміну наприкінці цього року, це прокладе шлях до «більш авторитарного стилю прийняття політичних рішень», заявив Шах. Буде намагання адаптуватися до пріоритетів партії, що ще більше підірве зростання продуктивності».

Варто зазначити, у понеділок Народний банк КНР вперше з квітня 2020 року знизив ставку за річними кредитами для банків на 10 базисних пунктів, до 2,85% річних, і на стільки ж за операціями тижневого репо, до 2,1% річних.

Китайський регулятор також повернувся до практики масштабних вливань ліквідності в банківську систему, на яку тиснуть колапс великих забудовників та уповільнення економіки.

У понеділок НБК надав банкам 700 млрд. юанів середньострокових кредитів, при тому що сума погашень становить 500 млрд. Таким чином, 200 млрд. юанів, або 31 млрд. доларів, надійшли в систему за один день.

«НБК прискорює перехід до пом’якшення політики, щоб досягти зниження вартості позик та простимулювати пропозицію кредитів. Цей крок говорить про те, що китайська економіка слабка», – зазначає Євей Янг, аналітик Guosheng Securities.

Геополітична напруженість через війну в Україні

Загроза ескалації напруженості між Росією та НАТО через Україну залишається ключовою геополітичною загрозою для ринків. Зрив переговорів спонукав дипломатичного представника США Майкла Карпентера сказати, що «барабанний дріб війни звучить голосно, а риторика стала досить різкою».

Наразі США та Євросоюз відмовилися від ідеї відключити Росію від системи міжбанківських платежів SWIFT у рамках пакету санкцій за агресію проти України, повідомляє Handelsblatt із посиланням на джерела в уряді ФРН.

Ініціатива, яка вперше була висловлена ​​ще у 2014 році після анексії Криму та вторгнення на Схід, знову була визнана надто ризикованою: цей крок може спричинити дестабілізацію глобальної фінансової системи та спровокувати розвиток альтернативної системи платежів у середньостроковій перспективі, пояснили джерела Handelsblatt.

Замість санкцій щодо SWIFT США та Євросоюз обговорюють точкові заходи проти найбільших російських банків. При цьому Німеччина наполягає на тому, щоб вони не завадили Москві отримувати оплату за газ і нафту, що поставляються за кордон.

Американський проєкт санкцій, внесений до конгресу 11 січня, передбачає заходи проти як мінімум трьох їх 12 великих банків. Це Ощадбанк, ВТБ, Газпромбанк, ВЕБ.РФ, РФПІ, Московський кредитний банк, Альфа-банк, Россільгоспбанк, «Відкриття», Промзв’язокбанк, Радкомбанк та Транскапіталбанк.

Включення до «чорного списку» Мінфіну США заборонить будь-які операції з підсанкційними російськими банками, зокрема за кореспондентськими рахунками, що фактично заблокує для них можливість доларових розрахунків.

Чи планує ЄС запроваджувати аналогічні заходи, які відріжуть банки РФ ще й від євро, поки що неясно.

Крім цього, «Акт про захист суверенітету України» вимагає ввести персональні санкції з візовими заборонами та блокуванням усіх активів щодо президента РФ Володимира Путіна, прем’єр-міністра Михайла Мішустіна, а також глави МЗС, міністра оборони, начальника Генштабу та командувачів усіх пологів військ.

При цьому санкції пропонується вводити не лише у разі прямого вторгнення Росії в Україну, а й за «значної ескалації» ситуації, у тому числі російських «сателітів» (ДНР та ЛНР).

Аналітики Capital Economics по ринках, що розвиваються, вважають, що ймовірність прямого російського вторгнення в Україну невелика, і що нарощування військ біля кордону, швидше за все, спрямоване на те, щоб домогтися поступок з боку НАТО, але перспектива каральних санкцій Заходу проти Росії залишиться в силі.

Тим часом погіршення відносин між Китаєм і Південною Кореєю може настати, якщо опозиційна ПНП переможе на корейських виборах у березні, пообіцявши зміцнити союз зі США.

Шах припустив, що політичні суперечності з Китаєм можуть мати «значні економічні наслідки, якщо вони призведуть до відновлення бойкоту корейських товарів китайськими споживачами».

Автор: Діденко Сергій

Останні новини
ЗСУ готують до наступу, аграрії засівають поля: ситуація на Запоріжжі.

ЗСУ готують до наступу, аграрії засівають поля: ситуація на Запоріжжі.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

5 годин в черзі або пальне привезуть додому за 80 грн/літр: що відбувається на українських заправках.

5 годин в черзі або пальне привезуть додому за 80 грн/літр: що відбувається на українських заправках.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

Німеччина долучилася до порятунку українського зерна.

Німеччина долучилася до порятунку українського зерна.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

ЗСУ звільняють території / Воєнний стан подовжено - Час новин: підсумки - 18.

ЗСУ звільняють території / Воєнний стан подовжено - Час новин: підсумки - 18.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

Українські військові звільнили село Дементіївка на Харківщині - Генштаб.

Українські військові звільнили село Дементіївка на Харківщині - Генштаб.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

ЄС відбудує Україну, морпіх США на Харківщині, тонна тротилу під Києвом  84 день.

ЄС відбудує Україну, морпіх США на Харківщині, тонна тротилу під Києвом 84 день.

Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша ре...

1