Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Допуск представників РФ та Білорусі в міжнародних змаганнях стане підтримкою війни – Рада.

Допущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань під «нейтральними» прапорами, як це пропонує Міжнародний олімпійський комітет, поставить під загрозу безпеку спортсменів. Про це йдеться в постанові Верховної Ради про звернення до МОК, міжнародних спортивних федерацій та парламентів, національних олімпійських комітетів інших країн, ухваленій 6 лютого.

Народні депутати розкритикували пропозицію комітету щодо компромісного допуску представників Росії та Білорусі, які відкрито не підтримували агресію проти України. Вони наполягають, що це рішення не враховує «вкрай жорстокий і варварський характер війни, розв’язаної Російською Федерацією за підтримки Білорусі проти України».

Окрім даних про воєнні злочини російських військ, парламентарі вказали на шкоду, завдану українському спорту, зокрема:

  • понад 220 українських спортсменів загинули в ході російської агресії
  • більше ніж 320 спортивних об’єктів постраждало, з них 87 знищені повністю або частково
  • збитки від руйнування спортивної інфраструктури на січень 2023 року перевищили 250 мільйонів доларів

«З початком російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року гасло «Спорт поза політикою» втратило право на існування. Російські та білоруські спортсмени, зокрема олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор, схвалюють війну проти України: насилля, вбивства та геноцид Українського народу, відкрито беручи участь у Z-парадах, чи мовчки підтримують цю найзапеклішу повномасштабну війну, не маючи громадянської мужності або усвідомленої власної позиції щодо її засудження», – йдеться в зверненні.

Рада стверджує, що Росія та Білорусь можуть використовувати своїх спортсменів як ідеологічну зброю. Автори звернення також побоюються наслідків від присутності українських спортсменів разом із ними на одних спортивних майданчиках.

Читайте також: Кулеба: МОК слід припинити спроби приховувати «російські злочини під білими прапорами»

«Особливо небезпечними в цьому плані є двобої на фехтувальних доріжках, борцівських килимах, у секторах стрільби з вогнепальної зброї та змагань лучників. Це також спричинить напруження, можливі сварки та бійки серед спортсменів та організаторів змагань в олімпійських селищах. Крім того, неможливо уявити розміщення на п’єдесталах пошани українських атлетів поруч із російськими та білоруськими. Так само є неприпустимим суддівство змагань за участю українських спортсменів представниками Російської Федерації чи Білорусі».

Відтак Верховна Рада наводить висновок, що допуск

Зважаючи на викладене, Верховна Рада України вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань під час повномасштабної агресії проти України «стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора».

Парламент України закликав МОК та міжнародні й національні спортивні організації заборонити участь представників Росії та Білорусі в міжнародних змаганнях, в тому числі на Олімпійських іграх, до завершення російської агресії проти України,

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що розглядає «шлях» для участі росіян і білорусів у літніх Іграх 2024 року в Парижі. Позиція керівників МОК полягає в тому, що такі спортсмени мають виступати під олімпійським прапором і не підтримувати публічно війну, яку Росія веде проти України, використовуючи в тому числі і територію Білорусі. Водночас МОК не вимагає від потенційних учасників Олімпіади засудження ними агресії Москви.

Останні новини
Гарячі новини, які ви могли пропустити за 9 червня #shorts.

Гарячі новини, які ви могли пропустити за 9 червня #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

1

Замість вирви від снаряду – пташинний дворик на Салтівці: облаштувало подружжя з Азербайджану.

Замість вирви від снаряду – пташинний дворик на Салтівці: облаштувало подружжя з Азербайджану.

Замість вирви від снаряду - зоосад. У Харкові подружжя з Азербайджану власним коштом облаштували контактний зоокуток у саду. Він розташований серед багатоповерхівок у найбільш зруйнованому обстрілами районі на Салтівці. Туди можна прийти помилуват...

3

ФЕЙГИН & БЕРЕЗОВЕЦ - Ждем ТРИБУНАЛ ЗА ПОДРЫВ ГЭС / Путину удалось одурачить мир? @FeyginLive.

ФЕЙГИН & БЕРЕЗОВЕЦ - Ждем ТРИБУНАЛ ЗА ПОДРЫВ ГЭС / Путину удалось одурачить мир? @FeyginLive.

Во время стрима у Марка Фейгина @FeyginLive , – Тасас Березовец @Taras.Berezovets обсудили почему не было проведено расследование по подрыву ГЭС. Почему мир молчит о столь страшной катастрофе. Обо всех этих вопросах поговорили в видео. К теме на с...

1

️Зеленський розповів про СИТУАЦІЮ на Каховський ГЕС 9 червня #shorts.

️Зеленський розповів про СИТУАЦІЮ на Каховський ГЕС 9 червня #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

2

Оккупанты в ШОКЕ от Каховской ГЭС / СВИТАН о логике россиян.

Оккупанты в ШОКЕ от Каховской ГЭС / СВИТАН о логике россиян.

Контрнаступление Украины может произойти в ближайшее время. Хотя от союзников поступило не все желаемое вооружение, ВСУ готовы к активным наступательным действиям. Полковник ВСУ в запасе, военный эксперт, летчик-инструктор Роман Свитан во время во...

2

Оце так ЗАЯВА ООН! / Що кажуть про підрив Каховської ГЕС? / СОЛЯР показала реакцію СБУ.

Оце так ЗАЯВА ООН! / Що кажуть про підрив Каховської ГЕС? / СОЛЯР показала реакцію СБУ.

Управління ООН з прав людини зробило цинічну заяву – вони не впевнені, що підрив Каховської ГЕС є воєнним злочином. Ба більше, підрив дамби буцімто "передчасно" називають терактом. Більше про це: Не пропусти найоперативніші новини України та світу...

3