Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

«Катастрофа для світового порядку» — Вучич виступив проти виключення РФ з Радбезу ООН.

Президент Сербії очікувано не підтримав ініціативу з реформування Ради Безпеки через залежність від Росії.

Через систематичне порушення міжнародного права та тисячі воєнних злочинів російської армії в Україні низка світових лідерів виступила з пропозиціями реформувати Раду Безпеки ООН . Усі вони передбачають або виключення РФ з організації, або позбавлення країни-агресорки права вето, яким вона регулярно зловживає. Проти такого розвитку подій виступає Сербія, де вважають, що це стане «катастрофою для світового порядку», повідомляє видання Novosti, цитуючи президента Александара Вучича .

Проросійський політик впевнений, що Захід обов'язково намагатиметься виключити Росію з Ради Безпеки ООН, але Белград таке рішення не підтримає в жодному випадку. Він нагадав, що згідно зі статтею 109 Статуту ООН, зміни до нього схвалюються більшістю у дві треті держав-членів Організації.

«Сербія не буде голосувати за щось подібне — обмеження права вето чи виключення Росії. Це спричинить руйнування міжнародного порядку. Бог його знає, що вони можуть зробити. Це неприйнятно. Для нас це буде катастрофою. Через Косово, звісно» , — заявив Вучич.

Нагадаємо, що від самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Сербія на чолі з Вучичем лояльно ставилася до країни-агресорки, не підтримуючи санкції ЄС та намагаючись зберегти діючі газові контракти з «Газпромом».

Читайте також: Члени Ради безпеки мають протистояти Путіну, який загрожує зруйнувати існуючий світовий порядок – Блінкен

Раніше Туреччина закликала до реформування Ради Безпеки ООН , що може сильно вдарити по позиціях РФ на міжнародній арені.

Related video

Яким повинен стати світ після завершення війни України проти Росії? Чи думають на Заході і Сході про майбутню концепцію глобального миру і безпеки? Детальніше про це у матеріалі Сергія Корсунського «Війна з Росією: яким повинен бути світ після перемоги України і Заходу?» .

Підготував/ла : Олександр Кричковський
Щороку ми починаємо зі списку трендів дизайну, які, на думку експертів, домінуватимуть у проектах наступного року. Безперечно, в таких прогнозах бу...
Останні новини
Утечки на  «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть  «досвідос»  – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає  «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: