
До пакету увійшли обмеження на імпорт, експорт та санкції проти фізичних осіб.
Єврокомісія представила новий восьмий пакет антиросійських санкцій на тлі незаконних псевдореферендумів РФ на тимчасово окупованих українських територіях та ядерних загроз.
Як заявила у Twitter голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, Росія підняла вторгнення в Україну на новий рівень і за подальшу ескалацію їй доведеться заплатити ціну.
"Росія підняла вторгнення в Україну на новий рівень. І ми маємо намір змусити Кремль заплатити ціну за цю подальшу ескалацію. Сьогодні ми пропонуємо новий пакет жорстких санкцій проти Росії", - написала вона.
За словами фон дер Ляєн, перша частина санкцій стосується списку осіб та компаній. Друга частина стосується економічних обмежень. Прогнозується, що заборона імпорту російських товарів завдасть економіці Росії збитків на 7 млрд євро. Також буде накладено заборону на експорт до Росії низки позицій, щоб не допустити військовий комплекс Кремля до ключових технологій.
Також запроваджено заборону для громадян ЄС обіймати керівні посади в російських компаніях. До пакету обмежень також внесли ліміт цін на російську нафту , про що країни ЄС дискутували раніше.
Читайте також: WSJ: США готують санкції проти системи «Мір» і ключових фінансових агентств Росії
"Деякі країни, що розвиваються, все ще потребують постачання російської нафти за низькими цінами. Це обмеження допоможе знизити доходи Росії і зберегти стабільність світових енергетичних ринків", - уточнила чиновниця.
Russia ha escalated invasion Ukraine до нового рівня.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) September 28, 2022
І ми визначимо, щоб Kremlin заплатити ціну для цього чотирикутника. Today, we are proposing a new package of biting sanctions against Russia ↓ https://t.co/MrirRm1m4l
Related video
Раніше повідомлялося, що Білий дім попросив включити $35 мільйонів до законопроекту про короткострокове державне фінансування для сприяння ядерній безпеці України.
Дивіться спецтему: "Не підписати ці документи було б злочином": ексзаступник голови МОЗ відповів на підозру в завданні державі шкоди Ковтонюк назвав підозру від ДБР несподіванкою та розповів, чому ухвалив згадане в ній рішення. Безкарність РФ після війни розчарує українців більше, ніж бідність і корупція – опитування Таку відповідь обрали більше половини жителів нашої держави. Хто й навіщо підірвав «Північний потік»? Хотілося б детектив від Агати Крісті, але, схоже, це Донцова Спання на бетоні, "вудочки вниз" та постійні побої: омбудсмен розповів, як росіяни знущалися з українських полонених Їжі та води давали вкрай мало. ЄБРР погіршив прогноз щодо відновлення економіки України Очікування фінустанови стають все більш песимістичними через тривалість війни
Підготував/ла : Оксана Лебедина