Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Угорщина знову перенесе голосування щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО — AP.

Серед усіх країн НАТО наразі лише Туреччина та Угорщина не схвалили заявки Швеції і Фінляндії на вступ.

Голосування за ратифікацію заявок Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО в парламенті Угорщини, ймовірно, буде знову відкладено за пропозицією високопоставленого урядовця. Про це повідомляє AP.

У листі, опублікованому угорським новинним сайтом hvg.hu, віце-прем'єр-міністр Жолт Семьєн попросив перенести заплановану на 20 березня сесію парламенту, під час якої депутати повинні були проголосувати за приєднання двох країн до Альянсу, на тиждень пізніше.

Причиною затримки Семьєн назвав переговори Угорщини з виконавчою владою ЄС щодо звинувачень Будапешт а у порушенні вимог блоку у сфері верховенства права. Спікер угорського парламенту має схвалити прохання про відтермінування.

Угорщина залишається єдиною країною НАТО, окрім Туреччини, яка ще не схвалила заявки двох країн на вступ до Альянсу. Це вже друге за два тижні відтермінування і лише останнє з багатьох, що відбувалися з липня 2022 року.

2 березня голосування за ратифікацію було перенесено на два тижні, коли Угорщина відправила делегацію до Швеції і Фінляндії для вирішення «політичних суперечок», які викликали сумніви серед деяких законодавців правлячої партії щодо підтримки заявок на вступ до НАТО.

Проте члени делегації позитивно відгукувалися про свої зустрічі з офіційними особами Швеції і Фінляндії, вказуючи на те, що парламент Угорщини, ймовірно, ратифікує заявки найближчим часом, але не називаючи конкретних термінів.

Швеція і Фінляндія відмовилися від свого багаторічного військового нейтралітету і подали заявки на членство в НАТО в травні минулого року у відповідь на війну Росії проти України. У вівторок, 14 березня, прем'єр-міністр Швеції визнав , що, ймовірно, Фінляндія вступить до НАТО раніше за його країну через опозицію Туреччини до заявки Швеції.

Читайте також: Віктор Орбан гальмує вступ Фінляндії та Швеції до НАТО — POLITICO

Раніше повідомлялося, що Туреччина відновила переговори зі Швецією та Фінляндією щодо їхнього вступу до НАТО. Анкара погодилася вести перемовини про висунуті умови, визнавши, що скандинавські країни досягли певного прогресу у виконанні поставлених нею умов.

Представники Туреччини, Швеції та Фінляндії зустрілися у штаб-квартирі НАТО у четвер, 9 березня, говорили про кроки, які вже було зроблено в межах тристороннього Меморандуму про боротьбу з тероризмом, ухваленого на саміті НАТО у 2022 році.

Related video

Про що вони домовилися? Які шанси Стокгольма й Гельсінкі, що турецький парламент схвалить їхні заявки до початку саміту НАТО у Вільнюсі? Чи хоча б до кінця року? Відповіді на ці запитання — у статті Володимира Кравченка «Дипломатія землетрусу: чи пустять Швецію і Фінляндію в НАТО?».

Підготував/ла : Анастасія Гурін
How to use white space for harmonious design.
Останні новини

Поділ нерухомості при розлученні: коли квартира «не ділиться на два».

«Квартирне» питання під час розлучення виникає майже завжди: хтось із подружжя залишається в помешканні, а хтось його покидає, скажімо, отримавши гроші за свою частку. Або ж пара продає спільну нерухомість і розділяє кошти.

Finance.UA

У ДСНС нагадали, у яких водоймах заборонено купатися українцям.

У ДСНС нагадали, у яких водоймах заборонено купатися українцям.

Цьогоріч українцям заборонили купатися у водоймах в районах, де велися бойові дії. Там є загроза мінування. Про це повідомляє Державна службу з надзвичайних ситуацій у Telegram. "Збираєтеся купатися в озері чи відпочити на березі річки? Тільки якщ...

Патріот Донбасу

️Оккупанты больше НЕ МОГУТ наступать!  / Карта боевых действий от АРЕСТОВИЧА  @FeyginLive.

️Оккупанты больше НЕ МОГУТ наступать! / Карта боевых действий от АРЕСТОВИЧА @FeyginLive.

Во время стрима на канале @FeyginLive Марк Фейгин и Алексей Арестович @arestovych прокомментировали карту боевых действий. Детали: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #фейгин #арестович #24канал #новости #войнавукраине...

4

ЛУКАШЕНКО зробив ТОКАЄВУ раптову пропозицію

ЛУКАШЕНКО зробив ТОКАЄВУ раптову пропозицію

Алєксандр Лукашенко не стримує маячні, яка вилітає з його рота. Цього разу він звернувся до Токаєва із неочікуваною пропозицією про "союз". Зверніть увагу: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #24канал #новости #войнаву...

1

Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн!.

Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн!.

Підписатися на наш канал Повітряна небезпека! Відслідковуємо ситуацію онлайн! Відео: Радіо та мапа повітряних тривог Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #новиниУкраїни #нта #новинионлайн #новини...

2 1

СОЛОВЬЕВ предал Россию! ВСЯ ПРАВДА про пропагандиста - Осторожно! Зомбоящик.

СОЛОВЬЕВ предал Россию! ВСЯ ПРАВДА про пропагандиста - Осторожно! Зомбоящик.

В новом выпуске программы "Осторожно! Зомбоящик" ведущая Анастасия Норицина @nastya_noritsyna разобрала риторику Владимира Соловьева. Больше к теме: Україномовну версію дивіться тут: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:...

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине  @ArestovichAlex.

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине @ArestovichAlex.

Во время стрима на канале @FeyginLive Марк Фейгин и Алексей Арестович @ArestovichAlex обсудили, вероятность ракетной атаки по Украине. Подробности: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #фейгин #арестович #24канал #новос...

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине @arestovych.

ПРЯМО СЕЙЧАС! Высокая вероятность массированного УДАРА по Украине @arestovych.

Во время стрима на канале@FeyginLive Марк Фейгин и Алексей Арестович@arestovych обсудили, вероятность ракетной атаки по Украине. Подробности: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #фейгин #арестович #24канал #новости #во...

1