
Країна переповнена українськими товарами.
ЄС має переглянути свою угоду про вільну торгівлю з Україною та запровадити обмеження на імпорт деяких харчових продуктів. Про це заявив у середу членам польського парламенту, єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський , пише POLITICO.
Коментарі польського комісара суперечать офіційній позиції ЄС про те, що необмежений експорт продовольства з України має важливе значення для допомоги зруйнованій війною економіці країни. З моменту вторгнення російських військ у лютому вони окупували та замінували сільськогосподарські угіддя, викрали врожай і бомбардували зернові склади та порти.
В останні місяці експорт української продукції здійснювався в обмеженій кількості через традиційний чорноморський експортний маршрут . Брюссель відкрив альтернативний наземний шлях до ЄС, коли в травні запустив так звані смуги солідарност і, а в червні підписав угоду з Києвом про призупинення всіх імпортних мит на українські товари на один рік .
Термін дії угоди закінчується наступного літа, однак Єврокомісія планує продовжити її до кінця 2024 року .
Читайте також: Німеччина готова розвивати сухопутні маршрути для експорту українського зерна
« Для деяких продуктів цю політику доведеться переглянути », — сказав Войцеховський під час виступу на заході у Варшаві, організованому верхньою палатою польського парламенту щодо спільної сільськогосподарської політики ЄС.
Хоча західний коридор є рятівним кругом для економіки України та її фермерів, він поставив польських фермерів в ситуацію більш значної ринкової конкуренції. Це може призвести до політичних наслідків для правого уряду країни, очолюваного партією «Право і справедливість» (PiS), якому потрібно буде захистити голоси сільських виборців, аби зберегти владу на виборах, які мають відбутися у вересні 2023 року.
« Я знаю про занепокоєння фермерів і бачу проблему », — сказав Войцеховський, який сам є представником PiS.
Він відповідав на запитання про те, чи буде Комісія розглядати питання імпорту продуктів харчування з України, які замість того, щоб експортуватися далі через шляхи солідарності, залишаються в прикордонних регіонах Польщі.
« Допомога Україні є нашим стратегічним пріоритетом, і це поза дискусією. Це питання безпеки, але для деяких продуктів цю політику доведеться переглянути. Після відкриття торгівлі з Україною імпорт деяких сільськогосподарських продуктів дійсно зріс у кілька разів. Просто надходить занадто багато товарів », — заявив він.
В якості прикладів Войцеховський назвав кукурудзу, ріпак і птицю, які «прибувають у надмірній кількості». За його словами, в Румунії та Болгарії також спостерігається «проблемне» зростання імпорту соняшникової олії з України.
Войцеховський додав, що рішення про запровадження мит на продукти харчування залежатиме від багатьох членів комісії, однак наголосив, що виступатиме за введення обмежень на імпорт.
Related video
Як повідомлялось, втрати агросектору України від російської агресії склали більше $34 млрд. За 9 місяців поточного року експорт товарів та послуг скоротився на 26% у порівнянні з відповідним періодом торік.
Дивіться спецтему: Пілот, який відвів несправний літак від Вінниці й успішно катапультувався, став Героєм України Вадим Ворошилов з позивним Karaya днями опублікував шокуюче фото зі своїм закривавленим обличчям після катапультування. В німецькому уряді заявили, що Україна має право захищатися не лише на своїй території Речник уряду Штеффен Хебештрайт прозоро натякнув на нещодавні вибухи на російських аеродромах. Зеленський став найвпливовішою людиною Європи за версією POLITICO Рейтинг складали журналісти та впливові лідери. Слідом за «Енгельсом»: з російської авіабази «Дягілєво» зникли до 10 бомбардувальників Росіяни продовжують евакуювати свою стратегічну авіацію углиб країни. Ситуація під Бахмутом: ворог відчайдушно намагається змусити ЗСУ зосередити навколо міста додаткові сили – військовий експерт Мета росіян – "заморозити" контрнаступ ЗСУ на інших напрямках.
Підготував/ла : Микита Ткаченко